وردپرس ۴٫۹ به طور رسمی در ماه نوامبر ۲۰۱۷ پس از یک تاخیر جزئی از راه اندازی پیشنهادی اولیه توسط سایت اصلی وردپرس راه اندازی شد . این نسخه و نسخه قبلی وردپرس جزو ۲ نسخه ای می باشند که در این سال منتشر شدند و هم اکنون تمامی کاربران میتوانند وردپرس خود را به این نسخه بروزرسانی کنند ,اما اگر هنوز اینکار را نکرده اید و میخواهید بدانید این نسخه دارای چه قابلیت های مضاعفی نسبت به نسخه پیش می باشد با ما همراه باشید .

ویژگی های بهبود یافته در نسخه وردپرس ۴٫۹

بهبود روند سفارش سازی

به منظور بهبود کارایی سفارشی سازی، وردپرس ۴٫۹ شامل توانایی پیش نویس و بهینه سازی طراحی سایت می باشد.در نسخه های قبلی وردپرس، تنها راهی که برای بررسی تغییرات وبسایت وجود داشت  ،انتشار آنها به نسخه زنده سایت شما بود. در حالی که در این نسخه مقابله قوی با این رویکرد کرده اند به این منظور که شما میتوانید قبل از انتشار، تغییرات خود را به صورت پیش نویس و یا پیش نمایش مشاهده کنید.

این ویژگی همچنین به شما امکان می دهدتا بتوانید پیش نمایش تغییرات خود را بدون نیاز به ورود به سیستم با هر کسی به اشتراک بگذارید . تنها کافیست لینک پیش نمایش را کپی کنید و آن را با هر کاربری ارسال کنید.

تجربه جدید مرور قالب

به روز رسانی وردپرس ۴٫۹ برای کاربران عملکرد ساده تری را به ارمغان آورده به این صورت که برای پیش نمایش و تغییر تم ها به طور مستقیم از قابلیت سفارشی سازی وردپرس میتوانید استفاده کنید .

امنیت بیشتر

این نسخه بروزرسانی شده نسبت به نسخه قبلی به گونه ای طراحی شده که دارای امنیت بالاتری میباشد .همانطور که میدانید یکی از اساسی ترین نگرانی های صاحبان وردپرس مربوط به امنیت وردپرس میباش که خب این نسخه تا حدودی این اطمینان را به کاربرانش میدهد.

اضافه شدن یک ابزارک جدید

در وردپرس ۴٫۹ یک ویجت جدید برای گالری تصاویر اضافه شد .این ویجت جدید را می توان به نوار کناری، پاورقی یا هر جایی که ویجت ها را در سایت خود قرار داده اید اضافه کنید همچنین با استفاده از این ویجت شما میتوانید یک گالری ساده وردپرسی را ایجاد کنید که میتوانید آن را در هر قسمتی از سایتتان که پشتیبانی میکند جایگذاری کنید .

ویرایش کد جدید

دیگر جنبه عمده تغییرات در وردپرس ۴٫۹ مربوط به ویرایش کد است. ویراست های کد وردپرس برای نگاه کردن و کارکردن مانند جعبه متن ساده استفاده می شود اما اکنون ارتقا داده شده است.

این ها تنها یکسری از ویژگی های جدید ارتقاء یافته نسخه قبلی وردپرس میباشد که سعی داشتیم که به صورت خلاصه با برخی از این ویژگی ها آشنا بشید .اگر اکنون آماده تست وردپرس ۴٫۹ Tipton هستید، فراموش نکنید قبل از به روزرسانی سایت وردپرس خود به این نسخه ، حتما از فایل های خود بک آپ بگیرید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه .

موفق باشید.

عفیفه خدنگی