وردپرس یک سیستم مدریت محتوای بسیار محبوب و قوی در جهان است و شما پس از ساخت وبسایت و توسط وردپرس مدیریت تمامی بخش ها به دست شماست.پس از زمانی کار و سرو کله زدن با بخش های مختلف پس از اینکه تعداد مطالب و بخش های وبسایت افزایش پیدا کرد شما نیاز به تعدای افراد ماهر خواهید داشت تا در این زمینه ها به شما کمک کنند.

خب حالا مشکل اصلی از مزانی شروع میشود که برای مدیریت و دسترسی به بیشتر بخش ها شما باید به افراد اکانت کابری بدهید و قطعا ممکن است برخی علاوه بر بخشی که به آن ها سپرده شده وارد بخش های غیر از بخش بخصوص خود شوند و این خطر کوچکی نیست.از این رو شما وادار به کنترل افراد هستید،خب و اما میدانید اینکه تک کت کارهای آن ها از نظر بگذرانید کاری غیر ممکن و نشدنی است بنابراین به افزونه ای در این زمینه نیاز پیدا میکیند که برای رصد و مانیتورینگ اعمال کاربران به شما کمک کند،یکی از برترین ها در این باره افزونه Stream است .

مشاهده  فعالیت کابران با افزونه استریم stream

افزونه استریم Stream به شما اجازه میدهد که تقریبا تمامی کارهای کابران را ببینید و کنترل کیند و در صورت بروز کوچک ترین مشکلی کاربر خاطی را بشناسید. این افزونه قابلیت ثبت  تغییرات  در بخش های مطالب ، برگه ها ، قالب ، افزونه ها و مطالب دلخواه است . و دیگر فعالیت ها نظیر ساخت مطلب/برگه جدید ، به روز رسانی ، پاک کردن پست/برگه ، فعال یا غیر فعال کردن افزونه ها/قالبها در دیتابیس قدرتمند افزونه به همراه جزییات کامل به ثبت میرسد.

آموزش کار با افزونه stream

پس از دانلود و فعالسازی افزونه ، قسمت جدیدی در مدیریت وردپرس با نام Stream اضافه می شود که با ورود به آن از کوچک ترین تغییرات مطلع میشوید.

مانند تصویر بالا ، اطلاعات به ثبت رسیده کاملا دقیق و تکمیل هستند ، این اطلاعات حتی زمان و آی پی ورود ناموفق افراد هم درج میکند ! شما میتوانید بنا به نیاز نوع مرتب کردن لیست خود را تغییر دهید،مثلا به ترتیب کابران،فعالیت ها و….
در بخش تنظیمات افزونه شما میتوانید زمان نگه داری اطلاعات ، کمترین درجه کاربری برای مشاهده اطلاعات ، خصوصی کردن فید و حذف اطلاعات سابق تغییر دهید و تنظمیات را دلخواه کنید.

feed فعالیت ها

این افزونه امکان استفاده از فید های فعالیت هم برای مدیر مجاز میکند ، با استفاده از این ویژگی شما می توانید به کمک یک فیدخوان رایگان مانند feedly تمامی اعمال صورت گرفته به وسیله کاربران ا به روی موبایل و ….. مشاهده کنید.
برای استفاده از این قابلیت حتما گزینه  Private Feed در تنظیمات افزونه تیک بزنید. سپس با رجوع به صفحه مشخصات خودتان میتوانید آدرس فید خصوصی تان را به کار ببرید.

به روز رسانی افزونه

افزونه Stream دارای یکی از فعال ترین گروه های نرم افزاری است که به روز رسانی های تکمیلی را ارایه میدهد . از ویژگی هایی که تیم طراح این افزونه در نسخه های بعدی آن اشاره کرده است قابلیت نمایش زنده فعالیت کاربران می باشد .امیدوارم از این مطلب هم نهایت لذت را برده باشید.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.