تصاویر خیره کننده بخش مهمی از هویت پست هر بلاگ هستند و البته نه فقط برای وب سایت، بلکه برای هر مکان آنلاینی که در آن ممکن است پست های تان را به اشتراک بگذارید،این موضوع بسیار پر اهمیت است.وردپرس دارای یک نقطه مشخص شده است که در آن شما به راحتی می تونید یک تصویر شاخص را برای هر پست آپلود کنید. با این وجود،بایستی هنگام خواندن پست به خوانایی، بهینه سازی برای جستجو، و برنامه ریزی آن برای انتشار در بهترین روز و زمان، توجه داشته باشید که متاسفانه در بیشتر مواقع نادیده گرفته می شوند.

نحوه ایجاد یک تصویر شاخص پیش فرض برای پست های بلاگ

برایتان احتمالا پیش آمده که بعضی از پست هایتان بدون تصاویر پیش فرض پست شوند و خب حتما برای شما نگرانی هایی هم در بردارد که در این هنگام چند نفر از کاربرانتان این پست را مشاهده کرده اند.در اینجا ما بهترین راه حل ها را برای چگونگی ایجاد یک تصویر پیش فرض ویژه برای پست های بلاگ که دارای تصویر در وردپرس نیستند را توضیح میدهیم.

در حالت ایده آل، هر پست بلاگ در وب سایت شما دارای یک تصویر برجسته منحصر به فرد در ارتباط با آن خواهد بود.

همانطور که قبلا ذکر شد، اضافه کردن یک تصویر شاخص همیشه در لیست اولویت ها زمانی که شما در حال ایجاد یک پست بلاگ هستید ,نیست .

همه ما می دانیم که تصاویر نقش مهمی در تجربه کاربران هنگام خواندن محتوا دارند. آنها در جذب بازدیدکنندگان، پیروان و تازه واردان پست های شما نیز بسیار مهم هستند. توصیف های متفکرانه و یا خلاصه های یک پست خوب و همه،اگر دارای تصویر جذاب و خلاق نباشد چه میشود؟ خوب، نقش اصلی این تصاویر اغلب این است که مردم را متقاعد می کند که در ابتدا این توصیف ها را بخوانند .

این راه کار ها به این گونه عمل میکند که اگر گاهی فراموش کردید که تصویری برای پستتان انتخاب کنید ,آن به صورت خودکار تصویر پیش فرضی را  انتخاب خواهد کرد. از لحاظ تنظیم ، سه روش وجود دارد که شما می تونید یک تصویر پیش فرض را اضافه کنید و قابل به ذکر است که هیچ یک از پست ها هرگز دوباره نیاز به این تنظیمات ندارند اما برای اولین بار، شما باید تصویر پیش فرضی را که می خواهید, برای استفاده در وردپرس, آپلود کنید. به طور معمول، یک لوگوی تجاری، نام تجاری و …


گزینه ۱: استفاده از کد نویسی

شما می توانید یک تصویر پیش فرض برجسته را به فایل موضوع خود اضافه کنید. به این ترتیب، هر زمان که یک تصویر در پست وجود ندارد، به طور خودکار تصویر پیشفرض شما در وردپرس آپلود خواهد شد.

  1. فایل child theme خود را باز کنید
  2. این کد را به تابع the_post_thumbnail () اضافه کنید
  3. بخش “default-image.jpg” از کد را به نام واقعی از فایل تصویری که در وردپرس اپلود کرده اید تغییر دهید .
  4. تغییرات خود را ذخیره کنید.

گزینه ۲: استفاده از اولین تصویر پست

اگر پست های بلاگ تان تصاویری درون محتوا داشته باشد، دیگر مجبور به اختصاص دادن یک عکس عمومی به طور پیش فرض برای آنها نیستید. در اینجا محتوای تصویر موجود است و فقط بایستی گام های زیر را دنبال کنید .

  1. این را به فایل function.php تم خود اضافه کنید
  2. پس از آن شما باید این کد را به فایل child theme خود اضافه کنید تا اولین تصویر موجود در هر پست به عنوان تصویر بند انگشتی تعیین شود البته اگر تصویر برجسته ای وجود نداشته باشد
  3. تمام تغییرات خود را ذخیره کنید.

گزینه ۳: استفاده از افزونه Quick Featured Images

افزونه Quick Features Images یک انتخاب عالی است نه فقط برای اختصاص یک تصویر کوچک به طور پیش فرض برای سایت تان بلکه به این دلیل که به شما کنترل بیشتری از تصاویر برجستتان می دهد. از جمله قابلیت های آن میتوان به توانایی های زیر اشاره کرد :

  • تنظیم تصاویر برجسته
  • به روز رسانی تصاویر برجسته از طریق صفحه اصلی پست ها
  • کنرل دقیق بر روی تصاویر برجسته

این پلاگین به شما این امکان را میدهد که در صورتی که برخی پست ها تصویر برجسته نداشته باشند ,از اولین عکس در محتوا آن ها استفاده کند و آن را به عنوان تصویر پیش فرض آپلود کند.

چگونگی استفاده از این پلاگین:

در ابتدا آن را دانلود و نصب کنید و سپس به صورت موروری لیستی از ویژگی های آن را مشاهده کنید و آن ویژگی هایی را که دوست دارید انتخاب و به وردپرس اضافه کنید

اگر از لیست اصلی یا پست های اصلی خود بازدید میکنید، بعدا خواهید دید که هر ورودی یک تصویر برجسته مرتبط با آن دارد:

و یا بدون تصویر برجسته مرتبط با آن است

 


همانطور که می بینید، اقدامات مختلفی را که می توانید در زیر هر یک از تصاویر برجسته (و یا بدون آن) در این لیست ها انجام دهید وجود دارد. با این حال، امروز نگرانی ما این است که چگونه به راحتی می توانید یک تصویر کوچک پیش فرض را بدون نیاز به تنظیم تک تک آن ها تنظیم کنید.

بنابراین، به برگه منوهای ویژه تصاویر جدید خود بازگردید و بروید به تصاویر پیش نمایش از پیش تعیین شده و سپس ۳ سوال یا قانون برای تنظیمات آن از شما پرسیده میشود .

اولی این است که از شما سوال پرسیده میشود که آیا میخواهید تصویر برجسته آپلود شده را به هر پست بلاگ بطور اتوماتیک اختصاص دهید, صرف نظر از این که آیا یک تصویر برجسته دارید یا خیر؟ این گزینه برای بسیاری از شما ایده آل نیست، به عبارت ساده تر به این معنی میباشد که هر پست یک تصویر مشابه دارد.

سوال دوم این است که از شما میپرسد که میخواهید قوانین بالا را برای کدامین پست ,صفحه و … اعمال کنید.

سوال و یا قانون اخر به این صورت میباشد که از شما میخواهد تا دسته بندی و ارزش هر تصویر را مشخص کنید .

به طور خلاصه همانطور که در بالا بیان شد چگونگی ایجاد یک تصویر پیش فرض ویژه برای پست های بلاگ در وردپرس بسیار امروزه پرکاربرد و مفید میباشد .همچنین باعث صرفه جویی در زمان شما و نیز قانون مند تر شدن سایتتان نیز خواهد شد .

امیدوارم مطالب براتون مفید واقع شده باشه.موفق باشید

عفیفه خدنگی