آیا مایل هستید ایمل های آگاه سازی در بخش کامنت های وردپرس خود را بهبود ببخشید؟ منظور از ایمیل های آگاه سازی همون Email notification هست که هنگام ثبت یک کامنت برای ادمین سایت فرستاده می شود . کامنت ها محل اصلی بحث و گفتگو و سرگرمی کاربران در بسیاری از وب سایت ها هستند .اگرچه ، سیستم پیش فرض کامنت در وردپرس در قسمت آگاه سازی کاربران و افزایش ترافیک وب سایت نقش بسزایی ندارد .در این پست به شما آموزش میدیم چگونه فعالیت کاربران در سایت و در نتیجه ترافیک سایت خود را با استفاده از کامنت های افزایش دهید .

مدیریت ایمیل های اطلاع رسانی از کامنت ها دروردپرس

چرا ایمیل های آگاه سازی ( notification emails ) کامنت ها را در وردپرس بهبود بخشیم ؟

کامنت ها یک بخش مهم در فعالیت وب سایت ها خصوصا وب سایت های خبری و بلاگ ها هستند .کامنت های بیشتر به معنی علاقه ی بیشتر بازیدکنندگان و در نتیجه بازدید بیشتر از صفحه ها می باشد . اگرچه سیستم پیش فرض کامنت ها در وردپرس به صورت قابل توجهی محدود می باشد و ایمیل های آگاه سازی از کامنت ها رو تنها به ادمین های سایت و نویسندگان پست ها ارسال میکنند ، جدا از این ، هیچ تنظیماتی برای اینکه دیگر کاربران رو از  کامنت های نوشته شده باخبر کند وجود ندارد.

آیا بهتر نبود اگر کاربران میتوانستند ایمیل های آگاه سازی رو هنگامی که یک کامنت در مورد پست هایی که دوست دارند ، یا وقتی که کسی به کامنت های آن ها جواب می دهد دریافت کنند ؟ در ادامه به شما میگیم که چطور سیستم پیش فرض کامنت در وردپرس را گستش دهید تا از این طریق کاربران شما فعالیت و سرگرمی بیشتری در سایت داشته باشند .

تنظیمات پیش فرض ایمیل های آگاه سازی(Notification Emails) از کامنت ها در وردپرس

به صورت پیش فرض ، وردپرس هیچ گزینه ای برای ارسال ایمیل به کسانی که در سایت شما یک کامنت( نظر ) می نویسند ندارد . اگرچه یک گزینه برای ارسال ایمیل به ادمین سایت هنگامی که یک کامنت جدید ثبت می شود وجود دارد .

هر دوی این نوتیفیکیشن ها به ایمیل ادمین سایت فرستاده می شود . همچنین وردپرس یک ایمیل آگاه سازی به نویسنده پست در مورد کامنت جدید می فرستد .

به کاربران سایت خود خبر دهید که ایمیل شان تایید شده و در سایت نمایش داده شده

کاربران سایت اصلا خبر ندارند که شما کامنت های آن ها را تایید کرده اید یا نه . هنگامی که کاربران یک کامنت ثبت می کنند بعد از آن ،  آنها تنها یک نوشته در زیر کامنت شان می بینند که نوشته شده :  ” در انتظار تایید مدیریت .”  همان طور که می دانید بسیاری از این کاربران بعد از ترک سایت شاید اصلا دوباره به سایت شما باز نگردند ، و آن ها اصلا متوجه نخواهند شد که شما کامنت آن ها را تایید کرده اید یا برای آن پاسخی نوشته اید یا نه .

شما میتوانید این نقص در وردپرس را با استفاده از پلاگین ( افزونه )  Comment Approved  برطرف کنید .

این افزونه ی وردپرس به کاربران سایت شما هنگامی که کامنت آنها توسط شما تایید می شود ایمیلی می فرستد . کاربران می توانند این گزینه را هنگامی که در حال نوشتن یک کامنت هستند تنظیم کنند تا ایمیل شما را دریافت کنند .شما همچنین میتوانید ایمیلی که برای کاربران فرستاده میشود را ویرایش کنید و متن مورد نظر خودتون رو برای اون ها بفرستید .

به کاربران خود این امکان رو دهید که در همه کامنت های پست  اشتراک داشته باشند

کاربران شما راهی ندارند که متوجه شوند شما یا یک کاربر دیگر به کامنت های آن ها پاسخ داده اید یا نه ، به جز اینکه به صورت مداوم به سایت شما سر بزنند و ببینند که کامنت آن ها پاخ داده شده یا نه .برای حل این مشکل شما میتوانید از افزونه ی Subscribe to Comments Reloaded  استفاده کنید .

این افزونه برای کاربران شما این امکان را می دهد که در کامنت های  پست های شما چه در آن نظری ثبت کرده باشند یا نه ،  اشتراک داشته باشند و در هنگام ثبت یک کامنت برای آن پست ایمیلی دریافت کنند . همچنین این پلاگین به کاربران اجازه میدهد که هر زمان بخواهند اشتراک خود را حذف کنند و ایمیلی دریافت نکنند .

به کاربران خود این امکان رو دهید که فقط در کامنت هایی که گذاشته اند اشتراک داشته باشند .

بیاری از کاربران علاقه ای ندارن که اطلاعی از همه کامنت ها داشته باشند ، اگرچه آنها علاقه دارند وقتی که کسی به کامنت آن ها پاسخ می دهد مطلع شوند . شما میتوانید این ویژگی رو با ااستفاده از افزونه ی Subscribe to Comments Reloaded به سایت خود اضافه کنید .به  صفحه ی تنظیمات پلاگین بروید و گزینه ی Yes رو در روبه روی Advanced Subscription بزنید ، به همین سادگی .

به نویسندگان وب سایت خود این امکان رو دهید که از کامنت هایی که در پست های دیگر نویسندگان نوشته می شود باخبر شوند

اگر وب سایت شما چندین نویسنده دارد ، ممکن بعضی از نویسندگان شما بخواهند در بحث هایی که در پست های دیگر نویسندگان هست شرکت داشته باشند . اگر شما قبل از این قسمت Comment Subscriptions رو فعال کرده اید ، آن ها می توانند به صورت دستی در کامنت ها اشتراک بگیرند و از همه ی کامنت ها باخبر شوند .

اما اگر شما بخواهید یک کاربر یا نویسنده ی خاص از همه ی کامنت ها اطلاع داشته باشد ، شما میتوانید از افزونه ی Cbnet Multi Author Comment Notification استفاده کنید .بعد از نصب و فعال کردن این پلاگین به قسمت Settings > Discussion بروید و تنظمات این افزونه را انجام دهید .

این افزونه به شما اجازه میدهد که نقش کاربری را که مایل هستید از کامنت های جدید باخبر شود را انتخاب کنید تا از این پس ایمیل های اطلاع رسانی در مورد کامنت ها برای نقش موردنظر ارسال شود .

شما همچنین میتوانید ایمیل یک کاربر را وارد کنید تا از این پس ایمیل های اطلاع رسانی برای شخص موردنر ارسال شود .

این قسمت میتونه برای وقتی که شما یک شخص رو به عنوان مدیر کامنت ها در سایت خود استخدام کرده اید بسیار مفید باشد .

شخصی سازی ایمیل های اطلاع رسانی کامنت ها در وردپرس

با استفاده از شخصی سازی ناتیفیکیشن ها ( اطلاع رسانی ) شما میتوانید ناتیفیکیشن های پیش فرض وردپرس را تغییر داده و هر آنچه را که مایل هستید برای کاربران ارسال کنید .

برای این کار ابتدا افزونه ی Better Notifications for WordPress رو نصب و سپس فعال کنید .پس از فعال کردن به صفحه ی Notification > Add New بروید .و ناتیفیکیشن های دلخواه خود را بسازید .

شما میتوانید ایمیل های آگاه سازی که کاربران در هنگام ثبت یک کامنت ، هنگامی که کامنت در اتتظار تایید مدیریت است  و زمانی که یک کامنت پاسخ داده می شود را در این قسمت به صورت دلخواه تنظیم کنید .

این امکان برای شما نیز وجود دارد  که ایمیل های اطلاع رسانی رو به هر نقش کاربری ، هر کاربری و یا هر ایمیلی بفرستید .  همچنیم شما میتوانید ایمیل های که به وسیله ی وردپرس فرستاده میشود رو به صورت کامل و دلخواه ویرایش کنید .

اگر این پست برای شما مفید بوده لطفا در خبر نامه سایت ما ثبت نام کنید تا از آخرین خبر ها و آموزش های وردپرس مطلع شوید .هم چنین اگر در مورد این مطلب سوالی دارید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید .

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.