وردپرس ۴٫۰ در حال حاضر در دسترس است و میلیون ها سایت در سراسر جهان در حال ارتقا به این نسخه هستند. وردپرس ۴٫۰ ممکن است مهمترین و پر سروصدا ترین به روز رسانی در سال باشد. تغییرات زیادی در رابط کاربری، تجربه نوشتن  و … در این نسخه وجود دارد. این نسخه دارای امکانات بسیار زیادی میباشد و وردپرس سعی کرده است که تا حد الامکان مشکلات و باگ های نسخه های قبلی را رفع کند . بنابراین با در نظر گرفتن این تغییرات بهتون پیشنهاد میکنیم حتما سایت خودتان را به این نسخه ارتقاء دهید.

از جمله تغییرات مهم در این نسخه میتوان به ویژگی های زیر اشاره کرد :

تجربه جدیدی از نوشتن در وردپرس

اولین چیزی که شما پس از نصب wordpress 4.0 متوجه می شوید ، تجربه بسیار پیشرفته ای از نوشتن می باشد. در حقیقت نوشتن در وردپرس معمول نیست،به این معنا که اکثر مردم در فرمت مورد نظرشان مطالباشان را می نویسند و سپس به وردپرس منتقل میکنند، اما با پیشرفت هایی که در این نسخه ایجاد شده است، بسیاری از کاربران را مجذوب خود کرده است .این به این معنی است که داشبورد در حال حاضر حاوی هدر و پاورقی چسبنده یا به عبارتی ثابت است، بنابراین شما نیازی به پیمایش بالا یا پایین برای رسیدن به گزینه های قالب بندی یا بررسی شمارش کلمات خود ندارید.

این شاید به نظرتان ویژگی ساده ای بنظر بیاید اما بسیار کاربردی است و نویسندگان خیلی میتوانند از این ویژگی لذت ببرند و همچنین تغییر دیگر در این قسمت این است که وقتی متن طولانی میشود صفحه با متن شما تغییر اندازه میدهد.

مدیریت رسانه

مدیریت رسانه نیز در WordPress 4.0 به طور قابل توجهی بهبود یافته است.این تغیر برای کاربرانی جذاب است که رسانه های زیادی را به اشتراک می گذارند

 اصلی ترین تغییر در این ویژگی به این صورت می باشد که دیگر نیازی نیست برای دیدن برخی از مشخصات عکس ها به پیج دیگری بروید بلکه تمام ویژگی های عکس ها در صفحه اصلی نمایش داده می شوند.

نصب جهانی

یکی از تغییرات مهمی که وردپرس ۴٫۰ داشته است ویژگی انتخاب زبان در زمان نصب میباشد . این بدان معناست که دیگر همه از wordpress.org یک نسخه رو می گیرند و نصب میکنند ، که این عمل باعث میشود که کاربرگ وردپرس در سطح جهانی افزایش می یابد و خب این برای کسانی که به وردپرس اهمیت میدهند خیلی مهم است .

نصب افزونه

در نسخه های قبلی وردپرس، جستجو کردن پلاگین ها تا حدودی سخت بود و اینکه تمام پلاگین های نصب شده را به صورت یکجا نمی توانستیم ببینیم ،در این نسخه هم رویکرد جستجو پلاگین ها آسان شده و هم تمام پلاگین های نصب شده را در داشبورد سایتتان میتوانید مشاهده کنید .

شخصی سازی (Customizer)

یکی دیگر از تغییرات وردپرس ، شخصی سازی قالب میباشد به این صورت میباشد که حتی مبتدیان نیز میتواند قالب خود را از طریق وردپرس شخصی سازی کنند .

این تغییرات ،تمام تغییرات ایجاد شده در نسخه ۴٫۰ نیستند بلکه تنها برخی از تغییرات مهم می باشند . امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید دوستان .

عفیفه خدنگی