آیا می دانید چرا هکرها سایت شما را مورد هدف قرار می دهند؟

همانطور که ما روش های بهتر برای ایمن سازی وب سایت های وردپرس را کشف می کنیم، راحت است که احساس راحتی بیشتری در مورد همه چیز داشته باشیم … که هم خوب و بد است .این خوب است، زیرا به این معنی است که ما ابزار و خدماتی را که سرمایه گذاری کرده ایم، برای امنیت در وردپرس استفاده کنیم.به طور خلاصه هکرها به دنبال ورود به سایت وردپرسی شما هستند. این یک واقعیت است اگر فکر میکنید سایت شما خیلی کوچک یا جدید است تا توجه هکرها را جلب کند، دوباره فکر کنید .

۹۰۹۷۸ حملات امنیتی در هر دقیقه در هر روز اتفاق می افتد و هکرها هیچ گونه تعصبی در مورد اندازه سایت یا کسب و کاری که حمله می کنند ندارند.متاسفانه ضعف در وردپرس فراوان است و هکرها به خوبی از آنچه هستند دارند آگاه هستند. اگر می خواهید دفاع شخصی خود را در اطراف سایت وردپرسی خود قرار دهید، پس باید به فکر یک هکر باشید. شناسایی آنچه که ضعیف ترین نقاط سایت شماست، و راه های مختلفی که ممکن است از آنها بهره برداری شود را در نظر بگیرید. فقط پس از آن شما قادر خواهید بود تا دفاع از این حملات را به درستی انجام دهید .

ضعیف ترین نقاط در سایت وردپرس شما کجاست؟

ترسناک ترین چیز در مورد هکر ها چیست؟این را باید بدانید که هکرها به طور خاص وب سایت شما را به طور آنلاین جستجو نمی کنند . بسیاری از هکرها، با استفاده از رباتها، روند فریب دادن آسیب پذیری را خودکار می کنند. این رباتها ورودی را شناسایی می کنند و هکرها در داخل آن پرت می کنند. بنابراین، واقعا، هر سایت وردپرس می تواند تبدیل به قربانی شود.

برای دفاع از هکرها و رباتها ، مهم است که خود را با رایج ترین نقاط ضعف در وردپرس آشنا شوید.

پسورد

هر نقطه ای در قسمت پشتی یا قسمت ورودی سایت وردپرس شما که نیاز به ورود به سیستم و رمز عبور دارد، یک منطقه اولیه برای هدف قرار دادن است.

این شامل منطقه ورودی اصلی وردپرس است :

ایجاد کامنت 

حساب های تجارت الکترونیک یا دروازه های پرداخت:

هکرها می دانند که کاربران همیشه مایل به ایجاد یک رمز عبور منحصر به فرد و قوی برای هر حساب آنلاین نیستند (که بر اساس اصول امنیتی رمز عبور ۱۰۱). به همین دلیل این یکی از اولین اهداف خود در سایت وردپرس شماست.

نظرات 

نظرات فقط به عنوان یک عنصر ورودی امنیت نیستند (اگر حتی وجود دارد). نظرات همچنین می تواند به دلیل اسپم مشکل ساز باشد، به همین دلیل است که برخی از کاربران به طور کامل در نظرات وردپرس را غیرفعال می کنند.

مثال :

این پیوند ممکن است منجر به چیزی غیر مخرب شود، اما مطمئنا در این رشته نظر درباره مشتریان بد نیست.

فرم تماس

فرم تماس با ما، فرم اشتراک، فرم پرداخت – هر بخش از سایت شما که به کاربران می دهد اطلاعات خود را وارد کنید، یک نقطه واضح برای هکرها است که هدف قرار دادن.مطمئنا شکست پشت سر هم در پشت صحنه وجود دارد و سپس اطلاعات حساس وارد شده به این زمینه ها را می گیرند. 

همچنین یک راه وجود دارد که هکرها می توانند داده ها را با نظارت بر کلید های کاربران کنترل کنند – یا از طریق هک کردن به صفحه کلید بی سیم و یا با استفاده از نرم افزارهای مخرب keylogging نصب شده بر روی کامپیوتر خود انجام دهند .

پایگاه داده وردپرس

در حالی فوق العاده است که وردپرس نامگذاری فایل ها و ساختارهای پایگاه داده را در تمام سایت ها ساده کرده است، این مسئلۀ بزرگی است؛ زیرا هر یک از ما (از جمله هکرها) می دانند که پیشوند WP- برای تقریبا همه چیز برچسب گذاری شده است.

این پایگاه داده وردپرس شما را به طور کامل در معرض حمله و آسیب پذیر قرار می دهد، اگر تغییری نکرده باشد.

هسته وردپرس

آیا این را میدانید که ۷۳% از وردپرس توسط هکران شناخته شده است ؟

اگر چه هسته وردپرس مسئولیت شما در مدیریت نیست، بنابراین مسئولیت شما این است که هر گونه به روز رسانی وردپرس را بلافاصله پردازش کنید.

پلاگین های وردپرس

در واقع پلاگین های وردپرس بیش از ۵۰ درصد از حملات امنیتی بر روی وب سایت های وردپرس محسوب میشوند .

البته، این نباید شما را از استفاده از پلاگین های وردپرس عاجز کند؛ آنها بخش مهمی از کار شما در ساخت وب سایت های تعاملی و جذاب برای مخاطبان هستند .با این حال، به این معنی است که شما باید با توجه به آنچه که در حال حاضر با مجموعه پلاگین های فعلی شما اتفاق می افتد، توجه بیشتری داشته باشید و هنگام بررسی پلاگین های جدید برای سایت خود، چشم و گوش خود را باز کنید. 

به طور کلی دو راه وجود دارد که در آن پلاگین های وردپرس می توانند موقعیت های چسبنده ای برای شما ایجاد کنند:

 • هنگامی که توسط توسعه دهنده به روز می شوند، اما شما ارتقاء در سایت خود را انجام نمی دهید (یا انجام آن به موقع نیست).
 • هنگامی که شما به طور نامحدود افزونه جعلی وردپرس به سایتتان اضافه میکنید.

میزبانی وب سرور

متاسفانه، همه شرکتهای میزبانی وب برابر نیستند و این اغلب می تواند بر سطح و کیفیت امنیت سرور شما تأثیر بگذارد. البته، هنگام انتخاب یک برنامه میزبانی وب، باید در مورد موارد زیر توجه داشته باشید: 

 • فایروال سمت سرور و رمزگذاری
 • وب سرورهای NGINX یا Apache
 •  آنتی ویروس و نرم افزار ضد مخرب
 • سیستم های امنیتی سایت
 • در دسترس بودن گواهینامه SSL و یک CDN

هکرها چه چیزی را از سایت وردپرس شما می خواهند؟

اگر تا به حال فکر کرده اید، “سایت من خیلی کوچک / جدید / محلی است. هکرها احتمالا از آن چه می خواهند؟ “، زمان آن است که لحن خود را تغییر دهید. هکرها نه تنها به دنبال خراب کردن شرکت های بزرگ هستند، بلکه . آنها فقط به دنبال آسیب پذیری هایی هستند که می توانند از آنها بهره برداری کنند.

از جمله:

 1. محتوای مضر را تزریق کنند
 2. انتشار ویروس ها
 3. سرقت اطلاعات شخصی
 4. سرقت اطلاعات خصوصی کسب و کار
 5. میزبانی صفحات فیشینگ از سرور شما
 6. میزبان صفحات Legit از سرور شما
 7. بارگذاری بیش از حد وب سرور شما 
 8. سرقت پهنای باند سرور شما

امیدواریم این مقاله در افزایش اطلاعات شما برای مقابله با هکر ها کمک کرده باشد .

موفق باشید .

Share:

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز