در این مقاله ما به شما نحوه ایجاد یک سایت استخدامی با وردپرس را با استفاده از WP Job Manager را نشان خواهیم داد. شما نیازی به دانستن HTML یا CSS ندارید و همین کار شما را بسیار آسان میکند .

نصب و راه اندازی پلاگین WP Job Manager

راه اندازی سایت استخدامی با وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه WP Job Manager را نصب و فعال کنید. WP Job Manager برای کار با هر موضوع وردپرس طراحی شده و درست برای موضوع شما مناسب خواهد بود .

پس از فعال سازی افزونه، شما باید صفحات را برای بخش های مختلف لیست مشاغل خود تنظیم کنید. همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که یک صفحه جدید ایجاد کنید و به سادگی کد کوتاه مناسب در آن صفحات را وارد کنید .

بیایید شروع کنیم. صفحه اول که ما قصد داریم برای ایجاد شغل باشد. یک صفحه جدید ایجاد کنید و در عنوان صفحه وارد شغل شوید. در قسمت محتوا، به سادگی این کد کوتاه را کپی کنید:

[jobs]

این به صورت کوتاه لیست شغلی را در سایت شما نمایش می دهد و این همان چگونگی نمایش صفحه شما بعد از اضافه کردن چند لیست کاری خواهد بود.

بعد، شما نیاز به ایجاد یک صفحه دیگر دارید و عنوان My Jobs را به آن بدهید. در قسمت محتوا، به سادگی این کد کوتاه را کپی کنید:

[job_dashboard]

این صفحه مشاغل ارسال شده توسط یک کاربر در سایت شما را نمایش می دهد. با وارد شدن به حساب کاربری کاربر می تواند مشاغل را در انتهای وب سایت خود ببیند.

آخرین صفحه ای که شما نیاز دارید ایجاد کنید، صفحه درخواست کار است. این کد را در ویرایشگر وارد کنید:

[submit_job_form]

این صفحه فرم ارسال شغل را نمایش می دهد. اگر یک کاربر وارد نشده باشد، از آنها خواسته خواهد شد برای ورود به سیستم یا ثبت نام برای یک حساب جدید اقدام کنند . پس از ورود به سیستم، آنها قادر خواهند بود که لیست کار جدیدی را با استفاده از فرم در این صفحه ارائه دهند .


اضافه کردن لیست های شغلی جدید

کاربران ثبت شده میتوانند شغل خود را مستقیما از صفحه «ثبت مشاغل» ارسال کنند، اما به عنوان یک مدیر، شما میتوانید مستقیما از منطقه اداری وردپرس مشاغل را اضافه کنید. به لیست های شغلی بروید »افزودن منطقه جدید و عنوان، توضیحات و نوع شغل برای لیست کاری که شما اضافه می کنید را ارائه دهید.

به طور پیش فرض این پلاگین با پنج نوع شغل آزاد، تمام وقت، کارآموزی، دائمی و موقت همراه است. با این حال، می توانید انواع شغل خود را اضافه کنید و حتی موارد موجود را حذف کنید.

پس از وارد کردن عنوان، توضیحات و انتخاب یک نوع شغل، باید به قسمت Data Job Listing بروید. در اینجا شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شغل ارائه دهید مانند موقعیت مکانی، ایمیل یا نشانی اینترنتی برنامه، اطلاعات و آرم شرکت، تاریخ انقضا لیست کار و …

پس از پر کردن داده های فهرست شغلی، می توانید شغل را با کلیک روی دکمه پیش نمایش مشاهده کنید ، یا به اضافه کردن جزئیات بیشتر اگر نیاز دارید بپردازید، یا فقط با کلیک بر روی دکمه انتشار ، فهرست را منتشر کنید.

برای مدیریت لیست های شغلی موجود، شما باید به  Job Listings » All Job Listings بروید . در آنجا شما قادر خواهید بود همه لیست کار ارسال شده در هیئت مدیره کاری خود را ببینید. شما می توانید با کلیک بر روی آیکون مداد برای ویرایش یک لیست شغل، مشاهده شغل های پر شده و حذف لیست های شغلی موجود اقدام کنبد .

پیکر بندی تنظیمات شغلی

برای تنظیم گزینه های پیشرفته برای هیئت مدیره کاری، باید به Job Listings » تنظیمات بروید. در برگه لیست های شغل شما می توانید انتخاب کنید که چند لیست شغلی برای نمایش در هر صفحه میخواهید ، پیش فرض ۱۰ است.

اگر میخواهید لیست کارهای منسوخ شده از هیئت مدیره را مخفی کنید، می توانید جعبه کنار لیست های منقضی را مخفی کنید. در نهایت، شما می توانید دسته بندی برای لیست های کار را فعال کنید.

اگر دسته بندی های شغلی را فعال کنید، متوجه خواهید شد که یک آیتم منو جدید در منوی مشاغل اصلی در نوار کناری مدیر شما ظاهر می شود. به عنوان یک مدیر، شما باید دسته های شغلی را پر کنید، به طوری که کاربران ارسال شغل بتوانند یک دسته مناسب را انتخاب کنند.

در تب Job Submissions شما می توانید گزینه هایی را برای نحوه ارسال شغل در هیئت مدیره شغل خود تنظیم کنید. شما میتوانید ایجاد حساب را فعال یا غیرفعال کنید. به طور پیش فرض ارسال شغل نیاز به یک حساب کاربری دارد، اما اگر بتواند هرکسی بتواند خود را بدون ایجاد حساب ایجاد کند،این می تواند هدف کار شما را برای ارسال اسپم فراهم کند.

شما می توانید تایید مدیر را برای کارهای جدید فعال یا غیرفعال کنید با علامت کادر کنار مجوز جدید نیازمند گزینه ، تأیید مدیر است. در همان صفحه، همچنین می توانید تعداد روزها را تنظیم کنید تا زمانی که فهرست شغلی منقضی شود، مقدار پیش فرض ۳۰ روز است، اما شما می توانید آن را به ۰ تنظیم کنید، اگر شما نمی خواهید لیست های شغلی به طور خودکار از بین برود.

اضافه کردن لیست کارهای پرداخت شده

چندین سایت معتبر مثل Smashing Magazine، ProBlogger و غیره از دفتر کاری خود به عنوان منبع درآمد اضافی استفاده می کنند. اگر می خواهید که کاربران برای پرداخت یک لیست شغلی پول بپردازند، می توانید به راحتی با افزونه های WP Job Manager کار کنید. برای بررسی افزونه های موجود، باید به صفحه فهرست کارهای «Add-ons» بروید. این افزونه ها برای قیمت کم از وب سایت توسعه دهنده در دسترس هستند.

همانطور که می بینید که وردپرس را می توان فراتر از وبلاگ با تم های شگفت انگیز و پلاگین های موجود گسترش داد. این که آیا شما می خواهید یک انجمن آنلاین، یک سیستم مدیریت کتابخانه، یا یک سیستم ارتباطی داخلی ایجاد کنید، وردپرس یک راه آسان برای انجام آن است.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند هیئت مدیره کاری خود را به سایت وردپرس اضافه کنید.

موفق باشید .

عفیفه خدنگی