با عرض سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت مارکیو.چند روز پیش نسخه جدید وردپرس ۴٫۶ منتشر شد و در اکثر سایت ها توضیحات کاملی از امکانات جدید این نسخه منتشر شده و ما هم تصمیم گرفتیم یک بررسی مختصری به نسخه جدید وردپرس بندازیم.با ما همراه باشید.

در ادامه شما با امکانات و ویژگی های جدید وردپرس ۴٫۶ آشنا میشوید :

۱٫ آپدیت های بهتر و جذاب تر

shiny_updates_v2_2

همانطور که در تصویر بالا مشخص هست آپدیت های افزونه ها شکل زیباتر و شکیل تری به خود گرفته اند. حالا می توانید هر افزونه را با یک کلیک سریعتر و بهتر آپدیت کنید.

۲٫ فونت های بومی در صفحات مدیریتی

هر سیستم عاملی فونت های مختص خودش را دارد. در نسخه ۳٫۸ وردپرس از فونت opensans برای پنل مدیریت وردپرس استفاده شد اما در این نسخه سعی شده فونت سیستم عامل در پنل مدیریت وردپرس لود شود تا سرعت لود صفحات مدیریت بهتر و بیشتر شود از قبل شود.

تصویر زیر نمایش پنل مدیریت وردپرس را در مرورگر edge نمایش می دهد:

Windows-Edge-1024x711

۳٫ باز طراحی بخش درون ریزی

خیلی وقت بود بخش درون ریزی وردپرس چهره یکنواختی را به خود می دید. حالا در نسخه جدید صفحه درون ریزی وردپرس را بازطراحی کرده اند تا چهره ای جذاب تر و زیباتر داشته باشد. و انصافا شکل جالب تری را هم به خود دیده

import_screen

۴٫ بهبودات بین المللی کردن افزونه ها

بحث محلی سازی و بومی سازی افزونه ها و قالب های وردپرس از سال ۲۰۱۵ شروع شد. حالا وردپرس در نسخه جدید می تواند دایرکتوری languages را جستجو کرده و بومی سازی ها را بهتر پیدا کند. همچنین jQuery UI انتخاب کننده تاریخ هم بومی سازی شده.

۵٫ بهبود بخش ویرایشگر متن

در نسخه جدید ، اگر شما یک لینک خراب را در ویرایشگر متن وردپرس قرار دهید ، وردپرس آن را شناسایی کرده و به شما اخطار خواهد داد.

۶٫ آپدیت ایموجی ها

ایموجی ها نیز به نسخه Unicode 9.0 آپدیت شدند تا کارایی بیشتری را برای وردپرس فراهم کنند.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.