در این نوشته از وب سایت مارکیو قصد معرفی افزونه ای را داریم که توسط آن می توانید در سایت وردپرسی خود به راحتی کدهای هدر و فوتر را به دلخواه شخصی خودتان قرار دهید.در هدر معمولا فایل های استایل و در بخش فوتر نیز فایل های مربوط به جاوا اسکریپت لود می شوند.

افزونه ایجاد تغییرات دلخواه در هدر و فوتر وردپرس نوشته شده توسط تیم محبوب WPBeginner می باشد که در این سالها فعالیت های چشم گیری را در بخش توسعه ی وردپرس ایفا کرده اند.

 

کاربرد های افزونه Insert Headers and Footers:

 

  • استفاده از پلاگین های جی کوئری که کاملا بصورت کد می باشند در سایت وردپرسی
  • ایجاد کد در هدر
  • ایجاد کد در فوتر
  • بهینه سازی فایل های هدر
  • و …

خب ! اگر موافق باشید به سراغ آموزش این افزونه ی محبوب برویم .

پس از نصب افزونه ,در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی بخشی با عنوان Insert Header And Footer جهت ایجاد تغییرات دلخواه در هدر و فوتر وردپرس ساخته شده است.

 

سپس بر روی گزینه insert headers and footers کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. بعد از آن صفحه ی تنظیمات این افزونه مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

 

نکته ی جالب :تمامی تنظیمات این افزونه تنهای محدود به همین تک صفحه می باشد!

  • Script in Header: در این فیلد کدها و اسکریپت هایی را که می خواهید در هدر قالب لود شوند را وارد کنید. تمامی کدهایی را که در این قسمت وارد می کنید در تگ <head> قرار می گیرند.
  • Script in Footer: در این فیلد نیز کدها و اسکریپت هایی را که می خواهید در فوتر قالب لود شوند را وارد کنید. تمامی کدهایی را که در این قسمت وارد می کنید قبل از تگ بسته ی </body> قرار می گیرند. این یعنی در انتهای تمامی کدهای قالب.

یک مثال: اسلایدر محبوب و کاربردی جی کوئری

Responsivslider jquery plugin یکی از محبوب ترین پلاگین های اسلایدر جی کوئری می باشد. این اسلایدر بسیار سبک و کم حجم با قابلیت واکنشگرایی کامل در هر صفحه نمایشی می باشد.
برای اینکه بتوانید از این افزونه در سایت وردپرسی خود استفاده کنید نیاز به افزونه ای که در این نوشته معرفی کردیم خواهید داشت، چرا که این پلاگین کاملا بصورت کد است و شما باید کدها را در سایت خود لود کنید.
از قسمت documention موجود در سایت این پلاگین می توانید توضیحات کاملی را مطالعه کنید.

امید است این مطلب مورد استفاده شما وردپرسی عزیز قرار گرفته باشد …

 

 

 

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.