نقش سئو سایت در افزایش فروش و موفقیت کسب و کار

اهمیت سئو سایت در افزایش فروش

اگر شما به تازگی وارد دنیای کسب و کار اینترنتی شده اید باید این نکته را حتما مد نظر داشته باشید که راه اندازی یک وبسایت شاید کار بسیار سخت و هزینه بری نباشد ولی حفظ و رونق آن کار بسیار بسیار سخت و طاقت فرسایی است.

یکی از مسائل مهمی که باید در هر کسب و کار اینترنتی و بعد از طراحی سایت در نظر گرفت،مسئله سئو سایت می باشد که اگر اصولی و حساب شده انجام شود باعث رونق و افزایش فروش کسب و کار شما خواهد شد.

هدف سئو به کار بردن کلیدواژه هاست که وقتی فردی به طور تصادفی یکی از آنها را جستجو می کند، باعث شود او مستقیما به وب سایت کسب و کار اینترنتی شما مراجعه کرده و در نتیجه شمار بازدیدکنندگان از سایت بیشتر شود این اولین تاثیر سئو (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی است و تقریبا همه مدیران سایت کسب و کار اینترنتی از تاثیر سئو (seo) و نقش سئو به خوبی آگاهند آنها می دانند اگر سایت را برای موتورهای جستجو بهینه نکنند هر محصول قدرتمندی هم داشته باشند امکان فروش ان بسیار کم است مگر با صرف هزینه های بسیار زیاد برای تبلیغات .

تاثیر سئو سایت در کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

اهمیت سئو سایت در افزایش فروش

تاثیر سئو (seo) در سایت باعث می شود صفحات یک سایت کسب و کار اینترنتی و خواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار ساده شود. همچنین باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات و اطلاعات، دقیقا همان اطلات لازمی که به دنبالش هستند را پیدا کنند. در حقیقت هر وب سایتی در آغاز باید از یک نقطه ای شروع به فعالیت کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون داشتن ترافیک، سایت کسب و کار اینترنتی  شما موفق نمی شود و در این صورت فقط وقت خود را هدر می دهید و اگر می خواهید افراد از سایت تان دیدن کنند، سئو کلید حل این مشکل شماست.

استفاده از سئو ترافیک بیشتر برای سایت کسب و کار اینترنتی را به همراه می آورد که برای تمام وب سایت ها امری حیاتی است .تاثیر سئو (seo) در سایت  بازدیدکنندگان جدید را به همراه دارد.  با استفاده از سئو،  می توانید هزاران بازدید کننده برا براساس کلمات کلیدی به سایت کسب و کار اینترنتی روانه کنید .

بهینه‌ سازی موتورهای جستجو یا سئو موضوعی است که این روزها در حوزه بازاریابی اینترنتی مطرح می‌شود.سئو برای بازاریابی و تجارت امروز یک نیاز همیشگی محسوب می‌شود. در عصر تکنولوژی مخاطبان برای اطلاع در مورد یک موضوع خاص شاید کمتر از قبل به سراغ کتاب یا دایره المعارف ها بروند . آنها با استفاده از گوشی‌های هوشمند، کامپیوتر و تبلت آنچه نیاز دارند را می‌یابند. در مقابل هر کسب و کاری که از یک وب‌سایت برای معرفی خدمات خود استفاده می کند نیاز دارد تا به خوبی دیده شود و توجه و اعتماد مشتریان را جلب کنند. لذا اهمیت سئو و تاثیر سئو سایت کسب و کار اینترنتی پیش از پیش احساس می شود.

تفاوت سئو و بازاریابی اینترنتی

اهمیت سئو سایت در افزایش فروش

 آیا سئو همان بازاریابی اینترنتی است؟ ساده‌ترین جواب این است که سئو تنها یکی از ابزارهای موجود برای رشد و رونق در بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار آنلاین است. ابزارهای دیگری مانند شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و استراتژی محتوا نیز به اندازه تاثیر سئو (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی در موفقیت یک کمپین بازاریابی اینترنتی تاثیرگذار هستند.وقتی که شما یک وب‌سایت راه‌اندازی می‌کنید در حقیقت در حال راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید! باید با هزاران رقیب همانند خود به رقابت بپردازید و سئو تنها یکی از ابزارهای موجود برای کسب رتبه بهتر در این رقابت است. این فقط بخشی از  کسب و کارتان است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای سایت شما را بهتر درک کنند بخش دیگر رضایت کاربران هنگام بازدید از وب سایت است.

چرا یک وبسایت به سئو نیاز دارد

سئو برای کمک به مشتریان

ایجاد سایت کسب و کار اینترنتی بدون سئو مانند هزینه کردن پول زیاد بدون هدف است. آمارها نشان میدهد که سئو طبیعی یکی از مهمترین روش‌های جذب بیننده به سمت سایت است. ۸۹ % مشتریان برای تصمیم گیری نهایی خرید خود از موتورهای جستجو استفاده میکنند. بنابراین توجه نکردن به SEO باعث عدم توجه مشتریان بالقوه اینترنت به سایت شما در زمان خریدهای اینترنتی می شود.

زمانی که سایت کسب و کار اینترنتی در نتایج جستجو قرار نگیرد، افراد کمتری به سمت کسب و کار شما می‌آیند و فروش کمتری خواهید داشت و رشد کسب و کار شما کاهش می یابد. در همین زمان، رقبای شما به دلیل بهینه سازی وب سایت کسب و کار اینترنتی و تاثیر سئو (seo) فروش های بیشتری را تجربه می کنند. به عبارت دیگر هر کسب و کار اینترنتی پتانسیل زیادی برای رشد دارد. به شرطی که روی آن پتانسیل قابل رشد کار کنید .
بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از وضعیت جایگاه متوسط خود در موتورهای جستجو راضی هستند. اگر این سایتها به اهمیت قرار گرفتن در رتبه‌های بهتر و نقش آن در فروش و درآمد بیشتر خود واقف باشند قطعاً تلاش بیشتری خواهند داشت. تاثیر سئو در سایت کسب و کار اینترنتی بیشتر ازآن که فکر می کنید بیشتر است.

تاثیر سئو سایت (seo) نسبت به تبلیغات مقرون به صرفه و ماندگار است

اهمیت سئو سایت در افزایش فروش

در کسب و کارهای اینترنتی روش‌های مختلفی برای جلب مخاطبین و دیده شدن وجود. PPC، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، و… که استفاده از هر کدام نیازمند داشتن برنامه و استراتژی مخصوص و در زمان معین است.هنگامی که رقابت بین شرکتها زیاد می شود میزان هزینه کلیک روی لینک های سایت برای افزایش ترافیک ورودی سایت در اینترنت زیاد می شود و گاهی سایت ها مجبور به خرید بنرهای تبلیغاتی و سایر روش ها می شوند. در این زمان SEO و تاثیر سئو (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی خود را به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای عدم وابستگی به سایر روشها به خوبی ایفاء می کند.

برخلاف روش ترافیک به ازاء پرداخت پول، ترافیک حاصل از سئو ارگانیک رایگان است. جای تعجب نیست که چرا SEO و تاثیر سئو (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی همیشه محبوب است و به همین دلیل  تاثیر سئو (seo)  حائز اهمیت است.شما می توانید حجم زیادی از ترافیک اینترنت را بدون پرداخت هزینه مستقیمی به سمت کسب و کار خود جلب کنید.

دو مزیت تاثیر سئو سایت (seo) در فعالیت های بازاریابی:

  •  اثر بخشی سایر فعالیتهای بازاریابی را زیاد می کند.
  • باعث افزایش دیده شدن سایت کسب و کار اینترنتی شما می شود.

سئو موجب صرفه جویی در زمان و پول  می شود و هزینه های تبدیل مخاطبان به مشتریان احتمالی و مشتریان احتمالی به خریدار از طریق تبلیغات را کاهش می دهد. با صرف کمتر هزینه، درآمد بیشتری را به دست خواهید آورد.

تاثیر سئو سایت (seo) در سایت کسب و کار اینترنتی باعث افزایش  آگاهی از برند می شود

اگرچه بازاریابان برند سازی را به عنوان اولویت چهارم در بازاریابی اینترنتی در حوزه موتورهای جستجو معرفی کرده اند، اما میزان اهمیت این موضوع در حال افزایش است.اگر شما در حال فروش محصولی هستید که تنها در فروشگاه‌ها قابل عرضه است، مانند نوشیدنی،  برندسازی باید جزو اولویت اول شما باشد.

اهمیت سئو محتوا سایت کسب و کار اینترنتی

اهمیت سئو سایت در افزایش فروش

شاید برایتان جالب باشد که تا چند وقت پیش محتوا را پادشاه سایت می نامیدند و این ارزش سئو محتوا را نشان می دهد.اما جدیدا این عنوان برای محتوا تغییر کرده است و حالا محتوا را قلمروی پادشاهی می نامند و همین نام باعث شده است که وبمستران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بیش از پیش به سئو و بهینه سازی محتوای سایت خود اهمیت دهند.

Share:

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز