افزونه ساخت فرم عضویت و ورود Profile Builder

افزونه profile builder

افزونه ساخت فرم عضویت و ورود Profile Builder یا نمایه ساز. نام افزونه ای کاربردی و انعطاف پذیر برای تمامی وردپرسی کارانی است که به دنبال شخصی سازی بخش ورود و خروج، نام نویسی، بازیابی رمز عبور و… سایت خود هستند.این افزونه وردپرس به شما این توانایی را می دهد که با استفاده از کد های کوتاهی که در اختیارتان قرار می دهد کاربرانتان بتوانند در برگه های دلخواهی که شما ایجاد می کنید. ثبت نام، ورود و پروفایل کاربری شان رابه نمایش بگذارید.

افزونه ساخت فرم عضویت و ورود Profile Builder

افزونه profile builder

برای کار با این افزونه ابتدا برگه ای ساخته و نامی مناسب را بر آن قرار دهید. (مثلا:ویرایش شناسنامه کاربری)حالا تنها کار لازم قرار دادن یکی از کد های زیرین در برگه مربوطه است.صفحه خود را منتشر کنید و از این افزونه نهایت لذت ببرید!
[wppb-edit-profile] -جهت دسترسی کاربران به پروفایلشان (نیاز به لاگین دارد
[wppb-login] – افزودن فرم ورود.
[wppb-logout] – افزودن قسمت خروج.
[wppb-register] – افزودن فرم عضویت.
[wppb-recover-password] – افزودن فرم بازیابی گذرواژه.

آموزش کار با افزونه Profile Builder

در این بخش به آموزش افزونه می پردازیم، طبق روال همیشه افزونه را نصب و فعال سازی کنید، پس از فعال سازی افزونه منو جدیدی به نام Profile Builder به پنل مدیریت وردپرس افزوده شده است.

آموزش کار با افزونه profile builder

در بخش تنظیمات افزونه general settings می توانید فایل css افزونه را هنگام لود شدن فرم برای کاربران به نمایش بگذارید، و  همچنین تائید ایمیل برای کاربران فعال یا غیر فعال کنید، با فعال کردن این قسمت می توانید مشخص کنید پس از ثبت نام  کاربران به چه صفحه ای ارجاع شوند.

در قسمت allow users to log in with مشخص می کنید که کاربران با نام کاربری / ایمیل و یا تنها نام کاربری یا ایمیل وارد سیستم شوند و در آخر پس از کامل کردن تنظیمات روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

برای شروع کار روی زیر منو اولیه basic information بروید و فرم های گفته شده را می بینید. به فرض مثال شورتکد edit profile را کپی کنید و در برگه مورد نظر خود جایگذاری و منتشر کنید.

آموزش کار با افزونه profile builder

فرم به همین راحنی ایجاد شد پیش نمایش برگه را ببینید فرم به صورت انگلیسی می باشد به بخش manage fields بروید و فرم ایجاد شده را فارسی کنید.

آموزش کار با افزونه profile builder

فارسی کردن فیلدها خیلی ساده است تنها روی هر فیلد رفته و روی edit کلیک کنید، در صفحه ی باز شده نام فیلد را از بخش field title تغییر دهید و یک توضیح مختصری می توانید برای فیلد نوشته و روی save change کلیک کنید.

تمام فیلدها را بر این اساس تغییر دهید و حتی می توانید هر کدام از فیلدها را در صورت دلخواه حذف کنید. این نکته را هم توجه داشته باشید که بعضی از فیلدها گزینه ای به نام Required دارد که الزامی بودن یا نبودن فیلد را مشخص می کند. در صورت الزامی بودن yes را انتخاب کنید.

اکنون فرم شما اماده است  به علاوه می توانید آن برگه را در فهرست خود اضافه کرده و کاربر با کلیک روی آن فهرست به صفحه فرم مربوطه ارجاع شود. تمام فرم ها را در زیر منو اول طبق همین روش کپی و جایگذاری و تغییر دهید.

آموزش کار با افزونه profile builder

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده رو برده باشید.موفق باشید

Share:
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.

دیدگاه ها

4 دیدگاه ها

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز