اگر هر نوشته یا برگه ای را که در سایت وردپرسی تان باز میکنید، با خطای ۴۰۴ not found مواجه میشود، نگران نباشید! با مطالعه ی این آموزش کوتاه به سادگی قادر خواهید بود این مشکل را در سایتتان برطرف کنید و همه چیز را به حالت اول بازگردانید.

شرح مشکل
برخوردن به خطای ۴۰۴ not found در بارگذاری نوشته ها و برگه های وردپرس از طریق پیوند یکتا معمولا پس از انتقال سایت از یک هاست به هاست دیگر اتفاق می افتد. مشکل از این قرار است که نوشته ها و برگه های شما همگی در پنل مدیریت وردپرس موجود و قابل مشاهده هستند ولی وقتی سعی میکنید آنها را از طریق لینکشان (پیوند یکتا) در مرورگتان باز کنید، با خطای ۴۰۴ not found مواجه میشوید. این در حالی است که همانطور که ذکر شد، نوشته یا برگه ی مورد نظر در پنل مدیریت وردپرس موجود است و همچنین امکان دسترسی به نوشته یا برگه ی مورد نظر از طریق پیونک (آدرس اصلی کوتاه شده) وجود دارد.

آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

رفع مشکل
رفع این مشکل در واقع بسیار ساده است. جهت رفع مشکل کافی است در ناحیه مدیریت وردپرس از منوی تنظیمات به زیر منوی پیوند های یکتا مراجعه کنید. یک بار تنظیمات پیوند یکتا را در حالت پیشفرض قرار دهید و تغییرات را ذخیره کنید. سپس دوباره ساختار مورد نظر خود را برای پیوند های یکتا انتخاب کرده و مجددا تنظیمات را ذخیره کنید. توجه کنید که ساختاری که انتخاب میکنید باید با ساختاری که قبلا مورد استفاده قرار میدادید یکسان باشد وگرنه در ورودی های موتور های جستجو به مشکل برخورد خواهید کرد. با انجام مراحل فوق، منطقا باید مشکل شما حل شده باشد و حالا قادر باشید با استفاده از پیوند یکتا، به نوشته یا برگه ی مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.
حال اگر استفاده از روش بالا مشکل شما را حل نکند، این مسئله به این مفهوم است که مشکلی در فایل .htaccess خود دارید. بنابراین به هاست خود مراجعه کنید و ابتدا اطمینان حاصل کنید که این فایل موجود بوده و دارای دسترسی لازم برای نوشتن باشد (۶۴۴) توجه داشته باشید که در سی پنل در زمان استفاده از File Manager باید حتما گزینه ی show hidden files را انتخاب کنید تا قادر به مشاهده فایل .htaccess و کلیه ی فایل های دیگری که نام آنها با نقطه آغاز میشود باشید.
برای اینکه پیوند های یکتا در وردپرس به درستی کار کنند، باید اطمینان حاصل کنید که کد زیر در فایل .htaccess سایت شما موجود باشد :

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
 
# END WordPress

بنابراین اگر فایل مورد نظر خالی بود و یا به هر دلیل کد فوق در آن موجود نبود، کد بالا را در آن قرار داده و تنظیمات را ذخیره کنید.
همانطور که مشاهده کردید، با استفاده از روش های فوق به سادگی میتوانید مشکل خطای ۴۰۴ در پیوند های یکتای وردپرس را برطرف کرده و سایتتان را به حالت عادی خودش بازگردانید.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.