وجود نظرات در انتهای هر پست میتواند تاثیر زیادی بر محبوبیت ان پست بگذارد با این حال ممکن است که شما بخواهید  طول یک نظر خاص و یا کل نظرات سایتتانن را محدود کنید.

چرا  طول  نظرات را محدود کنیم ؟

در تجربه نشان داده است که  نظرات مفید بالاتر از ۶۰ و یا پایین تر از ۵۰۰۰ کاراکتر طول دارند.هنگامی که یک شخص یک نظر یک کلمه می نویسد، معمولا بیشتر افراد ان را میخوانند . اما اغلب ان را بیهوده در نظر میگیرند و از طرفی اگر یک فرد یک نظر بالا ۵۰۰۰ کاراکتر بنویسد، معمولا بیهوده گویی به نظر میرسد و شکایت کاربران را به دنبال دارد .با تنظیم طول نظرات شما میتوانید کیفیت نظرات سایت خود را بهبود  بخشید.

دو روش برای محدود کردن طول نظرات در وردپرس وجود دارد. در روش اول شما نیاز به نصب یک پلاگین دارید اما روش دوم از یک کد ساده استفاده  میکند که شما می توانید به سادگی ان را به سایت خود اضافه کنید.

روش ۱: محدود کردن طول نظرات بااستفاده از پلاگین

در این روش کافیست پلاگین Control Comment Length را نصب و فعال کنید . سپس به Settings » Control Comment Length بروید و تعداد کارکتر های مجاز خود را وارد کنید که از نظر من بهتر است کمترین طول را ۶۰ و بیشترین طول نظرات را ۵۰۰۰ قرار دهید.

comment-control

روش ۲: محدود کردن طول نظرات با استفاده از کد

در این روش از  فیلتری به نام preprocess_comment. استفاده میشود که این فیلتر موجب صرفه جویی در پایگاه داده سایت شما میگردد. در این روش اگر طول یک نظر از مقدار تعیین شده کمتر یا بیشتر باشد یک پیغام خطا برای کاربر نمایش داده میشود. برای استفاده از این فیلتر کافیست کد زیر را به فایل functions.php پوسته خود و یا یک پلاگین مخصوص اضافه کنید:

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );
 
function wpb_preprocess_comment($comment) {
 if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
 wp_die('Comment is too long. Please keep your comment under 5000 characters.');
 }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
 wp_die('Comment is too short. Please use at least 60 characters.');
 }
 return $comment;
}

comment-length-limit

موفق باشید

منبع : پیکور

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.