در خیلی از سایت های حرفه ای وردپرس این امکان وجود داره که منوی بالای سایت برای کاربران عادی و اعضای سایت متفاوت هستش.درواقع زمانی که شما به عنوان یک کاربر عادی وارد سایت می شوید طبیعتا در منو گزینه های ورود و عضویت رو مشاهده می کنید ولی زمانی که عضو سایت هستید در منو اثری از ورود و عضویت نیست و گزینه هایی مانند پروفایل کاربر,خروج و … رو مشاهده می کنید.با مارکیو همراه باشید.

ساخت منو متفاوت برای اعضا سایت وردپرس

برای ساخت دو منو متفاوت برای کاربران عادی و اعضای سایت باید به قسمت نمایش/فهرست ها بروید و دو فهرست متفاوت با دو نام مختلف بسازید.یکی از فهرست ها برای نمایش منو کاربران عادی و یک منو هم برای نمایش منو اعضای سایت می باشد.

یک منو با نام logged-in (برای اعضای سایت) و یک منو با نام logged-out (برای کاربران عادی) بسازید و گزینه های مرود نظرتون رو در هر یک از این دو منو اضافه کنید و ذخیره کنید.

different-menus

حالا کافیه کد زیر رو در فایل functions.php سایت تون قرار بدید :

function my_wp_nav_menu_args( $args = '' ) {

if( is_user_logged_in() ) { 
	$args['menu'] = 'logged-in';
} else { 
	$args['menu'] = 'logged-out';
} 
	return $args;
}
add_filter( 'wp_nav_menu_args', 'my_wp_nav_menu_args' );

پس از این تغییرات از این پس کاربران عادی فقط می تونند فهرست منو logged-out و اعضای سایت هم فقط می تونند فهرست منو logged-in رو مشاهده کنند.

نمایش منو برای اعضای سایت با استفاده از افزونه Nav Menu Roles

در این روش دیگه نیازی به اضافه کردن کد به سایت نیست و فقط کافیه افزونه Nav Menu Roles نصب و فعالسازی کنید و سپس از بخش فهرست ها براحتی تنظیمات منو رو برای بخش کاربران عادی,اعضای سایت و حتی نقش های متفاوت اعضای سایت تون انجام بدید

nav-menu-roles

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.