شاید برایتان جذاب باشد که چگونه میتوان در وردپرس گالری ویدئو ایجاد کرد . همانطور که میدانید وردپرس این امکان را به شما میدهد که فیلم ها را در پست های بلاگ خود جاسازی کنید، اما اجازه نمی دهد که گالری های ویدئویی ایجاد کنید. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی می توانید تنها با استفاده از یک پلاگین حرفه ای گالری ویدئو را در WordPress ایجاد کنید.

آموزش ساخت گالری ویدئو در وردپرس

دلیل ایجاد گالری ویدئو در وردپرس

وردپرس این امکان را میدهد که فیلم ها و ویدئو ها را به سادگی در پست های بلاگ خود با وارد کردن URL های ویدیو جاسازی کنید و همچنین می توانید ویدیوهای میزبانی شده را در وب سایت خود مشاهده کنید. با این حال، هرگز نباید ویدیوها را را با حجم بالا را در وردپرس آپلود کنید. درست است که شما به راحتی می توانید یک ویدیو را به پست های خود اضافه کنید، اما اگر شما بخواهید چندین ویدیو را در یک صفحه نمایش دهید، چه اتفاقی می افتد؟

یک راه حل برای این کار وجود دارد و ان  این است که با اضافه کردن یک ویدیو بعد از دیگری ،این امکان را برای سایت خود ایجاد کنید اما این عمل آن چنان نتیجه مطلوبی دربر نخواهد داشت زیرا به پیمایش زیادی نیاز دارد. اما آیا بهتر نیست اگر شما میتوانستید یک گالری ویدئو مشابه با گالری عکس در سایت خودتان داشته باشید؟ این عمل نه تنها باعث زیبایی سایتتان میشود بلکه باعث میشود که یتوانید فیلم های بیشتری را در فضای کمتری نشان دهید.

بیایید نگاهی به چگونگی ایجاد گالری ویدئویی در WordPress داشته باشیم.

 ایجاد یک گالری ویدئو در وردپرس با پلاگین گالری Envira

برای این روش ما از افزونه Envira Gallery استفاده خواهیم کرد. این بهترین پلاگین، گالری وردپرس در بازار است. همچنین دارای افزونه های ویدیوئی است که به شما این امکانرا  می دهد که گالری های ویدئویی زیبا و پاسخگو همراه را در وردپرس ایجاد کنید.البته قابل به ذکر است که این پلاگین رایگان نمیباشد .

راهنمای استفاده از این پلاگین به این صورت میباشد که در ابتدا اولین چیزی که باید انجام دهید این است که Plugin Envira Gallery را نصب و فعال کنید و سپس برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را دنبال کنید .

نیاز دارید تا بروید به  Envira Gallery » Settings و کلید لایسنس را وارد کنید . سپس بایستی به Envira Gallery » Addons بروید . شما تمام افزونه هایی را که برای نصب شما وجود دارد را مشاهده خواهید کرد. برای افزودن فیلم ها به دنبال آن بروید و آن را نصب کنید.

 

پس از آن کافی است که بر روی install کلیک کنید تا بتوانید ویدئو هایتان را به وبسایتتان اضافه کنید.

اکنون شما آماده هستید تا اولین گالری ویدئو خود را در وبسایت خود جایگذاری کنید . به Envira Gallery بروید تا بتوانید هر تعداد گالری ویدئو که میخواهید ایجاد کنید.

حتی این پلاگین تمام ویدئو های میزبان را از سایت های معروف مانند YouTube، Vimeo و Wistia پشتیبانی میکند. تنها کافی است طبق عکس زیر از سایت موردنظر ویدئو ها اپلود شود .

با کلیک برو روی Add video می توانید موضوع و ادرس url ویدئو را اضافه کنید .همچنین شما می توانید فیلم ها را در هر زمان با کلیک بر روی آیکون «مداد» حذف یا هر گونه تغییراتی را بر روی ویدئو انجام دهید و همچنین می توانید ویدیوهای بیشتری را در صورت نیاز به گالری خوداضافه کنید. گالری ویدیوی شما تقریبا آماده است سپس گام اخر کافی است که تنظیمات گالری ویدئو را پیکربندی کنید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

موفق باشید .

عفیفه خدنگی