آیا شما هم دوست دارید دکمه لود مطالب بیشتر در وردپرس رو در سایت تون انجام بدید؟!اکثر وبسایت های بزرگ و حرفه ای این امکان رو به کاربران میدن که به وسیله دکمه بارگذاری بیشتر به سایر مطالب سایت دسترسی داشته باشند.در این مطلب ما شما رو با نحوه ساخت این دکمه در وردپرس آشنا می کنیم.با مارکیو همراه باشید.

چه موقع و چرا دکمه لود مطالب بیشتر اضافه کنیم؟!

حفظ کاربران در سایت جهت خواندن مطالب بیشتر باعث پیشرفت سایت شما خواهد شد و هرچه کاربران سایت شما مطالب بیشتری رو بخونند باعث بهبود رنک سایت شما خواهد شد.در اکثر سایت ها برای نمایش مطالب قدیمی تر از لینک های صفحات بعدی استفاده می کنند و البته سایت هایی هم هستند که به صورت اسکرول صفحه مطالب لود می شوند.

به جای بارگذاری صفحه جدید روش لود مطالب بیشتر رو به شما پیشنهاد می کنیم که شبیه به روش اسکرول نامحدود هستش منتها با این تفاوت که با هر دفعه زدن این دکمه فقط چند مطلب لود میشن که باعث سنگینی و کند شدن سرعت سایت نمیشه و این روش با جاوا اسکریپت انجام میشه.

ساخت دکمه لود مطالب بیشتر در وردپرس

خب در این روش نیاز به کدنویسی نیست و شما فقط کافیه افزونه Ajax Load More رو از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.بعد از نصب یک گزینه جدید در پنل وردپرس سایت شما به نام Ajax Load More اضافه میشه که باید روش کلیک کنید.

لود مطالب بیشتر در وردپرس

در این بخش شما می تونید رنگ دکمه تون رو مشخص کنید حتی می تونید به جای دکمه از حالت اسکرول نامحدود صفحه نیز استفاده کنید.بعد از این تنظیمات شما باید به بخش Ajax Load More » Repeater Template برید و قالب مطلب سایت تون رو جهت بارگذاری مطالب بیشتر در سایت اضافه کنید.برای این بخش لازم هستش کد بخش نمایش مطلب قالب تون رو در این قسمت وارد کنید تا بارگذاری مطالب به شکل صحیح انجام یشن.

بعد از انجام تنظیمات فوق باید به بخش Ajax Load More » Shortcode Builder جهت ساخت شورت کد مراجعه کنید.در این بخش سفارشی سازی نحوه لود مطالب سایت تون رو مشخص میکنه و مخصوصا تگ مورد نظر برای مطالب شما که اکثرا با <div> ساخته میشن.در قسمت پایین این تنظیمات شما می تونید نوشته روی دکمه لود بیشتر رو تغییر بدید.

لود مطالب بیشتر در وردپرس

در قسمت آخر هم باید مشخص کنید که آیا لود مطالب به صورت اتوماتیک با اسکرول انجام شود یا توسط کاربر لود مطالب بیشتر اتفاق بیفتد.

لود مطالب بیشتر در وردپرس

خب شورت کد شما آمادست و می تونید ازش استفاده کنید.

لود مطالب بیشتر در وردپرس

ساخت دکمه لود مطالب بیشتر در وردپرس

خب حالا کافیه شما این شورت کد رو در محل مناسب قالب تون قرار بدید.مسلما برای نمایش مطالب بیشتر باید این شورت کد در قسمت کد های نمایش مطالب سایت قرار بگیره و شما باید در صفحه نمایش مطالب قالب تون به دنبال دستور endwhile; بگردید و این شورت کد رو طبق کد زیر بعد از دستور ذکر شده قرار بدید:

echo do_shortcode('[ajax_load_more container_type="div" post_type="post"]');            

کار تمام شده و حالا شما می تونید لود مطالب بیشتر در سایت تون رو مشاهده کنید

لود مطالب بیشتر در وردپرس

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.