تعدادی از دوستان پرسشی رو مطرح کرده بودن که آیا میشه این آمار رو در پنل مدیریت هم نمایش داد؟، در پاسخ مثبت به این دوستان امروز آموزشی رو آماده کردیم که با استفاده از اون میتونید به سادگی آمار بازدیدهاتون رو خصوصی سازی کنید

در قدم اول، چنانچه مراحل و توابع آموزش قبل رو در پوسته اعمال نکردید! به پست مربوطه مراجعه و موارد توضیح داده شده رو دنبال کنید.
در قدم بعد، نوبت به تعریف و استفاده از توابعی جدید (طبق متغیرهای پیشین) میرسه. برای این منظور ابتدا تابعی رو با نام get_PostViews تعریف میکنیم. کار این تابع اینه که طبق کلید post_views_count (نام گذاری شده بر اساس توابع آموزش قبل) در تابع وردپرسی get_post_meta، اطلاعات آماری هر پست رو فراخوانی و دریک متغیر جایگذاری میکنه.

function get_PostViews($postID){
  $count_key = 'post_views_count';
  $count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
  return $count;
}

پس از فراخوانی اطلاعات، لازمه تا ستونی رو در جدول نوشته ها ایجاد کنیم که به ترتیب آمار بازدید هر پست رو در سطر مربوط به خودش نمایش بده. پس، از تابع زیر برای تعریف یک ستون خام با نام post_views استفاده میکنیم:

function post_column_views($newcolumn){
  $newcolumn['post_views'] = __('Views');
  return $newcolumn;
}
add_filter('manage_posts_columns', 'post_column_views');

تا اینجا اگه به بخش “همه نوشته ها” مراجعه کنید، میبینید که ستونی با عنوان Views در جدول نوشته ها ایجاد شده ولی هیچ مقداری رو در خودش نداره! خوب، مشخص که قدم بعدی ما قرار دادن مقادیرآماری در سطرهای صحیح هر پست.

برای این منظور تنها به یک تابع دیگه نیاز داریم:

function post_custom_column_views($column_name){
  if($column_name === 'post_views'){
    echo get_PostViews(get_the_ID());
  }
}
add_action('manage_posts_custom_column', 'post_custom_column_views',10,2);

با استفاده از تابع بالا، اطلاعات هر پست رو در سطرهای ستون post_views، با چاپ مقدار بازگشتی تابع get_PostViews، نمایش میدیم.

منبع : دنیای وردپرس و برنامه نویسی

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.