با عرض سلام خدمت کارران عزیز ناز تم.بالاخره بعد از یه وقفه طولانی در بروزرسانی وردپرس فارسی نسخه نهایی وردپرس به زبان فارسی نیز منتشر شد و شما می تونید نسخه وردپرس فارسی ۴٫۴٫۲ رو از وبسایت وردپرس فارسی دریافت کنید.

در نسخه جدید تعداد قابل قبولی باگ و مسائل امنیتی برطرف شده است و ضمن اینکه قالب های پیش فرض وردپرس تغییرات خوبی در ظاهر خود داشته اند.ضمن اینکه تصاویر وردپرس از این پس رسپانسیو بوده و همچنین تعدادی توابع به مخزن وردپرس اضافه شده اند.

برخی از ویژگی های وردپرس ۴٫۴٫۲

نگارش ۴٫۴٫۲ چند مسئله امنیتی و ۱۷ ایراد دیگر را برطرف کرده است

معرفی دو هزارو شانزده

جدیدترین پوسته‌ی پیشفرض ما، دوهزار و شانزده، یک پیشبرد مدرن برای طراحی کلاسیک وبلاگ است.

دوهزار و شانزده برای عالی نشان داده شدن روی هر وسیله‌ای طراحی شده است. یک طراحی سیال با سربرگ منعطف و رنگ بندی‌های جالب که موحب شگفت‌انگیز شدن محتوای سایت شما خواهد شد.

تصاویر واکنش‌گرا

وردپرس اکنون رویکرد هوشمندانه‌تری را برای انتخاب اندازه مناسب تصاویر برای دستگاه‌های مختلف دارد و همیشه بهترین اندازه‌ی متناسب را انتخاب می‌کند. شما لازم نیست بر روی پوسته خود کاری انجام دهید، وردپرس خودش این کار را انجام می‌دهد.

جاسازی محتوای وردپرس

شما اکنون قادر به جاسازی نوشته‌های خود در سایت‌های دیگر، حتی سایت‌های وردپرسی دیگر هستید. براحتی نشانی نوشته را داخل ویرایشگر کشیده و پیش‌نمایش جاساز فوری را مشاهده کنید که شامل عنوان، چکیده، تصویر شاخص، در صورتیکه تنظیم شده باشد، است. همچنین می‌تواند شامل نمادک سایت شما و پیوندهای دیدگاه‌ها و همخوان کردن باشد.

ارائه‌دهندگان جاسازی‌های بیشتر

افزون بر پشتیبانی از جاسازهای پیشین، وردپرس ۴٫۴ از پنج تامین‌کننده تازه‌ی oEmbed پشتیبانی می‌کند: Cloudup, Reddit Comments, ReverbNation, Speaker Deck, و VideoPress.

پشت‌صحنه

زیرساخت‌های REST API

زیرساخت‌های REST API با هسته یکپارچه شده‌اند، که نوید دورانی تازه در توسعه‌ی وردپرس را می‌دهند. REST API به توسعه‌دهندگان امکان ساخت و گسترش RESTful APIها را بر پایه وردپرس می‌دهد.

اجرای زیرساخت، اولین بخش از یک فرآیند چندمرحله‌ایِ توسعه‌ی REST API وردپرس است. دسترسی به هسته در نگارش‌های بعدی پیش‌بینی شده است. برای آگاهی از چگونگی دسترسی به هسته و نحوه‌ی توسعه‌ی REST API به مستندات رسمی افزونه‌ی WordPress REST API مراجعه کنید.

اطلاعات جانبی دسته‌ها و برچسب‌ها (Terms)

دسته‌ها و برچسب‌ها (Terms) هم‌اکنون مثل نوشته‌ها، ازداده‌های جانبی پشتیبانی می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر add_term_meta(),get_term_meta()، و update_term_meta()را مشاهده کنید.

بهبودها در کوئری دیدگاه‌ها

برای بهبود کارایی، در حال حاضر کوئری دیدگاه‌ها از قابلیت cache استفاده می‌کنند. آرگومان‌های موجود درWP_Comment_Query در حال حاضر با سهولت بیشتری کوئری‌ها را ایجاد کرده و نمایش می‌دهند.

اشیاءِ دسته‌ها و برچسب‌ها (Terms)، دیدگاه و شبکه

اشیاء تازه‌ی WP_Term ،WP_Comment وWP_Network با واژه‌ها، دیدگاه‌ها و شبکه‌ها ایجاد تعامل بهتری می‌کنند

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.