بیشتر ما وردپرسی ها حاضر نیستیم سایتمون برای یک مدت طولانی دست نخورده باقی بمونه! وخیلی دوست داریم قسمت های مختلف سایت رو بهتر کنیم یا قابلیت جدیدی رو به سایتمون اضافه کنیم معمولا پیشنهاد میشود که تغییرات را اول در لوکال هاست تست کنیم تا مشکلی برای سایت اصلی پیش نیاید.خیلی از دوستان هم برای گسترش وردپرس,فارسی سازی قالب ها و … از لوکال هاست استفاده می کنند.

لوکال هاست چیست؟

وردپرس و یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگه بر اساس زبان های برنامه نویسی تحت وب برنامه نویسی شده اند این یعنی برای کار کردن نیاز دارند تا مفسر این زبان ها موجود باشه و همچنین برنامه هایی برای مدیریت داده و … که هیچ کدام از این ها روی کامپیوتر نیست.مثلا وردپرس بر اساس زبان php نوشته شده و نیاز به نرم افزار mysql و apache هم داره.

وقتی ما در کامپیوتر امکان اجرای برنامه ها و زبان های تحت وب را ایجاد میکنیم در کامپیوتر خود لوکال هاست (هاست محلی) ایجاد کرده ایم. این هاست برای اجرا نیازی به اتصال به اینترنت ندارد و کسی هم جزء شما به این هاست دسترسی ندارد.

چگونه لوکال هاست را ایجاد میکنیم؟

برای ایجاد لوکال هاست نرم افزار های مختلفی وجود داره که به زودی در تالار وردپرس کاربردی ترین نرم افزار های ایجاد لوکال هاست رو معرفی میکنیم همچنین نصب وردپرس هم در مدرسه همیار وردپرس آموزش داده شده: نصب وردپرس بر روی لوکال‌هاست
چند نکته مهم درباره لوکال هاست

  • برخی از افزونه های وردپرس روی لوکال هاست خوب کار نمی کنند.
  • درگاه های بانکی و افزونه هایی که نیاز به اتصال به سرور های اینترنتی را دارند در لوکال هاست کار نمی کنند.
  • ایجاد تغییر در لوکال هاست بسیار ساده تر است
  • آپلود و دانلود در لوکال هاست بسیار سریع است (دقیقا عمل کپی و پیست است)
  • لوکال هاست نیازی به اتصال به اینترنت ندارد
  • گاهی پورت های مورد استفاده در لوکال هاست با برخی نرم افزارها مثل skype تداخل دارد و کار نمی کند
  • دیدن سایتی در لوکال هاست هیچ تفاوتی با دیدن سایتی که روی هاست اصلی هست ندارد
  • امکان برون ریزی دقیق و درست از لوکال هاست به هاست اصلی به صورت خودکار وجود ندارد.

برای تست لوکال هاست بهتر است یا هاست اصلی؟

در یک کلام به هیچ عنوان تست روی هاست اصلی توصیه نمیشه! اما یه راه دیگه این هست که ساب دامینی ایجاد کنیم و کارهامون روی این ساب دامین چک کنیم.

من معمولا از این راه استفاده می کنم و برای راحتی بیشتر حتما با FTP فایل ها رو اپلود و دانلود میکنم تا مشکلات احتمالی لوکال هاست سایت رو دچار دردسر نکنه.البته این راه کمی از لوکال هاست کندتر هست اما به نظر من بهتره!با این حال لوکال هاست  برای کسانی که امکان استفاده از هاست اصلی رو ندارند تنها راه حل هست و در ضمن هر گسترش دهنده ی وردپرس جتما روی کامپیوترش یه لوکال هاست ایجاد کرده!

منبع : همیار وردپرس

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.