آیا می خواهید دکمه لایک فیس بوک را در وردپرس اضافه کنید؟ همانطور که می دانید فیس بوک بزرگترین پلتفرم رسانه های اجتماعی در جهان است. با استفاده از فیس بوک ، می توانید به کاربران اجازه دهید که محتوای شما را در فیس بوک به اشتراک بگذارند و یا خودتان به اشتراک بگذارید . در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دکمه لایک فیسبوک را در وردپرس اضافه کنید.

اضافه کردن دکمه لایک فیسبوک در وردپرس

روش ۱: به صورت دستی دکمه لایک فیس بوک را در وردپرس اضافه کنید

این روش نیاز به اضافه کردن کد به طور مستقیم در وردپرس دارد. اگر قبلا این کار را نکرده اید، لطفا راهنمای گام به گام مربوط به این روند را در وردپرس نگاه کنید.

ابتدا به صفحه Like button در وبسایت فیسبوک بروید و در پایین همین صفحه بر روی گزینه ‘Like Button Configurator’ کلیک کنید.

در تنظیمات می توانید طرح و اندازه دکمه را انتخاب کنید و همچنین پیش نمایش دکمه را نیز می توانید مشاهده کند. شما می توانید فیلد URL را خالی بگذارید، زیرا به صورت پویا URL را توسط وردپرس پر می شود. هنگامی که از پیش نمایش راضی هستید، روی دکمه «دریافت کد» کلیک کنید.

یک پنجره جدید برای شما باز خواهد شد به نام تب JavaScript SDK.


سپس این کدها را در فایل  WordPress theme’s header.php درست بعد از تگ <body> پیست کنید.سپس شما باید کد دوم را در قالب وردپرس خود، در آن جایی که می خواهید در واقع دکمه را نمایش دهید ذخیره کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر شما این قطعه کد را به طور مستقیم به تم وردپرس خود اضافه کنید، آنگاه وقتی می خواهید سایت تان را به روزرسانی کنید، بایستی حتما کد هایی که برای این موضوع وارد کرده ای را رونویسی کنید.

روش دوم: با استفاده از یک پلاگین دکمه فیسبوک را در وردپرس اضافه کنید.

در این روش، ما یک افزونه وردپرس برای اضافه کردن فیس بوک مانند دکمه استفاده خواهیم کرد. این روش بسیار ساده تر است و برای مبتدیان توصیه می شود. اولین چیزی که باید انجام دهید این است که پلاگین WP Like Button را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، افزونه یک آیتم منو جدید را مانند WP Like Button به نوار مدیریت وردپرس اضافه خواهد کرد. با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات پلاگین می برد.

برای اولین بار شما باید مکان مورد نظر خود را برای نمایش دکمه انتخاب کنید .بعد، شما باید یک شناسه برنامه فیس بوک یا شناسه مدیریت یک کاربر که دسترسی به فیس بوکش را داشته باشد، ارائه کنید. شما می توانید از نام کاربری یا شناسه فیس بوک خود در اینجا میتوانید استفاده کنید.

همچنین در تنظیمات پیش فرض تصویر، شما می توانید یک تصویر را آپلود کنید که وقتی یک پست یا صفحه یک تصویر کوچک از لایک فیس بوک ندارد استفاده شود.

در گزینه «چه چیزی دوست دارید»، شما باید انتخاب کنید «هر صفحه / پست دارای دکمه مشابه باشد». پس از آن شما باید یک طرح، تراز، زبان، برای دکمه فیس بوک خود انتخاب کنید .در پایین صفحه، شما قادر به مشاهده پیش نمایش نحوه نمایش دکمه در سایت خود خواهید بود.

پس از اتمام کار، دکمه Save Settings را برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید. اکنون میتوانید دکمه لایک فیسبوک را در سایت خود مشاهده کنید .

امیدوارم مفید بوده باشه موفق باشید دوستان .

عفیفه خدنگی