یکی از اصول مهم در سئو و بهینه سازی یک وبسایت ایجاد یک محتوای عالی و مناسب برای کاربران می باشد.هرچه این محتوا خوانا تر باشد طبیعتا کاربران را مشتاق به خواندن آن مطلب می کند.اما اگر محتوای شما پر از اشکالات جزئی و دستوری باشد کاربر خیلی سریع از خواندن ادامه مطلب صرف نظر می کند.به همین دلیل امروز با افزونه ای آشنا میشیم که این فرصت رو در اختیار کاربران سایت شما قرار میده تا غلط ها و مشکلات محتوایی مطلب رو به شما گزارش بدهند.

افزونه ارسال گزارش اشکال توسط کاربران وردپرس

اشکال در تایپ لینک ها و پیوند های شکسته شده یا اشکالات و خطاهای دیگر امکان دارد اتفاق به وقوع بپیوندد. چون شما انسان هستید و امکان اشتباه هم وجود دارد. اگر این خطای شما به شما گزارش داده نشود امکان دارد این اشتباه سال ها وجود داشته باشد. در این مقاله ما می خواهیم به شما افزونه ی گزارش اشکالات در نوشته ها توسط کاربران را معرفی کنیم تا شما بتوانید با استفاده از آن خطاهایی که کاربران در متن های شما می یابند و یا مشکلاتی که در لینک ها وجود دارد را به شما اطلاع دهند تا بتوانید آن ها را برطرف نمایید.

افزونه گزارش اشکال وردپرس

برای گزارش اشکالات در نوشته ها توسط کاربران در وردپرس ابتدا به نصب و فعال سازی افزونه وردپرس Mistape نیاز دارید که آن را می توانید در مخزن وردپرس مشاهده نمایید. برای اطلاعات بیشتر جهت نصب و فعال سازی افزونه های وردپرسی به مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه نمایید.

پس از فعال سازی افزونه شما نیاز دارید تا از پیشخوان وردپرس به بخش تنظیمات رفته و پس از بازشدن منوی کشویی برروی Mistape کلیک نموده تا وارد صفحه ی تنظیمات افزونه جهت پیکربندی آن شوید.

افزونه گزارش اشکال وردپرس

در بخش تنظیمات شما می توانید مابین کاربران با نقش مدیریت سایت و یا ویرایشگر جهت دریافت ایمیل گزارش خطاها انتخاب نمایید. همچنین شما می توانید آدرس ایمیلی جهت دریافت اطلاعیه یادداشت نمایید.

افزونه به صورت خودکار یک عنوان در پایین نوشته ی شما برای این که به کاربران امکان اطلاع رسانی خطاها و گزارش مشکلات را اطلاع دهد قرار می دهد. اما اگر نمی خواهید به صورت خودکار پیام در تمامی نوشته ها نمایش داده نشود کافی است بخش کدکوتاه را فعال نمایید. هم چنین شما می توانید پیغام خود را که در رابطه با این امکان وب سایت خود تغییر دهید. فراموش نکنید که پس از انجام تنظیمات مورد نظر بر روی ذخیره ی تغییرات کلیک نمایید تا تنظیمات شما ذخیره شود. حال می توانید عملکرد افزونه در وب سایت را مشاهده نمایید.

با توجه به تنظیمات افزونه یک عنوان در زیر نوشته های شما نمایش داده می شود. کاربران می توانند اشتباهات را انتخاب نموده و پس از آن بر روی دکمه ی CTRL+Enter و در مک بوک برروی دکمه ی Control+Enter کلیک نمایید.پس از کلیک کردن یک پنجره ای جدید باز می شود که به کاربران اطلاع می دهد پیشنهاد آن ها به مدیر وب سایت ارسال شده است.

افزونه گزارش اشکال وردپرس

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.