تلگرام یکی از برنامه های رسانه ای است که به طور پیوسته در حال رشد است. تلگرام فوق العاده سریع، قدرتمند است و البته همانطور که میدانید می تواند کاملا خصوصی باشد . آن دارای یک API باز می باشد به گونه ای که هر شخصی اجازه دارد تا به آن متصل شود . در این مقاله ما به شما نحوه ادغام سایت وردپرس خود را با تلگرام نشان خواهیم داد .

تلگرام چیست؟

تلگرام یک برنامه پیامرسانی مبتنی بر ابر است. تا جدودی شبیه به اپلیکیشن واتس اپ است با این تفاوت که دارای امنیت بالاتری میباشد .تلگرام به شما اجازه می دهد با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. تمام پیام های فرستاده شده توسط تلگرام رمزگذاری شده و به راحتی می توانید آن ها را حذف و یا فوروارد کنید .

شما می توانید فایل هایی را به اندازه ۱٫۵ گیگابایت ارسال کنید، تمام رسانه ها را می توان در ابر ذخیره کرد. مهمتر از همه، تمام خدمات آن به صورت رایگان است. تلگرام به شما این امکان را می دهد که گروه هایی، که جوامع کوچکی هستند، را ایجاد کنید و به آنها بپیوندید ، همچنین شما می توانید گروه های باز یا خصوصی ایجاد کنید 

تلگرام همچنین دارای ویژگی هایی است که مشابه Slack، یک پلت فرم همکاری مشترک برای تیم ها است. شما می توانید همچنین کانال هایی را ایجاد کنید که در آن میتوانید پیام ها را به هر کسی که به کانال اضافه میشود، نشان دهید و این انتخاب شماست که بخواهید کانال باز یا خصوصی باشد.

مهمترین ویژگی تلگرام API است زیرا به همه اجازه میدهد تا برنامه خودشان را با تلگرام ادغام کنند .

چرا باید تلگرام و وردپرس را ادغام کرد ؟

تلگرام یک برنامه ارتباطی است و این ویژگی Slack-like آن را در میان توسعه دهندگان و تیم های از راه دور که به شدت به ابزار ارتباطات آنلاین تکیه می کنند بسیار محبوب کرده است . اگر شما دارای سایت وردپرس میباشید تلگرام یک انتخاب ایده آل برای پلت فرم ارتباطی شما است.

شما می توانید اعلان ها را از سایت وردپرسی خود به گروه تلگرام، کانال یا نمایه خود ارسال کنید. همچنین شما می توانید گروه های خصوصی برای تیم خود به منظور همکاری و ارتباطات ایجاد کنید.

ادغام تلگرام با وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Telegram for WP را برای تلگرام نصب کنید .پس از فعال شدن افزونه، یک آیتم منو جدید با برچسب ‘تنظیمات TWP’ در نوار مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد.

با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات پلاگین می برد.

همانطور که می بینید، برای اتصال به Telegram API نیاز به چند نشانه دسترسی دارد. بسته به جایی که می خواهید اعلان را در Telegram ارسال کنید، روش های مختلفی برای ایجاد برچسب های API برای چت، گروه و کانال های مختلف وجود دارد.

با دانلود و نصب نرم افزار تلگرام بر روی دستگاه خود، شروع کنید. تلگرام در دسترس برای آندروید، iOS، سیستم عامل مک ایکس، ویندوز و لینوکس است .اگر قبلا آن را نصب نکرده اید، به سادگی به صفحه برنامه های Telegram بروید تا برنامه را برای پلتفرم خود دانلود و نصب کنید.

ارسال پیام از وردپرس به تلگرام

با Telegram for WP، می توانید ایمیل های اعلان وردپرس خود را به طور مستقیم در برنامه تلگرام خود دریافت کنید. در ادامه چگونگی تنظیم ان را مشاهده خواهید کرد

ابتدا باید یک چت جدید با notifcaster_bot در تلگرام ایجاد کنید. به سادگی روی جعبه جستجو در برنامه کلیک کنید و سپس notifcaster_bot را تایپ کنید .تلگرام  به شما  مشخصات ربات را نشان می دهد، با کلیک بر روی آن یک پنجره گپ را باز می کند.

در این پنجره شما نیاز دارید تا tolken را تایپ کنید و بعد برای شما یک bot ایجاد میشود . شما باید رمز API را کپی کنید و آن را در فیلد شناسه API در تنظیمات پلاگین قرار دهید. پس از آن شما می توانید پیام های تست را با کلیک بر روی دکمه ارسال  ارسال کنید.

شما در حال حاضر یک پیام تست از ربات notificaster در Telegram دریافت خواهید کرد.

اگر همه چیز به خوبی کار کرد، اکنون می توانید بر روی دکمه Save changes در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید. اگر می خواهید، همچنین می توانید اعلان های وردپرس را به گروهی از کاربران با استفاده از Telegram ارسال کنید. برای اولین بار شما باید یک گروه جدید در تلگرام ایجاد کنید و از کاربرانی که میخواهید در گروه عضو شوید، دعوت کنید.

حداقل یک عضو دیگر از خودتان را به گروه اضافه کنید هنگامی که گروه را ایجاد کرده اید، وقت آن است که notifcaster_bot را به گروه خود دعوت کنید. روی نام گروه خود در بالای صفحه کلیک کنید. این شما را به تنظیمات گروه می برد. شما باید بر روی اعضای اضافه کلیک کنید و سپس notifcaster_bot را به گروه خود اضافه کنید.

notifcaster_bot اکنون یک کلید API جدید در پنجره چت خود ایجاد می کند. این کلید API با g: prefix آغاز می شود. به سادگی این کلید api را در تنظیمات پلاگین کپی کنیدو تنظیمات خود را ذخیره کنید. شما در حال حاضر اعلان وردپرس را در گروه تلگرام دریافت خواهید کرد .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید با استفاده از تلگرام وردپرس خود را ادغام کنید.

موفق باشید.

عفیفه خدنگی