راهنمای کامل برای امنیت رمز عبور در وردپرس

در مبحث امنیت وردپرس، مواردی که کنترل های بسیار کمی بر آسیب پذیری هایی که سایر کاربران به سایت وارد می کنند ،وجود دارد. به طور خاص، ما به کاربرانی اشاره می کنیم که از شیوه های رمزنگاری هوشمند و امن استفاده نمی کنند. به تعداد نام ها، شماره ها، روزهای تولد، آدرس ها، حقایق، جریان های کاری و غیره فکر کنید که باید روزانه آنها را دنبال کنید. سپس در مورد چند برنامه کاربردی که وارد و خارج از آن می شوید فکر کنید. آخرین چیزی که شما یا هر کس دیگری میخواهد انجام دهد این است که باید رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده ای را برای هر یک از آنها حفظ کند.

بنابراین، اجازه دهید درباره رمزها و کلمات عبور وردپرس  و دلیل اینکه چرا نقش مهمی در تقویت امنیت سایت وردپرس دارند،صحبت کنیم.

تاریخچه گذرواژه ها (پسوردها) در وردپرس

در طول سال ها تعدادی از اقدامات امنیتی برای حفاظت بهتر کاربران از شیوه های رمزنگاری نامناسب انجام داده شده است.

نسخه ۳٫۷ وردپرس

در به روز رسانی ۳٫۷، وردپرس یک نشانگر قدرت رمز عبور را در هنگام تنظیم حساب و بازنشانی گذرواژه اضافه کرد. این به معنای آن است که کاربران به سمت ایجاد گذرواژه های قوی تر بروند.

نسخه ۴٫۰ وردپرس

با انتشار ۴٫۰ در سال ۲۰۱۴، وردپرس شروع به از بین بردن تمام جلسات موجود ،لحظه ای که کاربر خارج از سیستم  CMS است، کرد.

نسخه ۴٫۳ وردپرس

در سال ۲۰۱۵، وردپرس یک ویژگی رمز عبور جدید برای کمک به کاربران برای ایجاد کلمات عبور پیچیده اضافه کرد.

وردپرس همچنین یک ویژگی خودکار جدید را اضافه کرده است که کاربران را تشویق می کند تا کلمات عبور قوی با پیشنهادی وردپرس را ایجاد کنند.

از حالا، وردپرس ویژگی های غنی سازی رمز عبور زیر را فعال کرده است:

  • وردپرس تمام اطلاعات ورود به سیستم کاربر و کوکی های تأیید هویت سرور را کنترل می کند.
  • نرم افزار اصلی نرم افزار حفاظت از رمز عبور را از طریق تکنیک های تحریک و کشش محافظت می کند.
  • همچنین دارای یک سیستم محدود کننده میباشد به این معنا که با توجه به جایگاه شما در سایت به برخی از گزینه ها دسترسی دارید و نه همه آن ها

راه مناسب برای استفاده از رمز عبور در وردپرس

وقتی Wordfence وب سایت ها را برای یک دوره زمانی ۱۶ ساعته در سال ۲۰۱۶ تحت نظارت قرار داد، به این موارد پی برد:

“در طی این زمان ما شاهد مجموع ۶،۶۱۱،۹۰۹ حمله به ۷۲،۵۳۲ وب سایت شخصی بودیم. در طول این زمان میانگین حملات به وب سایت قربانی ۶٫۲۶ بود. “باید این را بدانید که در سایت شما، کاربران و هر بازدید کننده ای که به سایت شما وارد شده است، به طور بالقوه می تواند سایت شما را در معرض آسیب پذیری قراردهد.

بنابراین اجازه ندهید این اتفاق بیفتد. در اینجا ۴ گامی را که می توانید برای ایجاد گذرواژه های قوی تر در سایت وردپرس خود اعمال کنید، میتوانید مشاهده کنید:

۱٫ گوش دادن به وردپرس

این پیشنهاد کمی بیش از حد ساده شده است، اما شما نکته را دریافت کنید: یک رمز عبور پیچیده ایجاد کنید.

۲٫طولانی بودن

وردپرس توصیه می کند رمز عبور بیش از شش کاراکتر باشد. با این حال، اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که کلمه عبور به هیچ عنوان قابل فاش شدن نیست، میتوانید تعداد کارکتر ها را بین ۱۰ تا ۵۰ افزایش دهید.

۳٫ آن را مخلوط کنید

شما ممکن است فکر کنید که یک رشته طولانی از اعداد یا یک عبارت طولانی کافی است. جواب منفی است. بهتر است که در ایجاد کلمه عبور برای سایت خود، ترکیبی از حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و نمادها را نیاز داشته باشید.

۴٫ نیاز به بروز رسانی های مکرر

اگر هر کدام از قوانین بالا را در فرآیند تولید گذرواژه در سایت خود استفاده کرده باشید، این عالی است . با این حال بهتر است در مدت زمان هایی گذر واژه های خود را بروز رسانی کنید .

۵٫از یک پلاگین امنیتی استفاده کنید

بسیاری از پلاگین های امنیتی وردپرس فقط سایت شما را نظارت نمی کنند بلکه تکه هایی از آسیب پذیری های شناسایی شده را نیز ارائه می دهند. شما می توانید از این پلاگین ها برای محدود کردن تعداد تلاش های ناموفق برای ورود به عنوان یک متوقف کننده برای حملات خشونت آمیز استفاده کنید.

امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه.

موفق باشد.

Share:

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز