آیا شما قبول ندارید که که یکی از بزرگترین ناراحتی هایی که در مورد کار کردن در وردپرس است این میباشد که شما مدام نیاز به بروزرسانی سایت،پلاگین ها و قالب ها دارید؟حتما به این فکر افتاده اید که چقد خوب میشد که بروزرسانی ها به صورت اتوماتیک و به عبارتی خودکار صورت میگرفت.بنابراین، بیایید نگاهی بیندازیم که چرا بایستی حتما به بروزرسانی توجه شود و اینکه چرا بیشتر صاحبان سایت های وردپرس به دنبال راه حل هایی برای بروز رسانی آسان و خودکار وردپرس، قالب ها و پلاگین ها هستند.

چرا وردپرس به خودی خود دارای بروز رسانی خودکار نمی باشد؟

اگر شما با وردپرس کار کرده باشید حتما می دانید که WordPress گام هایی در جهت بهینه سازی فرآیند بروز رسانی برای کاربران خود ندارد.

وردپرس ۴٫۷

وردپرس ۴٫۷ در سال ۲۰۰۸، با انتشار نسخه ۲٫۷ Coltrane، وردپرس اعلام کرد:

“که این آخرین باری است که شما نیاز به بروز رسانی سایت خود به صورت دستی دارید” در آن زمان، این خبر بزرگ بود، اما این بدان معنا نبود که ما حدود ده سال بعد هم این ویژگی یک ویژگی خاص باشد. در این نسخه وردپرس امکانی را به کاربرانش داد که بتوانند توسط یک سیستم اطلاع رسانی از زمانی که سایت شان نیاز به بروز رسانی دارد با خبر شوند.

وردپرس ۳٫۷

در سال ۲۰۱۳، وردپرس با انتشار نسخه ۳٫۷ “Basie” سرانجام وردپرس گزینه بروز رسانی خودکار را برای برخی از بخش های جزئی اش اضافه کرد. در شرایط خاص، آنها همچنین به طور خودکار پچ هایی را برای پلاگین ها یا تم هایی که مورد توجه فوری قرار می گیرند، ترسیم می کنند.

با این وجود، در خارج از این ابتکار، وردپرس در افزایش بخش هایی که نیاز به بروز نگه داشتن دارند مانند هسته وب، پلاگین ها و تم ها نکرد، با وجود اینکه این عملکرد بسیار آسان است اما تیم وردپرس دلایل محکم و خوبی برای بیرون نگه داشتن این عملکرد در خارج از سیستم دارند .

۱٫ امنیت WordPress API

API وردپرس اگر خطرناک باقی بماند، خطر عمده امنیتی را به همراه دارد. Wordfence در واقع یک مشکل جدی در این خصوص را حدود یک سال پیش پشت سر گذاشت.اگرچه آنها خوشبختانه قادر به اطلاع رسانی به وردپرس یودند و وردپرس به نوبه خود آسیب پذیری را تعمیر کرد اما اگر هکرها اولین بار آن را کشف کرده بودند و هسته به طور خودکار بر روی تمام سایت های کاربران به روز میشد، منجر به ظاهر شدن برخی از مشکلات عمده نیز میشد.

۲٫ پشتیبان گیری

در دنیای ایده آل، قبل از انجام هرگونه به روز رسانی در WordPress، ابتدا باید از صحت پلاگین ها یا قالب های خود اطمینان حاصل کنید. اما همانطور که میدانید قبل از به روز رسانی خودکار حتما نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود دارید .وردپرس قادر به انجام این عملکرد نمیتواند باشد چون توانایی پشتیبان گیری به صورت خودکار را ندارد

۳٫ مشکلات پلاگین و قالب

همانطور که می دانید کاربران نیز برای به روز رسانی خودکار به افزونه ها و تم ها نیز نیاز دارند. در حالی که تیم امنیتی وردپرس می تواند به روز رسانی هایی را برای پلاگین ها و تم هایی که نیاز به تکه های فوری دارند، اعمال کند، مسئولیت به روز رسانی این ابزارهای شخص ثالث، به توسعه دهنده بستگی دارد که تیم وردپرس برای آن هیچ مسئولیتی را قبول نمیکند .

چرا به روز رسانی وردپرس برای امنیت حیاتی است؟

به این دلیل است که طی امار گرفته شده بهینه سازی و امنیت هر نسخه بروز ار نسخه قدیمی آن بیشتر است برای همین در بیشتر مقالات به اهمیت بروز رسانی تاکید زیادی شده .در بهترین حالت همیشه توصیه میشود که در صورت انتشار نسخه جدید از وردپرس ,پلاگین و یا تم آن هارا تا حدالامکان سریع بروزرسانی کنید.

راه حل بروزرسانی خودکار

بروزرسانی دستی وردپرس و یا دیگر بخش ها گاهی بسیار آزار دهنده میباشد و همانطور که می دانید وردپرس دارای ویژگی ای میباشد که تنها اگر نسخه جدیدی از وردپرس منتشر شود تنها به عنوان یک اطلاعیه آن را خواهید دید . یکی از بهترین راه حل های بروز رسانی خودکار استفاده از ابزار Automate می باشد. با استفاده از این ابزار دیگر از شر بروز رسانی دستی سایت خود خلاص می شوید. در این لینک میتوانید راهنمای آسان استفاده از آن را مشاهده کنید .

امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

عفیفه خدنگی