همانطور که میدانید یکی از کاربردی ترین قابلیت های وردپرس، قابلیت انتقال اطلاعات میباشد. هدف از ارائه این مقاله این است که به شما  نحوه انتقال اطلاعات را توسط درون ریزی و برون بری یا به عبارتی Import And Export در وردپرس را نشان دهیم

چرا به انتقال داده در وردپرس نیاز است؟

  • ایجاد تغییر در سایت این امکان را ایجاد میکند ما دچار مشکل شویم، به همین منظور ما می توانیم سایتی دیگر را داشته باشیم که به عنوان یک وبسایت تستی برای ما نقش پشتیبان را داشته باشد.
  • انتقال سایت خود به دامنه دیگری .
  • انتقال اطلاعات بین ۲ سیستم.
  • انتقال محتوا برخی افزونه ها .
  •  برای ایجاد سایت نمونه می توانیم از محتوای سایتی دیگر استفاده کنیم.

همانطور که اکثر شما میدانید بخش درون ریزی و برون بری در آیتم ابزار ها در منو پیشخوان وردپرس موجود است .

برای اینکه تمام محتوای سایت مبدا را داشته باشیم حتما بایستی یک فایل XML داشته باشیم که این فایل از طریق گزینه برون بری ساخته میشود.
ما باید از سایت مبدا فایلی (با فرمت xml) را که شامل اطلاعات و اجازه نامه ی انتقال اطلاعات است دریافت کنیم. بنابراین به گزینه برون بری میرویم و بر روی آن کلیک میکنیم تا شاهد صفحه زیر باشیم.

چونگی انتقال اطلاعات به سایت مقصد

در سایت وردپرسی مقصد در پنل مدیریت وردپرس، ابزارها>درون ریزی را کلیک کنید. پس از ان مبدا را وردپرس قرار دهید .

پس از ان نوبت به نصب افزونه ی WordPress Importer میرسد .سپس فایلی را که در قسمت قبل گرفتید( در بخش برون بری دریافت کردید) انتخاب و گزینه ی بارگزاری پرونده و درون ریزی آن را برای درون ریزی محتوای قالب وردپرس انتخاب کنید.

در مرحله آخر بین نویسنده های سایت مقصد این امکان را دارید که یکی را  که نوشته ها به نام او در سایت جدید منتشر شوند انتخاب کنید و یا می توانید همینجا یک کاربر جدید بسازید تا نوشته ها نام او را به عنوان نویسنده داشته باشند.

در اخر این را بایستی بدانید که با زدن تیک Download and import file attachments فایل های ضمیمه ی نوشته ها (یا هر محتوای انتقال یافته دیگر) هم به سایت جدید اضافه شوند.

امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

عفیفه خدنگی