با سلام خدمت کاربران عزیز مارکیو.شاید بار ها در سایت های مختلف با این صحنه مواجه شده باشید “سوال امنیتی” و براتون جالب باشه که چطور میشه همچین امکانی به سایت تون اضافه کنید.این امکان برای امنیت بیشتر کاربران سایت شما بسیار مفید هستش و پیشنهاد میشه حتما از این امکان در سایت تون استفاده کید.با ما همراه باشید.

افزونه سوال امنیتی وردپرس WP Security Question

حال شاید بپرسید منظور از پاسخ امنیتی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که منظور از سوال و جواب امنیتی این است که شما به معرفی سوالاتی در وردپرس می‌کنید و کاربران به انتخاب خود یکی از سوالات را انتخاب کرده و پاسخ خود را برای آن ثبت می‌کنند، حال از این پس هنگام ورود در سایت علاوه بر وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، پاسخ امنیتی که انتخاب کرده اند را برای سوال مورد نظر وارد می‌کنند، در صورت صحیح بودن هر سه گزینه می‌توانند وارد سایت شوند.

آموزش نصب و استفاده از افزونه

پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه ای به نام WP Security Question به پنل وردپرس شما اضافه میشه که می تونید تنظیمات این افزونه رو در این قسمت انجام بدید.

 wp-security-question-setting
 
یک سری تنظیمات داره که کاملا ساده هستش و توضیح داده شده و بهتر هستش طبق عکس عمل کنید.
حالا برای ایجاد سوال امنیتی هر کابر میتونه می بخش ویرایش شناسنامه من مراجعه کنه و طبق تصویر زیر برای خودش یک سوال امنیتی بسازه
 
wp-security-question-setting-user

پس از اینکه پاسخ ثبت شد مشابه تصویر زیر می‌بینید که در فرم ورود از کاربر پاسخ امنیتی درخواست می‌شود.

wp-security-question-ask

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.