به طور معمول هر فروشگاهی در ماه هایی از سال تخفیفاتی برای محصولات خود از پوشاک گرفته تا لوازم الکترونیکی و … در نظر میگیرد که هم محصول خود را راحت تر به فروش برساند هم مشتریان زیادی را سمت خود بکشاند و به آن ها نشان دهد که می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت های بهتری نیز تهیه کنند. در فروشگاه اینترنتی نیز می توان به این شیوه عمل کرد. البته باید بیشتر دقت کنید زیرا روش فروش اینترنتی به مراتب سخت تر از حالت معمول و فیزیکی است زیرا باید کارهای فراوانی انجام دهید تا مشتریان خود را راضی نگه داشته و مشتریان دیگری نیز جذب کنید.
ما تا امروز متوجه شدیم که ووکامرس افزونه های قوی و در عین حال ساده ای دارد که می توانند امکانات جالب و کاربردی را به فروشگاه اینترنتی ما اضافه کنند. یکی دیگر از امکاناتی که می توان به فروشگاه اینترنتی افزود، نمایش مقدار تخفیف برای هر محصول است. شما بدون نصب افزونه می توانید در ووکامرس تخفیفبرای محصولات خود در نظر بگیرید اما نمی توانید مشتری را از مقدار این تخفیف مطلع کنید و او باید خود حساب کند که مقدار تخفیف خورده چقدر با مقدار واقعی فرق دارد! اما ما تصمیم گرفتیم در آموزش ووکامرس امروز با افزونه ای آشنا شویم که مقدار تخفیف خورده ی هر محصول را برای مشتری نمایش دهد. اگر موافق باشید به سراغ معرفی افزونه می رویم.

افزونه WooCommerce Smart Sale Badge

smart-sale-hamyarwp

امکانی که در مورد آن صحبت کردیم با کمک این افزونه امکان پذیر است. یعنی شما فرض کنید ما می خواهیم مقدار ۱۰۰۰۰ تومان برای یک محصول خود تخفیف در نظر بگیریم. قیمت اصلی محصول را ۵۰۰۰۰۰ تومان فرض کنید، حال اگر تخفیف را اعمال کنیم قیمت به ۴۰۰۰۰۰ تومان تغییر می کند. ما با کمک این افزونه به فروشنده اعلام می کنیم که برای این محصول ۱۰۰۰۰ تومان تخفیف قائل شدیم.

نکته!!! این افزونه توسط همیار وردپرس فارسی سازی شده است و می توانید آن را از همین پست دریافت نمایید!

وارد پیشخوان وردپرس شده و افزونه را در مسیر مشخص خود نصب و سپس آن را فعال می کنیم. منتظر نمایش هیچگونه تنظیماتی نباشید و لطفا مستقیما به سراغ محصولاتی بروید که حالت متغیر برای آن ها در نظر گرفته اید.

variation-hamyarwp

در تمامی بخش های محصول متغیر خود قیمتی که می خواهید تخفیف دهید را وارد کنید. مثلا در تصویر بالا قیمت محصول ۱۳۰۰۰۰۰ تومان بود که من به ۱۲۰۰۰۰۰ کاهش دادم. به همین صورت بقیه ی متغیرها را قیمت بندی کنید و سپس تنظیمات را ذخیره نمایید. (محصول من دارای ویژگی های ۶۴، ۳۲، ۱۶ و ۸ گیگ بوده و برای هر کدام قیمت مشخصی تعیین کردیم.)

پس از ذخیره ی تنظیمات به صفحه ی محصول مراجعه می کنیم تا نتیجه را مشاهده کنیم…

off-hamyarwp

همان گونه که مشاهده می کنید مقداری که در نهایت برای تخفیف مشخص شده را در بیضی سبز رنگ مشخص کرده است. من برای هر ویژگی تخفیفی در نظر گرفتم و مجموع آن ها به این صورت شد.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.