یکی از امکانات خوب وردپرس این است که شما میتوانید ساختار پیوند های یکتا را برای مطالب وردپرس خود انتخاب کنید یا پیوند یکتای دلخواه خود را برای ساختار پیوند های یکتای وردپرس قرار بدید ولی همواره این سوال وجود دارد که کدوم پیوند یکتا برای وردپرس بهتر است یا بهترین پیوند های یکتای وردپرس چیست ؟ و ما امروز تصمیم داریم تا به این سوال شما جوابی مناسب و کامل بدهیم .

معرفی انواع پیوند های یکتا در وردپرس

معرفی پیوند یکتا در وردپرس

پیوند های یکتا همان آدرس مطالب وب سایت شماست. به عنوان مثال آدرس این مطلب برابر است با https://www.markio.ir/best-wordpress-permalink که توسط ما و در تنظیمات وردپرس تنظیم گردیده است.

بنا به درخواست یکی از کاربران تصمیم داریم تا آموزش کار با این بخش از وردپرس رو قرار بدیم. پس به جهت ورود به این بخش از ابزارک تنظیمات گزینه پیوند های یکتا را انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده می کنید در این بخش چندین طرح پیشنهادی برای شما وجود دارد که می توانید با انتخاب یکی از آن موارد و کلیک به روی کلید دخیره تغییرات آن را به روی وب سایت خود اعمال کنید.

اما قرار بود در این مطلب در مورد ایجاد تغییرات باب دلمون صحبت کنیم درسته؟ پس گزینه ساختار دلخواه رو انتخاب کنید.حالا نوبت به طراحی ساختار پیوند های یکتا می رسه.

اما پیش از تنظیم مقادیر لازمه که با برخی توابع کاربردی این بخش بیشتر آشنا بشیم.

%postname%

بازگرداننده عنوان پست (در صورت استفاده می تونید به صورت دستی در هنگام ارسال مطلب یا ایجاد یک برگه آدرس دلخواهی رو وارد کنید!)

%category%

بازگرداننده عنوان دسته بندی پست (خود عنوان نه بلکه نامکی که در هنگام ایجاد دسته در بخش نوشته ها برای دسته بندی انتخاب کرده اید)

%author%

بازگرداننده عنوان نویسنده مطلب

این توابع شامل چند دستور دیگه میشه که می تونید اون ها رو از طریق این لینک مشاهده کنید.

حالا نوبت به وارد کردن ساختار دلخواهمون می رسه.

به عنوان مثال ما علاقه مندیم پیوند های یکتای مطالبمون چیزی مثل ساختار مطالب فعلی تم دیزاینر باشه. یعنی عنوان مطلب به علاوه یک html در آخر اون. بدین جهت مقدار زیر رو برای فیلد ساختار دلخواه رو وارد کنید.

/%postname%.html

حالا به صفحه اصلی وب سایتتون برید و تغییرات رو مشاهده کنید.

و یا ما ساختار دیگه ای رو امتحان می کنیم. می خواهیم ابتدا عنوان دسته بندی و پس از اون عنوان مطلب در ساختار پیوند یکتا باشه. پس دستور زیر رو به کار می بریم.

/%category%/%postname%/

به همین سادگی! شما هم می تونید ساختار دلخواه خودتون رو ایجاد کنید. البته فراموش نکنید در مثال اول شما نمی تونید هر پسوندی رو برای مطالب تون به کار ببرید. مثلا پسوند های تصویری و یا php اگرچه توسط وردپرس پذیرفته میشه اما هرگز به درستی اجرا نخواهند شد!

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.