یکی از مهمترین اصول در راه اندازی یک وبسایت مسئله امنیت هستش که باید بهش خیلی رسیدگی بشه.مطمئنا برای امنیت یک وبسایت در مرحله اول پنل ادمین وردپرس یا مدیریت محتوای دیگه ای باید در اولویت هر وبمستری قرار بگیره.اینکه شما امنیت پنل مدیریت سایت رو تقویت کنید می تونید از هک شدن سایت تون و عواقب بعدش جلوگیری کنید.با مارکیو همراه باشید تا شما رو با چند روش افزایش امنیت پنل ادمین وردپرس آشنا کنیم.

افزایش امنیت پنل ادمین وردپرس

در ادامه شما رو با چند روش بسیار خوب جهت محافظت از پنل ادمین سایت وردپرسی تون آشنا می کنیم.

۵ روش محافظت از پنل ادمین سایت وردپرس

۱٫از نام کاربری و رمز عبور بسیار قوی استفاده کنید

اولین و مهمترین راه محافظت از سایت خود استفاده از یک یوزرنیم و پسورد قوی هستش تا براحتی توسط هکر ها شناسایی نشه.شما باید از یوزرنیم و رمز عبور پیچیده و غیرقابل پیش بینی برای مدیریت سایت استفاده کنید.

 • از نام کاربری به جز کلمه admin استفاده کنید
 • سعی کنید در رمز عبور خود از حروف بزرگ و کوچک و اعداد نیز استفاده کنید.پیشنهاد میکنم برای رمز عبور از سایت Password Generator استفاده کنید.
 • رمز عبور خود را در مرورگر سایت ذخیره نکنید و ان را در جایی مخصوص نگهداری کنید.

۲٫از سیستم شناسایی دو مرحله ای استفاده کنید

شاید تا الان کلمه شناسایی دو مرحله ای رو شنیده باشید که بیشتر برای ایمیل ها و رمز گوشی های تلفن همراه نیز استفاده میشه.این روش طوری عمل میکنه که باید از دو مرحله امنیتی عبور کنید تا به پنل سایت دسترسی داشته باشید.مسلما هک شدن در این روش بسیار سخت هستش و امنیت سایت شما خیلی بالا میره.

امنیت پنل ادمین وردپرس

 1. Two Factor Authentication : این افزونه وردپرس از سیستم تایید کننده گوگل برای تولید یک کد زمانی جهت دسترسی به سایت استفاده می کند.
 2.  Keyy : این راه حل منحصر به فرد به نظر می رسد که با اعتبار کامل کنار بیایید،از دستگاه هومشند خود برای لاگین کردن می تونید استفاده کنید.

۳٫ محدود کردن تعداد تلاش های ورود برای کاهش حمله های اجباری به سایت

یکی از روش های هک سایت و یا از کار انداختن سایت اتک های عمدی و حمله های متعدد به سایت می باشد که باعث رخنه در سایت می شود و در اکثر اوقات هم سایت از کار می افتد.بهم همین دلیل بهتر است که از روش های امنیتی برای جوگیری از حملات متعدد به سایت تون استفاده کنید.

امنیت وردپرس

 1. Jetpack : این افزونه از بهترین افزونه های جلوگیری از حملات متعدد به سایت شما است و دارای مانیتورینگ حرفه ای نیز می باشد.
 2. iThemes Security : این افزونه حرفه ای نه تنها از حملات و ورود های متعدد به سایت شما جلوگیری می کند بلکه به شما اجازه می دهد برخی یوزر ها را مسدود کنید.
 3. Wordfence Security : علاوه بر محدودیت های حملات متعدد به سایت،این افزونه جامع نیز دارای تعداد زیادی از دیگر ویژگی های مهم امنیتی است.
 4. BruteGuard : این افزونه نیز دارای ویژگی های قوی می باشد که از حملات متعدد به پنل سایت شما جلوگیری می کند.

۴٫یک فایروال روی سایت خود نصب کنید تا از سایت در مقابل کدهای مخرب محافظت کند.

افزونه فایروال وردپرس

فایروال ها مانند آنتی ویروس در سایت عمل می کنند و زمانی که ویروسی در سایت شما وجود داشته باشد شناسایی و حذف می شود.ما به شما چند افزونه امنیتی فایروال پیشنهاد می کنیم.

 1. NinjaFirewall : این افزونه خاص یک فایروال مستقل است که در روی سایت شما قرار می گیرد و از سایت شما به خوبی محافظت می کند.
 2. Anti-Malware Security and Brute-Force Firewall : نه تنها این افزونه شامل WAF است که به طور مداوم به روز می شود، بلکه از حملات متعدد به سایت محافظت می کند.
 3. All in One WP Security & Firewall : از نام افزونه کاملا مشخص هستش.این افزونه دارای بررسی رمز عبور قوی،شناسایی نام کاربری های ضعیف و همچنین محافظت از حملات متعدد به سایت می باشد.

۵٫از نقش های کاربری متفاوت در وردپرس جهت محدودیت کاربران در سایت وردپرس استفاده کنید.

برای کاربرانی که به سایت شما و مخصوصا به پنل ادمین شما دسترسی دارند بهتر هستش که نقش های مشخص و محدودی در نظر گرفته بشه تا فقط به قست های خاص و محدودی در سایت و پنل سایت دسترسی داشته باشند.

تعیین نقش کاربران وردپرس

ما به شما دو افزونه  User Role Editor یا WPFront User Role Editor را معرفی می کنیم که می تونید یکی از این دو افزونه رو نصب کنید تا بتونید برای کاربران سایت تون دسترسی های مشخص قرار بدید.

https://markio.ir/user-role-editor/

با در نظر گرفتن ملاحظات بالا مطمئنا سایت شما از امنیت خوبی برخوردار خواهد بود و می تونید در سایت تون امنیت کافی داشته باشید.موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.