یکی از امکانات جالبی که برای وردپرس وجود دارد فیلتر مطالب و برگه ها و سایر بخش های سایت می باشد به طوری که با استفاده از افزونه های مختلف می توان در سایت فیلتر هایی برای محدود کردن مطالب یا دسته بندی یا سرچ قرار داد و کاربران به راحتی به منظور خود در سایت برسند.در این مطلب ما شما رو با یک افزونه کاربردی جهت فیلتر مطالب و برگه های سایت آشنا می کنیم.با مارکیو همراه باشید.

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس با افزونه Search & Filter

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس با افزونه Search & Filter

به صورت پیش فرض و با استفاده از کدنویسی می تونید این ویژگی رو در سایت تون اضافه کنید ولی طبیعتا برنامه نویسی و کدنویسی برای همه وبمستران میسر نیست و کار سختی هستش و یکی از دلایل محبوبیت وردپرس وجود افزونه های مختلف و کاربردی هستش که کار وبستران رو خیلی راحت تر کرده بنابراین ما هم از روش سخت صرف نظر می کنیم و روش استفاده از افزونه رو به شما آموزش میدیم.

استفاده از افزونه برای فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

برای این کار ابتدا افزونه Search & Filter را نصب و فعالسازی کنید.برای اون دسته از افرادی که با نصب افزونه آشنا نیستند حتما آموزش نصب افزونه وردپرس رو مطالعه بکنند.پس از فعالسازی افزونه گزینه جدیدی در زیر تنظیمات پنل وردپرس با نام Search & Filter ظاهر میشه که مخصوص تنظیمات این افزونه هستش.

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

این افزونه یک شورت کد در اختیار شما قرار می دهد که می تونید این شورت کد رو در ابزارک یا برگه خاصی قرار دهید

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]

اگر بخواید همین شورت کد رو در بخش خاصی از قالب تون قرار بدید باید از دستورات php استفاده کنید

<?php echo do_shortcode('[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]'); ?>

دستور بالا بخش های سرچ و دسته بندی و برچسب های مطالب را برای کاربران شما نمایش می دهد که می توانند آنها را به دلخواه فیلتر کنند.

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

ولی شما می تونید از بخش های دیگر وردپرس هم برای فیلتر کردن در این شورت کد استفاده کنید

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]

شورت کد بالا امکان فیلتر کردن سرچ،دسته بندی،برچسب مطالب،انواع مطالب و تاریخ مطالب را به کاربران شما می دهد.

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

اما شما می تونید به جای استفاده از لیست کشویی یا همان dropdown از حالت انتخاب گزینه ای یا همان checkbox نیز استفاده کنید.به عنوان مثال برای فیلتر دسته بندی سایت به روش checkbox می تونید از شورت کد زیر استفاده کنید

[searchandfilter headings="Select categories:" types="checkbox" fields="category"]

و به صورت زیر نمایش داده می شود

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

اگه شما الگوی پارامترهای این افزونه رو بدونید به خوبی می تونید از روش های مختلف فیلتر کردن در وردپرس استفاده کنید.برای حالت کشویی از select و برای حالت انتخابی از checkbox استفاده می شود.در مثال زیر پست تایپ ها به صورت checkbox یا همان انتخابی و دسته بندی و برچسب ها به صورت کشویی یا dropdown نمایش داده شده اند.

[searchandfilter headings="Post type, Category, Tag" types="checkbox, select, select" fields="post_types,category,post_tag"]

و به صورت زیر نمایش داده می شود

فیلتر مطالب و برگه های وردپرس

همانطور که مشاهده کردید شما با استفاده از این افزونه وردپرس می تونید براحتی بخش های مختلف سایت تون رو به صورت فیلتر در اختیار کاربران سایت تون قرار بدید.

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.