اگر شما هنوز هم برای بهبود سئو سایت خود به خرید بک لینک فکر می کنید باید گفت که شما تنها نیستید و هنوز هم اکثر متخصصین این حوزه از این روش استفاده می کنند.

چرا کاربران اینترنت خرید بک لینک را فراموش نمی کنند؟!

اکثر شرکت ها و وبسایت های بزرگ میلیون ها تومن هزینه می کنند تا بک لینک های معتبر و قوی برای سایت خود تهیه کنند و دلایلی که هنوز این مورد انجام می شود در زیر اشاره شده است :

۱- در زمان صرفه جویی می کند

چیزی که خیلی ها به آن توجه نمی کنند این است که انجام لینک سازی کلاه سیاه و کلاه سفید زمان بسیار زیادی می برد.بیایید فکر کنیم که شما قرار است بر روی لینک سازی کلاه سفید تمرکز کنید.

 

 

برای دست یابی به بک لینک به روش مذکور باید مراحل زیر را انجام دهید :

 • یک محتوای سئو شده و با کیفیت تولید کنید
 • لینک های مرتبط در محتوا ایجاد کنید
 • برای کلمات اصلی شرایط ویژه ایجاد کنید
 • برای هر کلمه کلیدی یک ساختار و استراتژی جدید مشخص کنید
 • در وبسایت های با کیفیت لینک با کیفیت درج کنید
 • انواع استراتژی ها را برای بهینه سازی سایت خود امتحان کنید
 • تولید محتوا را همچنان ادامه دهید
 • اگر وقت نوشتن مطلب جدید ندارید باید یک نیروی متخصص استخدام کنید
 • تمام مراحل بالا را باید همیشه تکرار کنید

تمام مراحل بالا کاری سخت و طاقت فرسا است هرچند برای پیشرفت سئو به صورت طبیعی تمام این موارد حائز اهمیت هستند اما دنیای رقابت به شما این اجازه را نمی دهد که همیشه با صبر و حوصله پیش روید.

ضمن اینکه برای تمام مراحل بالا باید یک نیروی متخصص استخدام کنید و هزینه بالایی به هر کدام پرداخت کنید و ضمن اینکه این موارد باید طبق برنامه و با استراتژی درست پیش رود در غیر اینصورت نتیجه درستی نخواهد داشت.

تمام این صحبت ها به این دلیل بود که بدانید زمان مسئله مهمی در هر پروژه است و گاهی اوقات باید روش های دیگری را نیز امتحان کنید.

بنابراین خیلی از وبمستران تصمیم می گیرند روشی سریعتر را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنند که آن خرید بک لینک است و در واقع آنها بک لینک خریداری نمی کنند بلکه یک پروسه بلند مدت را می خرند.

احتمالا با خود فکر می کنید که خب روش اصلی که موارد آن در بالا ذکر شد سئو کلاه سفید است و پیشنهاد خرید بک لینک به عنوان سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری منظور می شود.

بیایید در ابتدا لینک سازی را به عنوان سئو کلاه سیاه و خاکستری در نظر بگیریم :

لینک سازی شبکه ای یا PBN

لینک سازی PBN

در لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN شما تعدادی وبلاگ یا سایت ایجاد کرده و شروع به افزایش اعتبار و آتوریتی می کنید. پس از اینکه ارزش این وبسایت ها و وبلاگ ها بالا رفت و به آتوریتی های بالایی رسیدند، می توانید از این سایت ها و وبلاگ ها به سایت هدف و مقصد اصلی خودتان لینک بدهید.

در واقع در لینک سازی شبکه ای یا PBN تعدادی از وبسایت های با ارزش را بصورت شبکه ای و در ارتباط با یکدیگر در اختیار داریم و از آنها برای افزایش رتبه سایت هدف خودمان را در گوگل استفاده می کنیم.

اما این کار زمان بسیار زیادی صرف می کند و باید کل وقت خود را برای روش PBN در نظر بگیرید که مسلما زمان بسیار زیادی است.

حالا متوجه می شوید که خرید بک لینک به نوعی صرفه جویی در زمان خود است و به نوعی شما یک پروسه کامل را خریداری می کنید.


۲- نتایج سریعتر

با در نظر گرفتن این موضوع که خودتان قصد دارید به روش های کلاه سفید یا خاکستری و کلاه سیاه سئو سایت را پیش ببرید.در این حالت خرید بک لینک سرعت شما و همچنین زمان نتیجه گرفتن سایت را افزایش می دهد.این به دلیل صرفه جویی در زمان برای لینک سازی می باشد.

در عوض شما می توانید وقت خود را کامل روی سئو داخلی سایت مثل تولید محتوا،سئو تکنیکال،بهینه سازی سرعت لود سایت و … صرف کنید.

شاید با خودتون فکر می کنید که من فقط به فکر خرید لینک هستم اما اینطور نیست بیایید کمی صبر کنیم.

این کار خطرناکی است

خرید بک لینک بر خلاف قوانین و دستور العمل های گوگل می باشد.مهم نیست که شما از روش های طبیعی و یا حتی شبکه خصوصی لینک سازی (PBN) استفاده می کنید.

لینک سازی کلاه سیاه

خرید بک لینک برای گوگل در هر صورتی معنای یکسان دارد.

این بدین معنی است اگر گوگل مچ شما را بگیرد،سایت شما شامل جریمه از سوی گوگل خواهد شد.به طور خلاصه یعنی ترافیک و ورودی جستجوی سایت شما از بین خواهد رفت.

با این حساب،یک حقیقت غیر قابل انکار در حین خرید بک لینک وجود دارد :

خرید لینک در سایت های با ارزش  معتبر دارای ریسک کمتری نسبت به سرمایه گذاری بر روی سایت های بی ارزش و فیک می باشد.

حتما دقت داشته باشید که گوگل در هر دو صورت خرید بک لینک را درست نمی داند اما اگر شما بدانید در چه سایت هایی باید لینک خریداری کنید مطمئنا نتیجه خوبی خواهید گرفت.

دریافت بک لینک در سایت های مرتبط و معتبر بسیار بهتر و امن تر از گرفتن بک لینک در سایت های فیک و بی ارزش هستند.

حالا با تمام این توضیحات حتما با خود فکر می کنید که “باید دقیقا چه کار کنم؟!”.

روش اول : تاس ها را بچرخانید

اگر شما حاضر به ریسک از دست دادن ترافیک سایت خود هستید کافیست تاس را بچرخانید.این یک ریسک بسیار بالایی است.آیا صرفه حویی در زمان و گرفتن نتیجه سریعتر ارزش این ریسک را دارد؟!

این به خود شما بستگی دارد.

در نظر داشته باشید که بعضی از انواع لینک ها ریسک بالایی دارند.به عنوان مثال خرید لینک های PBN ریسک بسیار بالاتری نسبت به خرید یک لینک در یک وبسایت واقعی و خوب دارد.

روش دوم : از سایت پروکسی استفاده کنید

یکی از راه هایی که ریسک این کار را کم می کند این است که یک سایت خارج از بیزینس واقعی خود بسازید.به عنوان مثال سایت اصلی من markio.ir است و من قصد دارم یک وبسایت دیگر بسازم و روی پیشرفت و افزایش رتبه سایت تمرکز کنم.

به ین ترتیب اگر سایت دوم من به مشکل بخورد و به قول معروف خراب شود حداقل مطمئن هستم که سایت اصلی من یعنی markio سالم مانده است.


خرید بک لینک سئو کلاه سفید

خرید بک لینک هنوز طرفدار دارد، چرا؟!!

اگر خرید لینک بر خلاف قوانین گوگل است چرا هنوز این اتفاق رخ می دهد؟!

 • این کار از تولید محتوا بسیار راحت تر و سریعتر است.
 • نتایج ممکن است سریعتر نمایش داده شود
 • برای برخی صنایع این مورد بسیار مرسوم است

خرید بک لینک چه خطراتی دارد؟!

درست است که هنوز هم این تکنیک دارای ویژگی های خوب و موثری است اما اگر به درستی انجام نشود عواقب بزرگی در پی خواهد داشت :

 • گوگل کاملا به اتفاقات سایت شما آگاه است.
 • احتمال پنالتی و جریمه سایت شم وجود دارد.
 • ممکن است به سئو سایت شما آسیب جدی بزند.

چگونه و از کجا بک لینک تهیه کنیم؟!

اکثر وبمستران و کاربران اینترنت از سایت های مختلف مثل کوبو کلود خریداری می کنند اما مهم است که بدانیم این لینک ها از چه سایت هایی می باشند و مراقب جریمه گوگل هم باشیم.

روش های دیگری هم برای ساخت بک لینک استفاده می شود :

 • ارسال پست مهمان در سایت های مختلف
 • لینک سازی PBN
 • کامنت گذاری با درج لینک

حرف آخر : بک لینک بخریم یا نه؟!

به طور خلاصه خرید بک لینک کار درستی نیست اما با توجه به تجربه شخصی من و کسانی که در این حوزه میشناسم اگر خرید بک لینک به صورت حرفه ای و با استراتژی درست انجام شود (ساخت لینک در سایت های با کیفیت و مرتبط،لینک های فالو،قرار گرفتن در مکان های درست سایت و …) مطمئنا برای بهبود سئو خارجی و در نهایت سئو کلی سایت مفید و موثر می باشد.

اما مراقب باشید ار هر جایی لینک خریداری نکنید،لینک سازی انبوه انجام ندهید،سایت هایی بی ارزش و با دامین اتوریتی پایین را نادیده بگیرید در غیر اینصورت گوگل شما را جریمه می کند.

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید.نظرات خود را ارسال کنید.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.