همانطور که از تیتر موضوع پیداس امروز قصد آموزش ایجاد سئوی قدرتمند با استفاده ازچند روش در فروشگاه ووکامرس را برای شما عزیزان داریم.در این مطلب آموزشی از مارکیو به نکاتی می پردازیم که با کمک آنها می توان سئوی فروشگاه آنلاین خود را بهبود بخشید و در جستجوها به نتیجه ی بهتری رسید. در واقع میتوان با تمرکز روی کلمه ی کلیدی نتیجه ی مطلوبی گرفت و بهینه سازی را در این راستا انجام داد.

 

ایجاد سئوی قدرتمند با استفاده ازچند روش در فروشگاه ووکامرس:

۱- استفاده از بلاگ

برای داشتن یک وبسایت موفق میتوانید بلاگ خوبی را ایجاد کنید. پست های بلاگ می توانند شامل موارد زیر باشند:

۱⃣ فروش و تبلیغات

۲⃣ اطلاعیه ی محصولات و به روزرسانی ها

۳⃣ نظرات و پیشنهادات مشتریان

۴⃣ اطلاعات محصولات و نحوه استفاده

۵⃣ اخبار صنعت و اطلاعات مربوطه

با ایجاد چند دسته ی مشخص میتوانید مرتبط با هر دسته شروع به تولید محتوا کنید. امری که بسیار مهم است نوشتن مطالب به صورت منظم است. برای مطالب خود برنامه ریزی زمانی داشته باشید. (روزانه ، هفتگی ، ماهانه و…)

با کمک پست های بلاگ میتوانید مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید. مشتریان مدت زمانی را برای مطالعه ی نوشته ها صرف می کنند، نظرات خود را با شما در میان میگذراند، مقالات مورد علاقه را به اشتراک میگذارند و همین امر سبب جستجوی بهتر در سایت شما خواهد شد و در نتیجه سئوی قدرتمند در ووکامرس به همراه دارد.

 

۲- سهولت در دسترسی:

یکی از گزینه های مهم برای رسیدن به سئوی قدرتمند در ووکامرس نرخ خروج می باشد. یعنی کاربران با مشاهده ی صفحه ی اصلی سایت از وبسایت شما خارج شوند. این نشان می دهد آنها به هدفی که می خواستند نرسیدند بنابراین وبسایت شما را ترک کرده اند. این مورد برای تجارت شما وحشتناک است!
یکی از راه های کاهش نرخ خروج این است که سطح دسترسی ها را در صفحه ی اصلی وبسایت قرار دهید. به این وسیله مشتریان با یک اسکرول میتوانند تمامی امکانات وبسایت را مشاهده کرده و در صورت نیاز به صفحه ی مورد نظر مراجعه کنند.

 ۳- استفاده از نقشه ی سایت

نقشه ی سایت، لیستی از تمامی برگه ها و صفحات وبسایت تهیه کرده و به صورت فرمت مشخص شده ی خود نمایش می دهد. این صفحه به صورت کامل در گوگل نمایش داده میشود و سازماندهی خواهد شد. نقشه ی سایت معمولا به فرمت های html یا xml  موجود است که با کمک افزونه های مختلفی قابل ساخت است.

 

۴- استفاده ی معقول از کلمات کلیدی

کلمه ی کلیدی گزینه ی ضروری در محتوای بلاگ است به گونه ای که باید در متن وجود داشته باشد. همانطور که استفاده ی کم یا عدم استفاده از آن مضر است استفاده ی بیش از حد نیز اشتباه است. با توجه به حجم مقاله باید از کلمه ی کلید ی درست استفاده کنید. این کلمه ی کلید ی باید دقیقا موضوعی باشد که در محتوا پیرامون آن بحث می کنید.

 

۵- کاهش زمان بارگذاری سایت

طبق آمار ارائه شده ۴۰ درصد از افراد به دلیل سرعت بارگذاری نا مطلوب وبسایت را ترک میکنند. توجه کنید اگر مدت زمان بارگذاری سایت شما بیش از ۳ ثانیه باشد باید فکری برایش بکنید.

با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد. میتوانید امکان سئوی قدرتمند در ووکامرس را فراهم کنید.
موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.