روش های افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را سریعتر کنید؟ صفحات بارگذاری سریع تجربه کاربر را بهبود می بخشد، نمایش صفحات خود را افزایش می دهد، و به جستجوگر خود وردپرس کمک می کند. در این مقاله، ما بهترین راهنمایی های بهینه سازی وردپرس برای به روز رسانی عملکرد وردپرس و سرعت وب سایت شما را به اشتراک می گذاریم.

روش های افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

مبانی عملکرد وردپرس

 • چرا سرعت برای سایت وردپرس شما اهمیت دارد؟
 • چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟
 • چه چیزی وب سایت وردپرس شما را کاهش می دهد؟
 • اهمیت میزبانی وردپرس خوب.

سرعت وردپرس در مراحل آسان (بدون رمزگذاری)

 • پلاگین Caching وردپرس را نصب کنید
 • بهینه سازی تصاویر برای سرعت

بهترین روش های بهینه سازی عملکرد وردپرس

 • سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید.
 • از برداشت ها در صفحه اصلی و بایگانی استفاده کنید.
 • تقسیم نظرات به صفحات.
 • از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید.
 • ویدیوها را به طور مستقیم در وردپرس آپلود نکنید.
 • از یک تم بهینه شده برای سرعت استفاده کنید.
 • از پلاگین لغزان سریع تر استفاده کنید.
 • از افزونه گالری سریع تر استفاده کنید.

تنظیم وردپرس برای سرعت (پیشرفته)

 • تقسیم نوشته های بلند به صفحات.
 • کاهش درخواست های HTTP خارجی.
 • کاهش تماس با پایگاه داده.
 • بهینه سازی پایگاه داده وردپرس.
 • محدود کردن ویرایش پست.
 • غیرفعال کردن پیوند و لایت کردن محتوای شما.

چرا سرعت برای سایت وردپرس شما اهمیت دارد؟

مطالعات نشان می دهد که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶، فاصله متوسط توجه انسان از ۱۲ ثانیه به ۷ ثانیه کاهش یافته است.این در یک وبسایت به معنای چیست؟

به این معناست که شما زمان بسیار کمی برای نشان دادن محتواهای خود به کاربران دارید تا آنها را متقاعد کنید که در وب سایت شما بمانند.یک وب سایت آهسته به این معنی است که کاربران شما قبل از بارگذاری حتما وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟

اغلب مبتدیان فکر می کنند که وب سایت آنها درست است، زیرا در کامپیوتر خود سرعت را احساس نمی کنند. که این یک اشتباه بزرگ است . از آنجا که شما اغلب وب سایت خود را بازدید می کنید، مرورگرهای مدرن مانند Chrome وب سایت شما را در حافظه پنهان ذخیره می کنند و به محض اینکه شما شروع به تایپ کردن یک آدرس می کنید، آن را پیش فرض می کنید. این باعث می شود که وب سایت شما تقریبا بلافاصله بارگیری شود.

با این حال، یک کاربر عادی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کند، تجربه مشابهی ندارد. در حقیقت، کاربران در مکانهای مختلف جغرافیایی تجربه کاملا متفاوت خواهند داشت.

به همین دلیل توصیه می کنیم سرعت وب سایت خود را با استفاده از یک ابزار مانند Pingdom تست کنید. این یک ابزار آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد تا سرعت وب سایت خود را از مکان های مختلف تست کنید.

بعد از اینکه تست سرعت وب سایت خود را اجرا کردید، ممکن است بدانید که سرعت وب سایت خوب چیست؟ باید به دنبال آن باشم؟
زمان بارگذاری صفحه خوب کمتر از ۲ ثانیه است .

چه چیزی سرعت وب سایت وردپرس شما را کاهش می دهد ؟

گزارش تست سرعت شما به احتمال زیاد دارای توصیه های متعددی برای بهبود است. با این حال بیشتر این اصطلاحات فنی هستند که برای مبتدیان  درک آن ها دشوار است. با این حال، درک آنچه که سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد، کلید بهبود عملکرد و تصمیم گیری دقیق درازمدت است.

 •  میزبانی وب – هنگامی که سرور میزبانی وب شما به درستی پیکربندی نشده است، می تواند سرعت وب سایت شما را کاهش دهد.    
 •  پیکربندی وردپرس – اگر سایت وردپرسی شما در ارتباط با صفحات ذخیره شده درست عمل نکند، سرور شما را بیش از حد درگیر میکند و این باعث می شود که وب سایت شما آهسته یا کاملا سقوط کند    
 •  اندازه صفحه – به طور عمده تصاویری که برای وب بهینه نیستند باعث کاهش سرعت میشوند.    
 •  پلاگین های بد – اگر شما از یک پلاگین ضعیف کد شده استفاده می کنید، آن می تواند وب سایت شما را به طور قابل توجهی کند کند.    
 •  اسکریپت های خارجی – اسکریپت های خارجی مانند تبلیغات، فونت ها و غیره نیز می تواند تاثیر زیادی در عملکرد وب سایت شما داشته باشد.

اهمیت هاستینگ خوب وردپرس

سرویس میزبانی وردپرس شما نقش مهمی در عملکرد وب سایت دارد. ارائه دهنده میزبانی وب خوب اقدامات اضافی را برای بهینه سازی وب سایت خود برای عملکرد انجام می دهند.

با این حال، در میزبانی وب شما منابع سرور را با بسیاری از مشتریان دیگر به اشتراک می گذارید. این به این معنی است که اگر سایت همسایه شما مقدار زیادی ترافیک را دریافت کند، می تواند بر عملکرد کل سرور تاثیر بگذارد که به نوبه خود وب سایت شما را کند می کند.

از سوی دیگر، با استفاده از یک سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده، تنظیمات سرور بهینه سازی شده را برای اجرای وردپرس به شما ارائه می دهد. شرکت های مدیریت میزبانی وردپرس همچنین پشتیبان گیری خودکار، به روز رسانی خودکار وردپرس و تنظیمات امنیتی پیشرفته تر را برای محافظت از وب سایت شما ارائه می دهند.

سرعت وردپرس در مراحل آسان

ما می دانیم که ایجاد تغییرات در پیکربندی وب سایت شما می تواند یک اندیشه وحشتناک برای مبتدیان باشد، به ویژه اگر شما یک حرفه ای نیستید. اما نگران نباشید، شما تنها نیستید ما به هزاران نفر از کاربران وردپرس کمک کرده ایم تا وردپرس خود را بهبود بخشند.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید سایت وردپرس خود را با چند کلیک ساده (بدون نیاز به برنامه نویسی) بهبود ببخشید .

پلاگین کش وردپرس را نصب کنید

صفحات وردپرس “پویا” هستند. این بدان معنی است که هر بار که شخصی از یک پست یا صفحه در وب سایت شما بازدید می کند، بر روی پرواز ساخته می شود. برای ساخت صفحات خود، وردپرس باید یک فرآیند را برای یافتن اطلاعات مورد نیاز انجام دهد، تمام آن ها را با هم ترکیب کرده و سپس آن را به کاربر خود نمایش دهد.

این فرآیند شامل بسیاری از مراحل می شود و در صورتی که چندین نفر از سایت شما در یک زمان بازدید می کنند، می توانید وب سایت شما را آهسته کند. به همین دلیل توصیه می کنیم هر سایت وردپرس از پلاگین ذخیره سازی استفاده کنید. ذخیره سازی می تواند سایت وردپرس شما را از ۲ تا ۵ برابر سریعتر کند.

بهینه سازی تصاویر برای سرعت

تصاویر به محتوای شما زندگی می بخشند و باعث تقویت تعامل می شوند . محققان دریافتند که استفاده از تصاویر رنگی باعث می شود مردم ۸۰ درصد بیشتر به خواندن محتوای شما جذب شوند . اما اگر تصاویر شما بهینه نباشند، می توانند بیش از آنکه کمک کنند ، آسیب برسانند. در واقع، تصاویر غیر بهینه شده یکی از رایج ترین مسائل سرعت در وب سایت های مبتدی هستند .

قبل از آپلود عکس به طور مستقیم از تلفن یا دوربین ما توصیه می کنیم از نرم افزار ویرایش عکس برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب استفاده کنید.

در فرمت اصلی خود، این عکس ها می توانند فایل های بزرگی داشته باشند . اما براساس فرمت فایل تصویری و فشرده سازی که در نرم افزار ویرایش شما انتخاب می کنید، می توانید اندازه تصویر خود را تا ۵ برابر کاهش دهید. قبل از آپلود عکس به طور مستقیم از تلفن یا دوربین استفاده نکنید، بلکه توصیه می کنیم از نرم افزار های ویرایش عکس برای بهینه سازی استفاده کنید .

خوب، فرمت تصویر PNG غیر فشرده شده است. هنگام فشردن یک تصویر برخی از اطلاعات را از دست می دهد، بنابراین یک تصویر غیر فشرده با جزئیات بیشتر با کیفیت بالاتر خواهد بود. نکته جالب این است که اندازه فایل آن بزرگتر است، بنابراین بارگیری آن بیشتر طول می کشد.

JPEG، از سوی دیگر، یک فرمت فایل فشرده است که کمی کیفیت تصویر را کاهش می دهد اما در اندازه نسبت به png به طور قابل توجهی کوچکتر است.

پس چگونه ما تصمیم می گیریم که کدام فرمت تصویر را انتخاب کنیم؟

 • اگر عکس یا تصویر ما دارای بسیاری از رنگ های مختلف باشد، پس بایستی از  JPEG استفاده کنیم.
 • اگر این یک تصویر ساده است یا ما نیاز به یک تصویر شفاف داریم، سپس از PNG بایستی استفاده  کنیم.
 • اکثر تصاویر ما JPEG هستند.

در زیر نمودار مقایسه ای از اندازه فایل ها و ابزار فشرده سازی مختلف است که می توانیم برای تصویر StrangeLoop مورد استفاده در بالا استفاده کنیم .

همانطور که در نمودار می بینید، فرمت تصویری که استفاده می کنید می تواند تفاوت زیادی در عملکرد وب سایت شما ایجاد کند.

برای جزئیات دقیقا در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر خود با استفاده از فتوشاپ و سایر ابزارهای ویرایش محبوب، بدون فداکاری با کیفیت، گام به گام راهنمای نحوه ذخیره تصاویر بهینه سازی شده برای وب را ببینید.

بهترین روش های بهینه سازی عملکرد وردپرس

پس از نصب پلاگین ذخیره سازی و بهینه سازی تصاویر خود، متوجه خواهید شد که سایت شما بارگذاری بسیار سریع تر خواهد کرد. اما اگر واقعا میخواهید وبسایت خود را تا حد امکان سریع نگه دارید، باید از بهترین روشهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

این راهنمایی ها خیلی فنی نیستند، بنابراین لازم نیست هر کد را برای پیاده سازی آنها بدانید. اما استفاده از آنها از مشکلات رایجی که وب سایت شما را کند می کند، جلوگیری می کند.

سایت وردپرس خود را بروز نگه دارید

وردپرس به عنوان یک پروژه منبع باز به خوبی نگهداری می شود. هر بروز رسانی نه تنها ویژگی های جدیدی را ارائه می دهد، بلکه مشکلات امنیتی و اشکالات را نیز حل خواهد کرد. تم وردپرس و پلاگین های شما نیز ممکن است به روز رسانی منظم داشته باشند.

به عنوان یک صاحب وبسایت، مسئولیت شما این است که سایت، تم و افزونه وردپرس خود را به آخرین نسخه ها ارتقا دهید. انجام ندادن این کار ممکن است سایت شما را آهسته و غیر قابل اعتماد کند و همچنین باعث آسیب پذیری شما در برابر تهدیدات امنیتی شود.

از برداشت ها در صفحه اصلی و بایگانی استفاده کنید

به طور پیش فرض، وردپرس محتوای کامل هر مقاله را در صفحه اصلی و آرشیو خود نمایش می دهد. این بدان معنی است که صفحه اصلی، دسته ها، تگ ها و سایر صفحات بایگانی همه دارای بارگیری کند هستند.

معایب دیگر نشان دادن مقالات کامل در این صفحات این است که کاربران نیازی به بازدید از مقاله واقعی ندارند. این می تواند بازدید صفحات شما و زمان مصرف کنندگان شما را در سایتتان کاهش دهد.

از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

کاربران در مکان های مختلف جغرافیایی ممکن است زمان بارگیری متفاوت در سایت داشته باشند . به همین دلیل است که محل سرورهای میزبانی وب شما می تواند سرعت سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال، بگذارید بگوییم شرکت میزبانی وب دارای سرورهایزیادی در ایالات متحده هستند. بنابراین یک بازدیدکننده که در ایالات متحده نیز قرار دارد، معمولا بار بارگیری سریعتری نسبت به یک بازدید کننده در هند مشاهده می کند.

از افزونه گالری سریع تر استفاده کنید

اگر شما یک وب سایت عکاسی یا نمونه کارها دارید، احتمالا می خواهید از یک افزونه گالری عکس برای نمایش عکس های خود استفاده کنید.واقعا مهم است که از پلاگین گالری وردپرسی استفاده کنید که برای سرعت بهینه شده باشد .

ما توصیه می کنیم از Envira Gallery استفاده کنید که بهترین افزونه گالری وردپرس در بازار است. این افزونه اجازه می دهد تا شما برای ایجاد گالری عکس زیبا بارگذاری سریع تری داشته باشید.

ما سرعت آن را در مقایسه با چند پلاگین محبوب دیگر تست کردیم و متوجه شدیم Envira Galley تقریبا دو برابر سریع تر است

امیدواریم مطلب امروز براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

,
Share:

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز