یکی از معضل های همه وبمستران وجود اسپمر های زیاد در سایت می باشد که باعث ترافیک بی مصرف و اختلال در امور اصلی سایت می شود.یکی از بخش های اصلی وقوع اسپم در سایت بخش فرم نظرات سایت شما می باشد که بیشترین اسپم از این بخش به سایت وارد می شود.اما چگونه می توان با اسپم مبارزه کرد و سایت خود را از وجود اسپمرها در امان نگه داشت؟!با مارکیو همراه باشید.

محافظت از سایت وردپرس در مقابل اسپم

راه های مختلفی برای اسپم در سایت ها وجود دارد که یکی از آنها ربات های اسپم هستند که خودکار در سایت شما نظرات عجیب ارسال می کنند.یکی دیگر از راه های اسپم ارسال نظر به صورت دستی توسط برخی افراد سودجو می باشد.

چگونه نظرات اسپم در سایت شما تاثیر می گذارند؟!

اسپم ها سعی می کنند در نظرات خود لینک های غیر مرتبط به سایت شما وارد کنند و این کار از نظر سئو اصلا برای سایت شما خوب نیست و هرگز نباید این نظرات رو در سایت تون نمایش بدید.

اسپم

وجود اسپم در سایت شما باعث مشکلاتی می شود که در زیر بررسی میکنیم :

  • افت شدید رنک سایت در موتور های جستجو : همانطور که گفتم وجود لینک های غیر مرتبط باعث افت شدید سئو سایت شما خواهد شد.
  • ریسک بالا برای کاربران و مخاطبان سایت : وجود لینک های تولید شده توسط اسپم باعث گمراه کردن مخاطبان سایت شما خواهد شد.
  • کاهش سرعت لود سایت : تعداد بالای نظرات در سایت باعث کاهش لود سایت می شود.

چگونه با اسپم ها مبارزه کنیم؟!

راه های زیادی برای مقابله با اسپم ها هستش که در زیر با هم بررسی می کنیم :

  • شناسایی نظرات اسپم بر اساس تعداد لینک های موجود در آن
  • قرار دادن آی پی های مزاحم در لیست سیاه
  • غیرفعال کردن pingback و trackbacks در سایت
  • ارسال نظر فقط برای اعضای سایت

بهترین افزونه های وردپرس برای محافظت از سایت در مقابل اسپم

۱٫ Akismet

افزونه اکسیمت محبوب ترین افزونه وردپرس محافظت سایت در مقابل اسپم است که در مخزن وردپرس بیش از ۵ میلیون بار دانلود شده است.این افزونه به طور پیش فرض در نسخه وردپرس نصب شده است و شما فقط کافیست فعالش کنید.این افزونه تمام نظرات رو بررسی میکنه و نظرات اسپم رو شناسایی میکنه و به ادمین سایت هشدار میده.

۲٫ Anti-spam

این افزونه از یک کپچا مخفی برای بلاک کردن نظرات اسپم استفاده می کند.این افزونه تمام نظرات اسپم را شناسایی و بلاک می کند ولی این افزونه برای بخش های دیگه سایت مناسب نیست و فقط برای بخش فرم نظرات کاربرد دارد.در هر صورت این افزونه نیز از بهترین افزونه های مقابله با اسپم می باشد.

۳٫ WPBruiser

این افزونه بسیار قوی و حرفه ای عمل می کند و از همون لحظه ای که در سایت تون نصب و فعال می کنید جلوی تمام اسپم هارو میگیره به طوری که شما حتی نیازی به نصب هیچگونه کپچا در سایت ندارید و با داشتن همین افزونه تمامی فرم های سایت تون تحت محافظت از اسپم خواهد بود.

۴٫ Hide Trackbacks

این افزونه بسیار ساده می باشد و تنها کار مهمی که انجام می دهد نظرات اسپم و ردیابی ها را از frontend مخفی می کند ولی در اصل هنوز در سایت شما اسپم ها حضور دارند و حذف نشدند.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.