یکی از دلایل مهم افت بازدید سایت شما سرعت لود بالای سایت است و اگر شما این قضیه را جدی نگیرید مطمئنا سایت شما در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.همونطور که یکی از ملاک های اصلی گوگل در سئو،سرعت لود سایت می باشد پس بهتر است این موضوع را جدی بگیرید.در ادامه ما شما رو با نکات مهم در بهبود سرعت لود سایت آشنا خواهیم کرد.با مارکیو همراه باشید.

چرا سرعت لود سایت را باید جدی گرفت؟!

به طور کل این مسئله کاملا طبیعی هستش که سرعت لود سایت شما باید بسیار خوب باشه چرا که کاربران از لود طولانی یک سایت متنفر هستند و این مسئله در برگشت کاربران به سایت شما تاثیر بدی میزاره پس سعی کنید نکاتی که در این مطلب به شما آموزش میدیم رو در سایت تون اعمال کنید.

چگونه سرعت لود سایت را بررسی کنیم؟!

سایت های آنلاین زیادی برای بررسی سرعت لود سایت ها وجود دارند که یکی از اونا سایت Page Speed Online هستش این سرویس برای کاربران ایرانی مسدود هستش و اجازه آنالیز سایت رو به شما نمیده ولی من به شما سایت دیگه ای معرفی می کنم به اسم Gtmetrix که شاید خیلی از شما باهاش آشنا هستید.با استفاده از این سایت تمام اطلاعات درون سایت شما که باعث افزایش سرعت لود سایت شده رو نمایش میده و شما باید برای رفع مشکلات سایت اقدام کنید.

سه راه کلیدی برای بهبود سرعت لود سایت

۱-استفاده از فشرده سازی GZIP

با استفاده از فشرده سازی gzip فایل ها و تصاویر سایت شما از نظر حجم کاهش یافته و فشرده می شوند و این کار باعث کاهش حجم کلی صفحه سایت و بهبود سرعت لود سایت خواهد شد.برای استفاده از این امکان افزونه های متعددی در وردپرس وجود دارد که با سرچ در مخزن وردپرس می تونید بهترین افزونه های فشرده سازی gzip رو پیدا کنید.

https://markio.ir/optimize-loading-website/

۲-فایل های css و js سایت خود را به صورت فایل خارجی ذخیره کنید

یکی از دلایل افزایش سرعت لود سایت ها وجود تعداد زیاد فایل های css و js می باشند که توصیه می شود این فایل ها به صورت فایل های خارجی ذخیره شوند که این بدین معنی هستش که همه این فایل ها فقط یک بار در سایت شما لود شود.

۳-استفاده از کش

مطمئنا همه شما با کلمه کش یا همون cache آشنا هستید.اگر سایت شما دارای سیستم کش نباشد مطمئنا با هر بار بازدید از سایت شما تمام قالب برای کاربر لود می شود و این کار باعث لود بالای سایت شما می شود.پس بهتر از از کش در سایت تون استفاده بکنید تا زمانی که کاربر یک بار وارد سایت شما شد تمام فایل ها فقط و فقط یک بار برای وی بارگذاری شود و از دفعات بعد دیگر همه فایل ها لود نمی شوند و مطمئنا این کار باعث بهبود سرعت لود سایت شما خواهد شد.

https://markio.ir/wp-fastest-cache/

ضمن اینکه شما می تونید از CDN نیز در سایت خود استفاده کنید تا برای هر کاربر نسبت به منطقه ای که حضور دارد لود سایت شما بهتر و سریعتر انجام شود.

در سال ۲۰۱۷ چقدر سرعت لود سایت باید بهتر باشد؟!

طبق آمار های سال ۲۰۱۷ بهترین سرعت لود سایت باید حداکثر ۲ ثانیه باشد یعنی اگر سایت شما در کمتر از ۲ ثانیه لود شود مطمئنا سایت شما بسیار سریع و حرفه ای می باشد.سعی کنید از نکات این مقاله برای بهبود سرعت لود سایت خود نهایت استفاده رو ببرید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.