همانطور که از عنوان مطلب پیداست ما قصد داریم در این پست شما رو با نحوه اضافه کردن امکان کاربردی دانلود نسخه pdf مطالب وردپرس آشنا کنیم.این قابلیت در اغلب سایت های بزرگ و مخصوصا سایت های خبری زیاد استفاده میشه.با مارکیو همراه باشید.

اضافه کردن قابلیت دانلود نسخه PDF مطالب وردپرس

ابتدا افزونه WP Advanced PDF را نصب و فعالسازی نمایید.در قسمت تنظیمات/WP Advanced PDF وارد بخش تنظیمات افزونه مورد نظر شوید.

advancedpdfsettings

اولین تنظیم در مورد محل قرار گرفتن تنظیمات دانلود پی دی اف هستش که شما می تونید یا گزینه Front End (نمایش تنظیمات در سایت بای کاربران) و یا گزینه Admin Panel (نمایش در پنل ادمین) رو انتخاب کنید.

در زیر گزینه ای وجود داره که این افزونه میتونه برای همه کارران سایت یا فقط برای کاربران عضو شده سایت قابل دسترسی باشه که می تونید انتخاب کنید.در بخش General شما می تونید زمینه های دلخواه,نوع فایل و فرمت فایل رو مشخص کنید.

در بخش زیر شما می تونید نحوه قرار گرفتن دکمه دانلود پی دی اف رو مشخص کنید (راست-وسط-چپ) همچنین می تونید از دکمه پیش فرض خود افزونه استفاده کنید و یا دکمه مورد نظرتون رو به صورت عکس آپلود کنید و قرار بدید.

در سه بخش زیر شما می تونید استایل های سربرگ,فوتر و بدنه اصلی افزونه رو مشخص کنید و یا از استایل های اختصاصی توسط خودتون استفاده کنید.

گزینه watermark هم که برای همه شما آشناست و می تونید روی فایل های پی دی اف مطالب تون از واترمارک و یا همون لوگو سایت تون استفاده کنید که قابلیت کپی برداری وجود نداشته باشه و کاملا اختصاصی باشد.

گزینه آخر هم به شما بعضی استایل های خاص افزونه رو پیشنهاد میکنه که می تونید استفاده کنید.در نهایت گزینه ذخیره رو بزنید و به خوبی از این افزونه حرفه ای و کاربردی استفاده کنید.

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.