آیا میخواهید تنظیمات سفارش سازی تم را در وردپرس import و export کنید ؟ import  و export کردن تنظیمات سفارش سازی قالب وردپرس به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید از پیکربندی یکسانی بر روی سایت وردپرس دیگری استفاده کنید.در این مقاله ما می خواهیم چگونگی import و export کردن آسان تنظیمات سفارش سازی تم را نشان دهیم .

چرا import و export تنظیمات سفارش سازی قالب در وردپرس ؟

بسیاری از تم های وردپرس به شما این امکان را می دهند که وب سایت خود را با استفاده از Theme customizer تنظیم کنید . همچنین به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید رنگ، تصاویر هدر، تصاویر پس زمینه، تنظیمات طرح بندی را انتخاب و تغییر دهید.

بیشتر تم های رایگان و پولی تنها چند گزینه بیشتر دردسترس برای سفارشی سازی دارند اما دیگر تم ها دارای فقط چند گزینه اساسی می باشند . فک کنید چقد بهتر میشد اگر می توانستید سفارش سازی تنظیمات تم ها بر روی سرور محلی و یا سایت پایه ,بر روی سایت زنده منتقل کنید .

این به شما این اجازه را خواهد داد تا بتوانید تنظیمات سفارش سازی را از یک وبسایت به یک وبسایت دیگر بدون داشتن محتوا و دیتابیس منتقل کنید .

چگونگی import و export کردن تنظیمات سفارش سازی تم در وردپرس؟

اولین چیزی که شما نیاز دارید اینکه در ابتدا پلاگین Customize Export/Import را بر روی هر ۲ سایت جایی که میخواهید import و export کنید ,نصب و اکتیو کنید .برای جزئیات بیشتر, مراحل راهنمایی چگونگی نصب پلاگین را به صورت گام به گام مشاهده کنید .

اول تنظیمات سفارشی سازی تم را export کنید .

در این مرحله نیاز دارید تا برید به themes» Customize صفحه ای بر روی وبسایت که شما میخواهید export  کنید .

گام بعد ,شما نیاز دارید تا کلیک کنید بر روی پنل Export/Import تا مشاهده کنید تنظیماتش را و سپس بر روی دکمه export کلیک کنید.

پلاگین اکنون تنظیمات سفارشی شما را export خواهد کرد و ان هارا به بروزر شما در یک فایل داده ارسال میکند . همچنین میتواند تمامی آپشن های تمی که شما معرفی کرده اید به عنوان مد های تم یا به عنوان اپشن هایی که در دیتابیس وردپرس ذخیره کرده اید , export کند. این به این معنا است که شما میتوانید چیزهایی را مانند تنظیمات رنگ ها ,جهت طرح بندی، رسانه هدر و غیره, export کنید .

با این وجود، منوی های ناوبری، عنوان و توضیحات سایت، ابزارک ها و موارد دیگر export نخواهد شد.

برای import کردن تنظیمات سفارشی سازی , باید به قسمتی از سایت وردپرس بروید که میخواهید این تنظیمات را import کنید .

شما نیاز دارید تا بروید به نمایش » سفارشی سازی و بعد کلیک کنید بر روی  پنل Export/Import .

بعد از ان شما نیاز دارید تا کلیک کنید بر روی دکمه ‘انتخاب فایل’ تا فایلی را که اخیرا export شده , انتخاب کنید .شما همچنین نیاز دارید در جعبه import که کنار دانلود و import تصاویر فایل ها؟ میتوانید هدر و فایل های تصاویر دیگر را import کنید.

در گام بعد ,کلیک کنید بر روی دکمه import تا شروع  به اپلود کردن کند.این پلاگین اکنون تنظیمات سفارش سازی  شما را از import, export file خواهد کرد.

دفعه ای که ان تمام شود شما میتوانید تغیرات تان را در customizer مشاهده کنید و سپس بر روی دکمه ‘Save & Publish’ کلیک کنید تا این تغییرات را به صورت زنده در بیاورید .

این پلاگین فقط  تنظیمات قالب هایی را که  توسط  theme customizer،ذخیره شده اند export میکند . همچنین برخی از داده های سایت را مانند منوها، ابزارک ها، تصاویر و موارد دیگر export نخواهد کرد و قابل به ذکر است که شما باید این تغییرات را به صورت دستی تنظیم کنید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید یک راه ساده تر برای  import وexport کردن تنظیمات سفارشی سازی قالب در وردپرس پیدا کنید .

عفیفه خدنگی