با سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت مارکیو.در حدمت شما هستیم با یک آموزش کوتاه و کاربردی وردپرس که شاید برخی از شما ها با این موضوع برخورد داشته باشید.حتما شما هم برای مطالب تون در سایت گروه بندی خاصی انجام دادید. در این صورت آدرس URL یکی از مطالب سایت ما به این صورت خواهد بود:

mysite.com/category/news

حالا من در این آموزش قصدا دارم به شما یاد بدم که چجوری موضوع (Category) رو از URL حذف کنید. بعد از این پروژه URL شما از حالت بالا به حالت زیر تغییر شکل میده:

mysite.com/news

در حقیقت ما میخوایم کلمه ی Category رو از آدرس پست یا URL حذف کنیم. به یاد داشته باشید که کوتاه بودن آدرس نوشته های وبسایت، تاثیر بسیار مثبتی در بهینه سازی وبسایت وردپرسی شما داره. پس با من همراه باشید.

حذف کلمه ی Category از URL کار بسیار راحتی هست. اولین راه، نصب و فعالسازی افزونه وردپرس FV Top Level Cats هست. این افزونه نیاز به هیچ تنظیمی نداره و فقط کافیه اون رو از مخزن افزونه های وردپرس نصب و فعال کنید. کار دیگه ای نیاز نیست!

راه حل دوم

اگر مایل به نصب این افزونه نیستید، این راه حل که راه حل ساده ای هست رو دنبال کنید. از منوی تنظیمات به بخش Permalinks (پیوند یکتا) برید و سپس تغییرات رو مطابق تصویر انجام بدید.

permalinks

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.