آیا می خواهید فایل ها را در سایت وردپرسی خود حذف کنید؟ فشرده سازی کدهای CSS و Javascript وردپرس می تواند سرعت سایت وردپرسی را در هنگام بارگزاری سریع تر کند .در این راهنمای ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فایل های CSS / جاوا اسکریپت را در وردپرس به حداقل برسانید تا عملکرد و سرعت را بهبود ببخشید.

فشرده سازی در وردپرس چیست  و چه زمانی به آن نیاز دارید؟

اصطلاح “Minify” برای توصیف یک روش است که باعث کاهش اندازه فایل سایت شما می شود. این هدف با حذف فضاهای سفید، خطوط و کارکتر های غیر ضروری از منبع کد به دست می آید. معمولا توصیه می شود فقط برای فایل هایی که به مرورگرهای کاربر ارسال می شوند استفاده شود. این شامل فایل های HTML، CSS و JavaScript است.

شما همچنین میتوانید فایل های پی اچ پی را حذف کنید، اما پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و تغییر آن باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران شما نمی شود. مزیت آشکار از حذف فایل ها، بهبود سرعت و عملکرد وردپرس است. فایل های فشرده بارگذاری را سریعتر و سرعت سایت شمارا بهبود می بخشند.

با این حال، بعضی از کارشناسان معتقدند که بهبود عملکرد برای اکثر وب سایت ها بسیار کوچک است و ارزش آن را ندارد. عملکرد کوچک سازی تنها تعداد کیبوبایت داده ها را در بیشتر سایت های وزدپزس کاهش می دهد همچنین شما می توانید به سادگی بهینه سازی تصاویر برای وب را افزایش دهید.

در اینجا یک مثال از کد CSS را میبینید

body {
margin:20px;
padding:20px;
color:#333333;
background:#f7f7f7;
}
h1 {
font-size:32px;
color#222222;
margin-bottom:10px;
}

پس از حذف کد، به این صورت بنظر میرسد :

body{margin:20px;padding:20px;color:#333;background:#f7f7f7}h1{font-size:32px;margin-bottom:10px}

بیایید نگاهی به چگونگی ساده سازی CSS / جاوا اسکریپت بر روی سایت وردپرسی خود بیاندازیم.

فشرده سازی کدهای CSS و جاوا اسکریپت در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بهترین پلاگین کوچک سازی را برای وردپرس نصب و فعال کنید.

برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید. پس از فعال شدن، افزونه یک آیتم منو جدید با برچسب «BWP Minify» را به نوار مدیریت وردپرس اضافه می کند. با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات پلاگین می برد .

در صفحه تنظیمات، شما باید دو گزینه اول را بررسی کنید تا به صورت خودکار محتوای جاوا اسکریپت و CSS را در سایت وردپرسی خود کوتاه کنید. اکنون می توانید دکمه ذخیره تغییرات را برای ذخیره تنظیمات خود کلیک کنید. بسیاری از گزینه های پیشرفته دیگر در این صفحه وجود دارد. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کنند، اما شما می توانید این گزینه ها را براساس موارد دلخواهتان مورد بررسی و تغییر دهید .

پس از آن میتوانید به هر نقطه از سایتتان که میخواهید بروید و راست کلید کنید سپس بر روی گزینه ‘View Page Source’ کلیک کنید .

شما اکنون کد منبع HTML تولید شده توسط سایت وردپرس را مشاهده خواهید کرد. اگر نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این افزونه فایلهای  CSS و  JavaScript را از پوشه خود افزونه به جای تم و پلاگین وردپرس خود بارگذاری خواهد کرد. ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه سایت وردپرس خود را کوچک کنید.

موفق باشید .

عفیفه خدنگی