اینفوگرافیک چیست؟اینفوگرافیک ترکیبی از طراحی، نوشتن و تجزیه و تحلیل است که  برای  داده های بزرگ بسیار ایده آل می باشد. (درست همانطور که در پایین نمونه ای از آن را مشاهده میکنید ) .اینفوگرافیک یک رسانه ارتباطی بصری محتمل است که به خوبی می تواند داده های پیچیده را در یک فرمت بصری که به طور بالقوه به هم وابسته است، ارتباط دهد.

دلایل استفاده از اینفوگرافیک در بازاریابی محتوا

آنها داده های عمیق را میگیرند و آن را به اختصار بصری ارائه می دهند. “اینفوگرافیک” یک روش کارآمد برای ترکیب بهترین متن، تصاویر و طراحی برای نمایش داده های پیچیده است که به صورت یک داستان به اشتراک گذاشته میشود.

تحقیقات انجام شده در مورد اینفوگرافیک

طی تحقیقات انجام شده Barbara M. Miller و Brooke Barnett کشف کردند که ترکیب نوشتاری با تجزیه و تحلیل بزرگ داده ها باعث میشود که درک کاربراناز داده ها بسیار افزایش یابد و همچنین برقراری ارتباط مفاهیم انتزاعی و پیچیده اسان تر شود . ترکیب متن و گرافیک به ارتباطگرها اجازه می دهد تا از هر نقاط قوت رسانه ای بهره مند شوند و ضعف های هر رسانه را نیز کاهش دهند.

آیا صنعت شما نیاز به ارائه داده ها به شیوه ای موثر برای برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان و چشم انداز خود دارد ؟ …  اینفوگرافیک می تواند بخشی از پاسخ شما باشد .

رشد اینفوگرافیک

طی تحقیقات انجام شده  از قبل از آغاز سال ۲۰۱۰ تا آغاز سال ۲۰۱۲، حجم جستجوهای اطلاعاتی بیش از ۸۰۰ درصد در بیش از ۲ سال افزایش یافته است. در حال حاضر این در روند محبوبیت اینفوگرافیک بسیار ارزشمند است! 

مطالعات حاکی از آن است که ۹۰ درصد از اطلاعاتی که ما به خاطر می آوریم بر طبق تاثیرات دیداری  هستند .

دلیل استفاده از اینفوگرافیک در استراتژی بازاریابی محتوای

جالب و جذاب بودن آن

جالب و جذاب بودن اینفوگرافیک باعث میشود که کاربر را مجذوب خود کند .چراکه کاربران از روش های تکراری و سنتی بسیار خسته شده اند .

تحریک قوه بصری

انسانها بسیار بصری هستند و از آنجا که ۹۰ درصد از اطلاعاتی که به مغز می آید بصری است پس این روش کاملا کاربر را از این دیدگاه درگیر میکند .

پوشش جهانی

در جهان که انتشار آنلاین در حال حاضر در سطح جهانی با فشار یک دکمه قابل مشاهده است، اینفوگرافیک می تواند پوشش جهانی را که رسانه های چاپی محلی هرگز نمی توانند انجام دهند فراهم کند.

ارتقاء سئو

با استفاده از اینفوگرافیک تعداد بازدیدکنندگانتان بدلیل نو بودن این طرح افزایش میابد در نتیجه سئو سایت شما نیز ازتقاء میابد .

افزایش تعامل با کاربران

با اینفوگرافیک میتوانید با کاربرانتان ارتباط بصری برقرار کنید و این باعث افزایش تعامل و همچنین اعتماد کاربران تان نیز میشود.

امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

عفیفه خدنگی