آیا می خواهید برای نمایش محبوب ترین تگ های مورد استفاده در سایت وردپرسی خود استفاده کنید؟ برچسب ها و دسته ها دو روش پیش فرض برای مرتب سازی محتوای شما در وردپرس هستند. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی تگ های محبوب خود را در وردپرس نمایش دهید .

چرا و چه زمانی باید محبوب ترین برچسب ها در وردپرس نمایش داد

دسته بندی ها و برچسب ها دو طبقه بندی پیش فرض برای مرتب کردن مقالات در وردپرس هستند. دسته بندی ها برای موضوعات یا بخش های وسیع تر در وب سایت شما استفاده می شوند در حالی که برچسب ها برای مفاهیم خاص در متن مقالات شما مناسب هستند. اغلب مبتدیان به ندرت از آنها استفاده می کنند، اما ابزارهای ساده ای وجود دارد که به شما اجازه می دهد دسته ها و برچسب ها را ادغام کرده و حتی آنها را تبدیل کنید.

هنگامی که شما شروع به استفاده از دسته ها و برچسب ها به درستی میکنید، احتمالا برچسب های بیشتری در وب سایت شما از دسته های مختلف وجود دارد. با توجه به دامنه گسترده تر آنها، شما می توانید دسته ها را در منو های ناوبری قرار دهید، اما ممکن است برچسب های شما کمتر مورد کاوش قرار گیرند.

یک راه برای مقابله با آن این است که ابزارک ابر پیش فرض تگ را با نمایش/ابزارک ها اضافه کنید

با این حال، متوجه خواهید شد که ویجت تگ های پیش فرض تمام برچسب های خود را به ترتیب حروف الفبا نشان می دهد. شما نمیتوانید مربوط به ان را تغییر دهید یا تعداد تگهای نمایش داده شده را محدود کنید.

این به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت ایده ای در مورد موضوعاتی که اغلب در سایت شما مورد بحث قرار می گیرد، دریافت کنند. همچنین به آنها کمک خواهد کرد مطالب بیشتری را کشف کنند، که به معنی بازدید بیشتر صفحه و مشارکت کاربر است.

در حال حاضر بیایید نگاهی به چگونگی نمایش تگ های محبوب در وردپرس بیندازیم .

۱٫ نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس با استفاده از پلاگین

این روش ساده تر است و برای اکثر کاربران توصیه می شود. اولین چیزی که باید انجام دهید این است که Plugin Simple Tags را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی،شما باستی صفحه نمایش/ابزارک ها را مشاهده کنید تا بتوانید ابزارک برچسب ابر را به نوار کناری اضافه کنید .

ویجت گسترش خواهد یافت و شما می توانید تنظیمات آن را ببینید. در اینجا شما می توانید تعداد برچسب هایی که می خواهید برای نمایش، اندازه قلم، رنگ ها و غیره را انتخاب کنید.فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.اکنون می توانید از وبسایت خود بازدید کنید تا برچسب های محبوب خود را در عمل ببینید.

نمایش برچسب های محبوب در وردپرس به صورت دستی

این روش نیاز به اضافه کردن کد در فایل های قالب وردپرس شما دارد. اگر قبلا این کار را نکردید، لطفا راهنمای ما را در مورد چگونگی کپی و کد گذاری در وردپرس ببینید .اول، شما باید این کد را به فایل functions.php یا یک افزونه خاص سایت اضافه کنید.

function wpb_tag_cloud() {
$tags = get_tags();
$args = array(
  'smallest'         => 10,
  'largest'          => 22,
  'unit'           => 'px',
  'number'          => 10, 
  'format'          => 'flat',
  'separator'         => " ",
  'orderby'          => 'count',
  'order'           => 'DESC',
  'show_count'        => 1,
  'echo'           => false
);
 
$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );
 
return $tag_string;
 
}
// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages
add_shortcode('wpb_popular_tags', 'wpb_tag_cloud');
 
// Enable shortcode execution in text widget
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode'); 

این کد به سادگی ۱۰ برچسب برتر از وب سایت شما را در یک ابر با تعداد پست ها در هر برچسب تولید می کند. شما هم اکنون می توانید کد کوتاه [wpb_popular_tags] را در هر پستی، صفحه یا ابزارک برای نمایش محبوب ترین تگ های خود اضافه کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا نحوه نمایش محبوب ترین برچسب ها را در وردپرس یاد بگیرید.موفق باشید

عفیفه خدنگی