آیا تا به حال می خواستید یک ایمیل برای همه کاربران ثبت شده در سایت وردپرسی خود ارسال کنید؟ تصور کنید شما یک سایت وردپرس چند کاربره را اجرا می کنید، و گاهی اوقات ممکن است شما نیاز به ارسال ایمیل های اطلاع رسانی به کاربران خود داشته باشید. در این مقاله ما به شما نحوه ارسال ایمیل به همه کاربران ثبت شده در وردپرس را نشان خواهیم داد.

چرا و چه هنگامی شما نیاز به ارسال ایمیل به تمام کاربران ثبت نام شده در وردپرس دارید؟

اگر شما قسمت ثبت نام کاربر در سایت وردپرسی خود را دارید، پس شما ممکن است بخواهید که به طور خودکار این لیست به لیست ایمیل تان اضافه شود . در صورتی که کاربران ثبت نام شده خود را در یک لیست ایمیل اضافه نکنید یا لیست ایمیل شما تقسیم نشوند، شما یک راه حل جایگزین برای ارسال یک ایمیل به تمام کاربران ثبت نام شده خواهید داشت.

شما می توانید از این ویژگی برای ارسال ایمیل در مورد اطلاعیه های مهم، وضعیت حساب، درخواست به روز رسانی رمز عبور و غیره استفاده کنید.

ارسال ایمیل به همه کاربران عضو شده در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Email Users را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، پلاگین یک آیتم منوی جدید با نام «Email Users» اضافه خواهد کرد. با کلیک بر روی آن شما را به صفحه که در آن شما می توانید انتخاب کنید که شما می خواهید به ایمیل.

شما می توانید پیام فردی را به کاربران خاص ارسال کنید، یا می توانید یک پیام به گروه های کاربری ارسال کنید. کاربران با همان نقش کاربر دارای یک گروه کاربری مشابه برای مثال مدیران، ویراستاران، نویسندگان، مشترکین و غیره هستند.

شما باید روی پیوند «پیغام فردی پیام» کلیک کنید تا ایمیل را به کلیه کاربران یا خاص خود در سایت وردپرسی خود ارسال کنید.

با انتخاب یک فرمت ایمیل برای ایمیل خود، شروع کنید و سپس گیرنده ها را از لیست کشویی انتخاب کنید. شما می توانید CTRL (Command key on Mac) را برای انتخاب چندین کاربر استفاده کنید. بعد، شما باید خط موضوع و پیام ایمیل خود را اضافه کنید. هنگامی که از پیام ایمیل راضی هستید، روی دکمه ارسال ایمیل کلیک کنید.

این افزونه پیام ایمیل شما را برای همه کاربران انتخابی ارسال خواهد کرد.

ارسال ایمیل به گروهی از کاربران در وردپرس

افزونه ایمیل کاربر همچنین دارای یک ویژگی است که به شما اجازه می دهد تا ایمیل ها را به نقش های خاص کاربر ارسال کنید. این ویژگی مفید است اگر شما تعداد زیادی از کاربران را داشته باشید و نمیتوانید همه آنها را به صورت یک به یک در فرم پیام های فردی انتخاب کنید. همچنین هنگامی که شما فقط می خواهید ایمیل های خاصی مانند نویسندگان و سردبیران را ایمیل کنید مفید است.

به این Email Users » Send to Group(s)  بروید .

برای اولین بار شما باید یک فرمت ایمیل (متن ساده یا HTML) را برای پیام ایمیل خود انتخاب کنید. پس از آن شما می توانید انتخاب کنید که کدام دسته ها یا گروه های کاربری می خواهید این ایمیل را به آن ارسال کنید. بعد، یک موضوع را برای پیام ایمیل خود اضافه کنید و سپس پیام ایمیل را که می خواهید ارسال کنید اضافه کنید. برای ارسال پیام روی دکمه ارسال ایمیل کلیک کنید.

روشن کردن / فعال کردن ایمیل برای کاربران خاص در وردپرس

شما می توانید انتخاب کنید که کدام کاربران پیام های فردی یا گروهی را با بازدید از صفحه Email Users » User Settings دریافت می کنند.

کاربری را که میخواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید و سپس یک عمل را از منوی عملیات فله انجام دهید. شما می توانید اعلان ها (پیام های فردی) و همچنین ایمیل های دسته جمعی  (ایمیل های ارسال شده به چندین کاربر یا گروه های کاربری)  را خاموش کنید.

هنگامی که تغییرات خود را انجام دادید، مطمئن شوید که بر روی دکمه اعمال کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود . کاربران فردی در سایت شما می توانند تنظیمات ایمیل را در صفحات نمایه خود نیز کنترل کنند.

پس از ورود، کاربران می توانند به صفحه نمایه خود بروند و دو گزینه جدید برای انتخاب یا خارج شدن از پیام های ایمیل را ببینند.

امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

عفیفه خدنگی