وردپرس یکی از پلتفرم های قدرتمند و قابل انعطاف برای ایجاد وب سایت ها است. بارها حتما از ویژگی ها و گزینه های موجود در این پلت فرم استفاده کرده اید و آشنایی دارید.این پلتفرم دارای عملکردهای بسیار زیادی نیز می باشد ،یکی از مسائل مهم در وردپرس مساله ذخیره سازی و پایگاه داده وردپرس میباشد که  با استفاده از پلاگین ذخیره سازی وردپرس اختصاصی می تواند راهی عالی برای رسیدگی به این مسائل داشته باشید.

آموزش افزونه وردپرس W3 Total Cache

در میان تمام پلاگین های ذخیره سازی وردپرس، W3 Total Cache محبوب ترین انتخاب میباشد. این پلاگین با بیش از یک میلیون نصب فعال و رتبه قابل توجه، دارای ارزش بسیاری می باشد. در پست امروز، قرار است تنظیمات مطلوب W3 Total Cache را برای بهبود عملکرد وب سایت شما بررسی کنیم و برای شما گام به گام توضیح دهیم .

پلاگین قدرتمند و بسیار قدرتمند، W3 Total Cache دارای گزینه های زیادی است. گزینه ها از سطح پایه به سطح پیشرفته ، همانطور که شرایط و انتظارات برای همه متفاوت است، طبقه بندی شده است، قابل به ذکر است که بدانید هیچ تنظیم ایده آلی برای این پلاگین مخفی وجود ندارد.

نصب پلاگین  W3 Total Cache

اول از همه، بایستی این پلاگین را دانلود و نصب کنید . سپس هنگامی که پلاگین را فعال میکنید، به شما اطلاع داده خواهد شد .یک گزینه برای فعال کردن حالت لبه در اطلاع رسانی وجود خواهد داشت. این ویژگی ویژگی های قبل از انتشار را که برای کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده، باز خواهد کرد. روی دکمه “مخفی کردن این پیام” کلیک کنید و تا بتوانید این خطا را حذف کنید.

شما همچنین یک آیتم جدید با عنوان ‘Performance‘ در داشبورد خواهید دید.

اگر می خواهید میزان بهبود یافتن را توسط پلاگین کش را اندازه گیری کنید، می توانید با استفاده از ابزارهای رایگان مانند Google Pagespeed Tool این کار را انجام دهید.البته قبل از تغییر هر یک از نتایج را یادداشت کنید و سپس هنگامی که شما پیکربندی پلاگین را به پایان رساندید، یک آزمایش کامل انجام دهید و نتیجه را با نتایج بدست امده از قبل از این پلاگین مقایسه کنید .

 راه اندازی پلاگین W3 Total Cache

برای دسترسی به بخش پیکربندی، به Performance -> General Settings بروید. در آنجا، خواهید دید، صفحه به چند قسمت تقسیم شده است. در ادامه یک به یک آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

تنظیمات عمومی W3 Total Cache

این بخش تنها دو گزینه دارد. با انتخاب کادر انتخاب، می توانید تمام انواع ذخیره سازی را در یک زمان روشن یا خاموش کنید و ویژگی «پیش نمایش حالت» شما را قادر می سازد قبل از اعمال آنها به سایت زنده، تغییرات را ایجاد و مشاهده کنید.

در اینجا تنظیمات عمومی W3 Total Cache پلاگین وجود دارد:

 • Page Cache
 • Page Cache Method
 • Minify Cache
 • Minify Mode
 • Minify Cache Method
 • Database Cache
 • Database Cache Method
 • Object Cache
 • Browser Cache
 • CDN
 • Reverse Proxy

طبق تصاویر بایستی به درستی تمام تیک های مربوط به هر ویژگی را بزنید. در ادامه برخی از ویژگی های مهم را برای شما توضیح خواهیم داد .

تنظیمات صفحه Cache

کش پشته ،نسخه های استاتیک از صفحات پویا را ایجاد میکند. به عبارتی ،هنگامی که یک بازدید کننده یک صفحه وب خود را درخواست می کند، وردپرس از طریق برخی صفحات پی اچ پی و Query های MySQL به منظور ارائه صفحه، گردش می کند.هنگامی که کش در صفحه فعال شده است، هر بار که یک بازدید کننده یک صفحه را درخواست می کند، یک نسخه استاتیک از آن صفحه ایجاد می شود. این باعث میشود که از این به بعد بازدید کننده قادر خواهد بود که صفحات را سریعتر بارگذاری کند.

گزینه های تنظیمات بیشتر برای کش پنهان را در قسمت Performance -> Cache خواهید دید که در اینجا به برخی از ان ها اشاره میکنیم .

 

Database Cache

این روش ذخیره سازی منحصر به فرد، با ذخیره کردن پرس و جوهای SQL، بار بر روی سرور شما را کاهش می دهد. برای سایت های بزرگتر، ساختن پرس و جو و اجرای آن طول می کشد. فعال کردن این ویژگی در این موارد مفید خواهد بود.

Object Cache

این یک روش ذخیره سازی وب سایت است که برای وب سایت های بزرگ و پیچیده مفید است .اگر وبسایت شما نیاز به درخواستهای پایگاه داده گران قیمت داشته باشد، ممکن است این روش ذخیره سازی مفید باشد.البته بایتب بدانید که اگر سایت شما بر روی یک سرور مشترک میزبانی شده باشد،ممکن است این روش ذخیره سازی  شما را آهسته ،کند.

تنظیماتImport/Export کردن

اگر شما وب سایت دیگری دارید، احتمالا می خواهید همان تنظیمات را در آن سایت ها نیز اعمال کنید .شما می توانید این کار را به راحتی در قسمتImport/Export  انجام دهید. برای انجام این کار، به بخش Import/Export بروید. این معمولا آخرین قسمت صفحه تنظیمات عمومی است .

نتیجه

در حالی که ذخیره سازی یک راه بسیار موثر برای سرعت بخشیدن به زمان بارگذاری وب سایت شماست، اما استفاده از یک راه مناسب در اولویت است که ما در این مقاله سعی داشتیم بهترین راه حل موجود را برای شما ارائه دهیم .

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق یاشید دوستان .

عفیفه خدنگی