آیا تا به حال در مورد ایجاد یک شبکه اجتماعی در وردپرس برای خود فکر کرده اید؟ شاید شما یک کسب و کار دارید و می خواهید یک سیستم ارتباطی داخلی برای شرکت خود ایجاد کنید. اما شما نمی خواهید از شبکه های اجتماعی سنتی استفاده کنید، زیرا کارکنان شما بایستی اطلاعات کسب و کار محرمانه را مبادله کنند و یا شاید فقط می خواهید یک راه کار جدیدی را برای سایت وردپرس تان امتحان کنید. به هر حال، BuddyPress راه حل عالی و کارامد برای کسانی است که میخواهند یک شبکه اجتماعی در سایت خودشان راه اندازی کنند .در پست امروز، به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از BuddyPress یک سایت شبکه اجتماعی برای خود ایجاد کنید.

آموزش ایجاد شبکه اجتماعی در وردپرس با افزونه BuddyPress

راهنمای شروع

اول از همه، BuddyPress را از دایرکتوری پلاگین وردپرس دانلود و نصب کنید. سپس هنگامی که پلاگین را فعال میکنید، به یک صفحه خوشامدگویی مانند زیر می روید

این صفحه اطلاعات مربوط به آخرین به روز رسانی ها و اعتبارات مربوط به افزونه را ارائه می دهد.

راه اندازی BuddyPress

اکنون، بیایید ببینیم چگونه BuddyPress را راه اندازی کنیم. به تنظیمات -> BuddyPress بروید . سپس صفحه ای که مشاهده می کنید بایستی شبیه به صفحه زیر باشد .همانطور که می بینید، صفحه به سه زبانه – اجزای، صفحات و تنظیمات تقسیم می شود.

همانطور که می بینید، صفحه به سه بخش Components, Pagesو Settings تقسیم میشود .که ما ابتدا از Components شروع میکنیم .

Components

این بخش همه اجزای موجود را نشان میدهد و همچنین اجزاء بیشتر با توجه به وضعیت فعلی آنها طبقه بندی می شوند.علاوه بر اجزای اصلی، چهار قسمت دیگر به طور پیش فرض فعال می شوند – پروفایل های پیشرفته، تنظیمات حساب، جریان های فعالیت و اعلان ها (Extended Profiles, Account Settings, Activity Streams and Notifications). چهار جزء غیر فعال عبارتند از: اتصالات دوست، پیام خصوصی، گروه کاربر و پیگیری سایت( Friend Connections, Private Messaging, User Groups and Site Tracking ).

پروفایل های پیشرفته

این جزء شامل ویژگی های سفارشی سازی نمایه های اضافی در ویرایشگر مشخصات پیش فرض می باشد. پس از فعال کردن این جزء، برای اضافه کردن فیلدهای اضافی به Users -> Field Fields بروید. روی افزودن فیلد جدید کلیک کنید. در صفحه بعد، نام، توضیحات برای فیلد را وارد کنید و نوع فیلد را انتخاب کنید. همچنین شما میتوانید check box, drop-downs, multi-select, radio buttons, a date selector, texture, number, normal text, URL نیز ایجاد کنید.

پس از انجام تمام تغییرات، روی “ذخیره” کلیک کنید.اکنون، به نمایه خود بروید و روی برگه «پروفایل پیشرفته» کلیک کنید. اطلاعات نیز در نمایه عمومی شما نمایش داده می شود.در نوار کناری، گزینه هایی برای تغییر تصویر نمایه، زمان ثبت، آخرین زمان فعال و تعداد دوستان و گروه ها پیدا خواهید کرد.

تنظیمات حساب

این جزء به کاربران اجازه می دهد تنظیمات حساب، اعلان های ایمیل و مشخصات خود را از طریق پروفایل خود کنترل کنند. فعال کردن این جزء یک منوی جدید با عنوان «تنظیمات» در پروفایل های کاربری ایجاد می کند. از آن صفحه، کاربران می توانند تنظیمات مختلف را برای پروفایل خود تغییر دهند

Friend Connections

همانطور که از نام مشخص است، فعال کردن این جزء به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند بین دوستان خود ارتباط برقرار کنند. هنگامی که شما این مولفه را فعال کنید، کاربران یک نمایه جدید به نام “دوستان” در نمایه خود دارند.

با کلیک بر روی پیوند «دوستان»، لیست دوستان نمایش داده خواهد شد. همچنین برای افزودن یک دوست جدید،بایستی بر روی دکمه «افزودن دوست» از نمایه افراد دیگر کلیک کنید .

هنگامی که دکمه افزودن را کلیک میکنید ،یک درخواست دوستی به آن فرد ارسال می شود. آن فرد می تواند درخواست را قبول یا رد کند. هنگامی که درخواست شما را قبول می کید، شما تبدیل به دوست آ« فرد خواهید شد.

Private Messaging

آیا می توانید حدس بزنید که این مولفه چیست؟ بله، به شما اجازه می دهد پیام های خصوصی خود را به یک دوست یا یک گروه از دوستان ارسال کنید. هنگامی که این جزء را فعال می کنید، یک منوی جدید با عنوان «پیام خصوصی» در پروفایل کاربری شما نمایش داده می شود.

Activity Streams

این جزئی است که تمام فعالیت های انجام شده توسط تمام اعضا را نشان می دهد. فعال کردن این جزء منوی Activity را در پروفایل کاربر اضافه می کند. در BuddyPress دو نوع فعالیت وجود دارد: فعالیت های یک کاربر خاص و فعالیت های سایت گسترده ای که توسط همه کاربران انجام می شود.

با کلیک بر روی لینک «فعالیت» از هر پروفایل کاربری، میتوانید فعالیت های انجام شده توسط آن کاربر مشخص را مشاهده کنید. و همچنین با رفتن به صفحه فعالیت جهانی، می توانید رویدادهای سایت را نیز مشاهده کنید. قابل به ذکر است که بدانید که صفحه فعالیت جهانی باید در آدرس زیر قرار گیرد:

www.yoursite.com/activity/

این جزء همچنین یک آیتم منو جدید با عنوان «فعالیت» در داشبورد وبسایت شما ایجاد خواهد کرد. از آن صفحه، مدیران میتوانند لیست کامل فعالیتها را مشاهده کنند و هر فعالیت را به عنوان هرزنامه پاسخ دهند،یا  ویرایش، حذف و علامتگذاری کنند.

Notifications

این جزء اعلان ها را برای کاربران در مورد فعالیت های مختلف در وب سایت ارسال می کند. فعال کردن این جزء یک منوی جدید با عنوان “اطلاعیه ها” در پروفایل های کاربری ایجاد می کند. کاربران می توانند اعلان ها را از بخش «تنظیمات» ویرایش کنند. هنگامی که یک کاربر یک اعلان را دریافت می کند، با توجه به تنظیمات مشخص شده کاربر، به عنوان یک حباب در نوار ابزار و از طریق ایمیل برای آن شخص نمایش داده می شود.

User Groups

با فعال کردن این ویژگی، می توانید به کاربران اجازه دهید گروه ها را در وب سایت ایجاد کنند. هنگامی که این ویژگی را فعال کرده اید، کاربران منو جدیدی با نام «گروه ها» در پروفایل هایشان خواهند داشت. این جزء همچنین به عنوان یک آیتم منو جدید در داشبورد وبسایت شما اضافه خواهد شد .

برای اضافه کردن یک گروه جدید، به Groups -> Add New بروید. فرایند ایجاد گروه به چهار مرحله تقسیم می شود. مرحله اول نیاز به ارائه نام و توضیحات برای گروه جدید می باشد.در مرحله «تنظیمات»، می توانید گزینه های حریم خصوصی و دعوت نامه برای این گروه را انتخاب کنید. سه گزینه حفظ حریم خصوصی وجود دارد – عمومی، خصوصی و مخفی. در مرحله بعد می توانید یک عکس برای گروه اضافه کنید.

و در مرحله نهایی، شما می توانید دوستان خود را به گروه دعوت کنید.همچنین هنگامی که این کار را انجام می دهید، شما به صفحه فعالیت گروه منتقل می شوید. از این صفحه می توانید پست ها را در هر بخشی منتشر کنید، اعضا را مشاهده کنید، دعوت نامه های جدید ارسال کنید و تنظیمات گروه را به روز کنید.

و در آخر

BuddyPress یک راه حل آسان و ساده برای ایجاد سایت های شبکه های اجتماعی کوچک است. اگر شما به دنبال یک سیستم کاملا قابل تنظیم برای سایت بعدی خود هستید، BuddyPress می تواند بهترین پاسخ برای شما باشد.

امیدوارم مطلب امروز هم براتون مفید واقع شده باشه .

موفق باشید دوستان .

عفیفه خدنگی