شاید برای شما هم جالب باشه که بخواید در فرم نظرات سایت تون فیلد جدید مثل فیلد شماره تماس کاربر اضافه بکنید تا بتونید از کاربران سایت تون اطلاعات کامل تری دریافت کنید.در این مقاله به شما نحوه اضافه کردن فیلد دلخواه به فرم نظرات وردپرس رو آموزش میدیم.با مارکیو همراه باشید.

ساخت فیلد دلخواه در فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

خب در ابتدا افزونه وردپرس WordPress Comments Fields نصب و فعالسازی کنید.بعد از فعالسازی افزونه در منو پنل گزینه جدید به نام Comments Fields اضافه میشه که می تونید وارد تنظیمات این افزونه بشید.

custom-form-fields

خب همونطور که در تصویر مشاهده میکنید می تونید فیلد هایی مانند فیلد متن,باکس سلکت یا انتخاب گزینه,باکس رادیو باتون و فیلد چک باکس به فرم نظرات سایت تون اضافه کنید.فقط کافیه فیلد مورد نظر رو در بخش سمت راست با استفاده از حالت کشیدن (drag&drop) قرار بدید.

field-options

خب بعد از انجام این کار طبیعتا یک سری تنظیمات دیگه هم برای هر فیلد وجود داره مثل نام فیلد که در title باید قرار بگیره.بخش Data name نام دیتا یا داده اون فیلد هستش که در دیتابیس ذخیره میشه مثلا می تونید برای فیلد شماره تماس Data name رو مقدار phone قرار بدید.همچنین می تونید برای فیلد های توضیحات (Description) ,پیغام خطا (Error message) ,انتخاب فیلد ضروری یا اختیاری (Required) و کلاس انتخاب کنید.

پس از انجام این تنظیماتشما می تونید تغییرات رو در فرم نظرات سایت تون به خوبی مشاهده کنید که یک نمونه اش در تصویر زیر دیده میشه :

comment-form-custom-fields

امیدوارم از این آموزش هم نهایت استفاده رو برده باشید

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.