چگونگی ایجاد یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس

راه اندازی فروشگاه آنلاین وردپرس با WC Vendors

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی می توانید یک بازار آنلاین با استفاده از وردپرس ایجاد کنید.مسلما در بازار امروز که شاهد رشد کسب و کار اینترنتی هستیم داشتن یک وبسایت فروشگاهی کمک بسیاری به رونق کسب و کار شما خواهد کرد.

چه نیازی به ایجاد بازار آنلاین با استفاده از وردپرس دارید؟

ابتدا باید مطمئن شوید که از پلت فرم سایت مناسب استفاده می کنید و از آنجا که شما این مقاله را می خوانید، در جای مناسب قرار دارید. دو نوع وردپرس وجود دارد : WordPress.com و WordPress.org. یکی از آن ها دارای خدمات میزبانی وب محدود است در حالی که دیگری به وردپرس خود میزبانی شده است که شما احتمالا راجع به آن شنیده اید.

توصیه می کنیم از WordPress.org استفاده کنید زیرا به شما آزادی و دسترسی به تمام ویژگی های وردپرس را از جعبه می دهد.

برای شروع یک بازار آنلاین با استفاده از وردپرس خود، شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت :

  • یک دامنه (به عنوان مثال )
  • حساب میزبانی وب (این جایی است که فایل های وب سایت شما ذخیره می شود)
  • گواهی SSL (برای پذیرش پرداخت آنلاین امن)
  • ووکامرس (بهترین افزونه تجارت الکترونیک وردپرس)
  • افزودنی بازار آنلاین

مرحله ۱٫ راه اندازی پلت فرم تجارت الکترونیک

اولین گام این است که یک نام دامنه و یک حساب میزبانی وب خریداری کنید. شما فقط نیازی به میزبانی وب ندارید، اما شما نیاز به یک سرویس ویژه در میزبانی وب ووکامرس خواهید داشت، زیرا این نرم افزار است که ما به عنوان پلت فرم تجارت الکترونیکی  استفاده می کنیم.

مرحله ۲٫ تبدیل سایت ووکامرس خود به بازار آنلاین

ابتدا باید افزونه WC Vendors را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای آموزش نصب پلاگین وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی، به صفحه WoCommerce WCTrade Providers بروید تا تنظیمات بازار را پیکربندی

کنید.

در این صفحه، شما باید نرخ کمیسیون را تعیین کنید که به هر فروشنده پرداخت می کنید. این نرخ نیز می تواند برای محصولات فردی یا فروشندگان لغو شود .تنظیمات پیش فرض در صفحه برای اکثر سایت ها کار خواهد کرد، اما می توانید آنها را در صورت نیاز بررسی و تغییر دهید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه Save General Change کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید .

بعد، شما باید به صفحه محصولات بروید. در این صفحه، می توانید انتخاب کنید کدام موارد را از فروشندگان پنهان کنید هنگامی که در حال افزودن یک محصول هستید .

فروشندگان WC به شما اجازه می دهد تا قابلیت ها و مجوز های فروشنده را راه اندازی کنید. روی صفحه تنظیمات فروشندگان WC به زبانه Capabilities بروید.

مورد بعدی در صفحه تنظیمات فروشندگان WC برای راه اندازی صفحات است.

این پلاگین به طور خودکار صفحات را برای استفاده از داشبورد فروشنده، تنظیمات فروشگاه و صفحه سفارشات ایجاد می کند. اگر می خواهید با استفاده از کد کوتاه در زیر هر صفحه نشان داده شده، می توانید از صفحه دیگری استفاده کنید.

صفحه ای که به طور خودکار توسط افزونه ایجاد نمی شود، صفحه شرایط است. این شرایطی است که یک فروشنده باید در هنگام ارسال درخواست خود موافقت کند.

برای ایجاد یک صفحه مرجع، می توانید به سادگی یک صفحه جدید در وردپرس ایجاد کنید و شرایط و ضوابط را در متن ساده اضافه کنید .هنگامی که یک صفحه شرایط ایجاد کرده اید، می توانید به این بخش بازگردید و صفحه تازه ایجاد شده خود را در اینجا انتخاب کنید.

هنگامی که یک صفحه شرایط ایجاد کرده اید، می توانید به این بخش بازگردید و صفحه تازه ایجاد شده خود را در اینجا انتخاب کنید.

شما یک لینک برای تنظیم پرداخت های سازگار PayPal خواهید دید. پس از تنظیم آن، می توانید انتخاب کنید زمانی را که می خواهید به فروشنده پرداخت کنید.

در حال حاضر WC Vendors همه راه اندازی شده است، اجازه دهید ووکامرس را برای محیط چند محصوله راه اندازی کنیم.

مرحله ۳٫ مدیریت حساب در ووکامرس را فعال کنید

ابتدا باید به صفحه ووکامرس مراجعه کنید و روی برگه حسابها کلیک کنید. از اینجا شما باید کادر کنار گزینه ثبت نام مشتری را چک کنید.

فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

مرحله ۴٫ تنظیم منوهای ناوبری

اکنون که راه اندازی بازار چند فروشنده شما به پایان رسیده است. وقت آن رسیده است که کاربران خود را برای یافتن راه خود در اطراف وب سایتتان آسان کنید.

برای انجام این کار، باید صفحه Appearance Menu را ببینید. شما باید حساب کاربر و صفحات پرداخت خود را به منوی ناوبری اضافه کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود دکمه Save Menu را کلیک کنید.

مرحله ۵٫ تست وب سایت تان

وب سایت بازار آنلاین شما اکنون برای آزمایش آماده است. شما می توانید وب سایت خود را در یک پنجره مرورگر جدید مشاهده کرده و یک حساب کاربری جدید را با کلیک روی لینک من در بالای صفحه ایجاد کنید.

از اینجا، هر دو مشتریان و فروشندگان می توانند به حساب های خود وارد شوند و همچنین یک حساب جدید ایجاد کنند .

هنگامی که کاربران یک حساب جدید ایجاد می کنند، شما یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد. اگر نتوانید اطلاعیه های ایمیل را دریافت کنید. شما همچنین می توانید برنامه های فروشندگان جدید را با بازدید از صفحه  Users » All Users مشاهده کنید. همه درخواستهای فروشندگان جدید را به عنوان ‘pending vendor’ مشاهده خواهید کرد، و میتوانید با کلیک روی لینک زیر نام کاربری آنها، آنها را تأیید یا رد کنید.

پس از تأیید، این فروشندگان می توانند وارد حساب های خود شوند و محصولات خود را با بازدید از داشبورد فروشندگان خود اضافه کنند. آنها همچنین می توانند سفارشات و گزارش های فروش خود را مشاهده کنند.

اولین چیزی که فروشنده شما باید انجام دهد این است که تنظیمات فروشگاه خود را با کلیک روی پیوند «تنظیمات فروشگاه» تنظیم کند.

آنها باید آدرس ایمیل PayPal خود را برای دریافت پرداخت ها ارائه دهند. بعد از آن می توانید نام و توضیحات خود را وارد کنید. هنگامی که یک فروشنده یک محصول جدید اضافه می کند، یک ایمیل اعلان دریافت خواهید کرد و یک نماد کنار منو محصولات را مشاهده خواهید کرد. سپس می توانید یک محصول را ویرایش کنید، آن را تایید یا حذف کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا در مورد نحوه ایجاد بازار آنلاین با استفاده از وردپرس آشنا شوید.

Share:

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز