آیا مشکل دریافت یا ارسال ایمیل از سایت وردپرس شما وجود دارد؟ یک راه حل برای برای ارسال ایمیل های وردپرس این است که از خدمات ایمیل شخص ثالث مانند Mailgun استفاده کنید. با این حال، این خدمات تا حدودی هزینه بر نیز می باشد. اما در این مقاله ما میخواهیم به شما نحوه استفاده از یک سرور SMTP برای ارسال ایمیل های وردپرس را نشان دهیم.

مشکلات سر راه ایمیل های وردپرس

وردپرس از تابع mail در PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب به طور صحیح پیکربندی نشده اند و یا به طور کامل این تابع را غیر فعال کرده اند تا از این طریق ،از سوء استفاده جلوگیری کنند. در هر صورت، این عمل باعث می شود که ایمیل های وردپرس شما تحویل داده نشوند.

راه حل جایگزین برای ارسال ایمیل های شما ،استفاده از یک سرویس ایمیل شخص ثالث است. شما می توانید خدماتی مانند Mailgun، Google Apps for Work یا Sendgrid را استفاده کنید.

استفاده از حساب های ایمیل توسط میزبان شما

بیشتر ارائه دهنده های میزبانی وردپرس وب ، سرویس های ایمیل را برای هر دامنه ای که شما هاست دارید پیشنهاد میکنند . این بدان معنی است که شما می توانید حساب های ایمیل خود را با نام دامنه خود مانند yourname@yoursite.com ایجاد کنید.

ابتدا باید یک حساب ایمیل ایجاد کنید، ما به شما نحوه ایجاد یک حساب ایمیل در cPanel را نشان خواهیم داد . ارائه دهنده سرویس میزبانی شما ممکن است از یک سیستم مدیریت حساب دیگر استفاده کند، اما فرایند اساسی در اکثر سرویس های میزبانی یکسان است.به حساب میزبانی خود وارد شوید و بر روی حساب های ایمیل، زیر بخش ایمیل کلیک کنید.

این گزینه به شما یک فرم ساده را که در آن نیاز است تا اطلاعات موردنیاز را پر کنید، برای ایجاد حساب ایمیل خود نشان می دهد. از آنجا که ما برای استفاده از این حساب برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده می کنیم، توصیه می کنیم که یک حساب ایمیل مانند wordpress@example.com ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کرده اید.

پس از ایجاد حساب ایمیل خود، اکنون آماده استفاده از آن در WordPress هستید. اما قبل از اینکه شما این کار را انجام دهید، به اطلاعات زیر از ارائه دهنده سرویس میزبانی خود نیاز دارید.

  •  میزبانی SMTP برای آدرس ایمیل شما
  •  پورت SMTP برای ورود امن

شما می توانید بخش پشتیبانی در وب سایت میزبان خود را برای این اطلاعات بررسی کنید. به احتمال زیاد مقاله ای برای ارائه این اطلاعات وجود خواهد داشت. اگر شما آن را پیدا نکنید، باید از پشتیبانی میزبانی برای درخواست این اطلاعات تماس بگیرید.

استفاده از آدرس ایمیل تجاری تان در وردپرس

اکنون شما باید پلاگین WP Mail SMTP را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی ،شما نیاز دارید تا برید به Settings » Email تا بتوانید تنظیمات پلاگین را پیکربندی کنید .

ابتدا باید ایمیل آدرسی را که تولید کرده اید در  آنجا وارد کنید و سپس در قسمت from name  یک اسم وارد کنید که به عنوان اسم فرستنده نشان داده میشود .اگر از اسم اضافه نکنید، افزونه از پیش فرض وردپرس استفاده خواهد کرد.
بعد، شما باید mailer را انتخاب کنید.سپس کمی جلوتر بر روی گزینه “SMTP دیگر” کلیک کنید تا بتوانید آن را انتخاب کنید

 

پس از آن، شما باید کادر کنار «مسیر بازگشت» را علامت بزنید. این گزینه مسیر بازگشت را مطابق با آدرس ایمیل فرستنده تنظیم می کند. اگر آن را بدون علامت بگذارید، پیغامهای رد شده و رسید غیرقطعی از دست خواهد رفت.

سپس، شما باید گزینه های SMTP را تنظیم کنید .

ابتدا لازم است که میزبان و پورت SMTP خود را وارد کنید و همچنین شما می توانید این اطلاعات را از ارائه دهنده میزبانی خود به دست آورید.

به طور معمول SMTP host برابر با mail.yourdomain.com میباشد .برای SMTP معمولا پورت ۴۶۵ استفاده میشود .بعد، شما باید گزینه رمزگذاری را انتخاب کنید. بیشتر شرکت های میزبانی وردپرس از SSL و TLS پشتیبانی می کنند. و توصیه شده است که  TLS در این قسمت علامت گذاری شود .

پس از آن ضامن تأیید اعتبار را روشن کنید و نام کاربری و رمز عبور SMTP خود را وارد کنید. به طور معمول، آدرس ایمیل شما همان نام کاربری SMTP شماست.

رمز عبور شما به عنوان متن ساده ذخیره می شود، که امن نیست. نگران نباشید، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این روند را امن تر کنید .

فراموش نکنید که دکمه تنظیمات ذخیره را برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.

تست درستی تنظیمات SMTP

اکنون که WP Mail SMTP را برای ارسال ایمیل تنظیم کرده اید، آزمایش کنید که آیا همه چیز درست کار می کند و یا خیر ؟. در صفحه تنظیمات پلاگین، بر روی برگه ‘Email Test’ کلیک کنید.

شما باید یک آدرس ایمیلی را که می خواهید ایمیل تست را دریافت کنید ،ارائه دهید. این آدرس می تواند هر آدرس ایمیل معتبری که به آن دسترسی دارید باشد. پس از آن روی دکمه ارسال ایمیل کلیک کنید تا ادامه یابد.
 WP Mail SMTP اکنون یک پیام ایمیل با استفاده از تنظیمات SMTP که قبلا وارد کرده اید ارسال می کند. هنگامی که ایمیل با موفقیت ارسال می شود، یک پیغام موفقیت خواهید دید.

ایمن کردن رمز عبور ایمیل وردپرس

شما ممکن است نیاز به وارد کردن رمز عبور ایمیل خود در تنظیمات SMTP WP MAILشوید .که این رمز عبور به طور معمول به عنوان متن ساده ذخیره می شود که ناامن است.برای انجام این کار(امن کردن) ، شما باید یک کد را به فایل wp-config.php اضافه کنید. اگر قبلا این کار را نکردید، لطفا راهنمای ما را در مورد نحوه ویرایش فایل wp-config.php در WordPress ببینید.

ابتدا باید با استفاده از یک برنامه FTP یا برنامه مدیریت فایل در cPanel به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، فایل wp-config.php را در پوشه ریشه وب سایت خود پیدا خواهید کرد.شما می توانید این فایل را با استفاده از هر ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit ویرایش کنید.

خط هایی که دارای این کدهاست ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’ را پیدا کنید و سپی کد های زیر را جایگزین کنید .

define( 'WPMS_ON', true );
define( 'WPMS_SMTP_PASS', 'your_password' );
فراموش نکنید که پسوردتان را با گذرواژه SMTP واقعی خود جایگزین کنید. پس از آن، فایل wp-config.php خود را در سرور ذخیره و آپلود کنید.
سپس میتوانید در  Settings » WP Mail SMTP رمز SMTP خورد را مشاهده کنید .
 

عیب یابی مسائل مربوط به پست الکترونیک در وردپرس

شایعترین دلیل اشتباه در ارسال ایمیل با استفاده از SMTP، میزبان یا پورت نادرست SMTP است. اطمینان حاصل کنید که شما وارد تنظیمات میزبان و پورت صحیح ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات میزبانی خود می شوید.

اطمینان حاصل کنید که روش رمزنگاری درست را انتخاب کنید. معمولا SSL در بیشتر محیط ها کار می کند، اما اگر ایمیل های شما تحویل داده نشود، توصیه می کنیم با میزبان وب خود را دوباره چک کنید .
ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشه تا یاد بگیرید که چگونه از سرور SMTP برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده کنید.
امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشید.
 
عفیفه خدنگی