وردپرس، دروپال و جوملا را امروزه  “سه بزرگ” می نامند، در حدود ۹۰ درصد از وب سایت های امروزه را تأمین می کنند. این سه توانایی های ،مختلف و نقاط فروش منحصر به فرد دارند که آنها را از بقیه جدا می کند، اما وظیفه ای که وردپرس را بهتر از دروپال و جوملا می سازد، به دلیل سهم بازار باور نکردنی و یک جامعه مشتاق است که مردم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند .

معرفی مختصری از این سه سیستم مدیریت محتوا (CMS) …

وردپرس توسط Matt Mullenweg منتشر شد پس از آن که B2 / cafelog را در سال ۲۰۰۳ فرو برد. پانزده سال بعد، CMS یکی از موفق ترین نرم افزارهایی شد که جهان تا به حال دیده بود. پیکربندی آسان، قابلیت سفارشی سازی و ادغام بدون درز با ابزارهای شخص ثالث باعث جذابیت آن نسبت به وبلاگنویسان، شرکت ها و سازمان های دولتی مانند کاخ سفید می شد.

بر خلاف وردپرس، تعداد محدودی از مبتدیان از دروپال استفاده می کنند. به دلیل منحنی شیب آن، اغلب توسط کارشناسان استفاده می شود. دروپال هنوز یک پلت فرم جامع CMS است که برای ایجاد وبسایت های پیچیده ای نیاز به امنیت بالا و مقیاس پذیری بسیار زیاد دارد. برخی از وبسایت هایی که از دروپال استفاده می کنند، آبی، The Economist و General Motors هستند

جوملا ترکیبی از وردپرس و دروپال است . یک توسعه دهنده با دانش پایه از پی اچ پی و خروجی زیر می تواند به راحتی یک وب سایت با استفاده از جوملا را راه اندازی میکند. این میلیون ها وب سایت در سراسر جهان را شامل می شود که شامل وبلاگ های شخصی، پورتال های شرکتی و اینترانت است. با توجه به گزینه های سفارشی ده ها گزینه در دسترس در داشبورد، مناسب برای اکثر وب سایت های تجارت الکترونیک است.

چرا وردپرس بهتر از دروپال و جوملا است؟

وردپرس موفق ترین سیستم مدیریت محتوا از The Big Three است. به غیر از این که بازار را هدایت می کند، وردپرس دارای چند ویژگی برجسته دیگر است که باعث می شود آن را برجسته کنید. بیایید کمی عمیق تر نگاه کنیم .

نصب آسان

وردپرس ساده ترین فرآیند نصب را در میان تمام CMS های موجود در لیست دارد. این بدان معنا نیست که شما در هنگام نصب وردپرس نیازی به کمک فنی ندارید، اما مراحل بسیار ساده تر از دروپال و جوملا است.

تعمیر و نگهداری بدون استرس

در مقایسه با دروپال و جوملا، وردپرس آسان تر است. پلاگین های نگهداری زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند وب سایت خود را در بهترین شکل نگه دارید. شما همچنین می توانید این کار را با اطمینان از اینکه پلاگین های شما به روز هستند

هزاران پلاگین و تم

وب سایت های وردپرس بسیار قابل تنظیم و کاربردی هستند. تنظیمات آن ها توسط هزاران پلاگین رایگان و تم های موجود در مخزن رسمی وردپرس امکان پذیر است. علاوه بر این، بسیاری از شخص ثالث پرداخت پلاگین ها و تم ها در دسترس است که گزینه های سفارشی سازی و ویژگی های اضافی با به روز رسانی کامل و پشتیبانی ارائه می دهد.

جامعه بزرگ

از آنجا که وردپرس بیشترین  CMS  مورد استفاده قرار گرفته است، این جامعه بسیار جذاب و پر جنب و جوش پر از سازندگان محتوا، طراحان و طراحان است که همه آماده هستند تا به شما کمک کنند. صدها فروم وجود دارد که کاربران وردپرس با آن ارتباط برقرار می کنند و مسائل مختلف وردپرس را مورد بحث قرار می دهند. همچنین تعدادی از وبلاگ های وردپرس برای ارائه مطالب مفید در وردپرس وجود دارد.

هزینه کم توسعه

نصب آسان وردپرس به این معنا نیست که شما در هنگام استفاده از وب سایت خود نیازی به کمک فنی ندارید. اما نکته خوبی این است که به اندازه ی یک توسعه دهنده ی دروپال و جوملا  لازم نیست هزینه کنید تا یک سایت وردپرس ایجاد کنید. اگر به کوچکترین وظایفی نیاز دارید، شما یک توسعه دهنده را پیدا خواهید کرد که فقط برای یک قیمت کم آن را برای شما انجام می دهد.

تجارت الکترونیک فعال

ساده تر است که یک فروشگاه آنلاین در وردپرس ایجاد کنید. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که پلاگین ووکامرس را نصب کنید و یک فروشگاه آماده برای خوراک محصول دارید. شما می توانید آن را به طوری که می خواهید سفارشی کنید و از تم های مختلف برای انواع مختلف فروشگاه های آنلاین استفاده کنید .در مقایسه با دروپال و جوملا، مدیریت فروشگاه های تجارت الکترونیک در وردپرس از پلت فرم ووکامرس آسان تر است حتی توسط یک کاربر باهوش و با تکنولوژی پیشرفته مدیریت می شود.

امیدوارم مطلب امروز هم براتون مفید واقع شده باشه موفق باشید .

عفیفه خدنگی