آیا شما به دنبال بهترین پلاگین فشرده سازی تصاویر در وردپرس برای وب سایت خود هستید؟ پلاگین های فشرده سازی تصاویر به شما این امکان را می دهد که به آسانی تصاویر را در وردپرس بهینه سازی کنید تا سرعت و عملکرد بیشتری داشته باشید. در این مقاله، ما بهترین پلاگین فشرده سازی تصویر را برای وردپرس مقایسه کرده ایم.

چه زمانی شما نیاز به یک پلاگین فشرده سازی وردپرس دارید؟

تصاویر در اندازه بزرگتر از متن ساده هستند که بدان معنی است که بارگیری بیشتر طول می کشد و می تواند وب سایت شما را کند کند.

با این حال شما احتمالا این عبارت را شنیده اید: “یک تصویر از هزاران کلمه ارزش بیشتری دارد”. تصاویر سایت شما را جذاب تر و تعاملی تر می کنند. برای بهبود سرعت وب سایت وردپرس شما باید تصاویر خود را برای وب بهینه سازی کنید. بهترین راه برای این کار این است که با استفاده از نرم افزار فتوشاپ و یا یک نرم افزار ویرایش عکس قبل از آپلود تصویر به وردپرس کیفیت آن را تغییر دهید. این به شما امکان کنترل بیشتری بر روی کیفیت تصاویر در وب سایتتان میدهد .

خوشبختانه، چند پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. این پلاگین ها تصاویر خود را به صورت خودکار فشرده سازی کرده و با استفاده از نسخه کوچکتر در وب سایت شما بهینه سازی می کنند.

به این ترتیب، نگاهی به بهترین پلاگین های فشرده سازی تصویر وردپرس، و نحوه جمع آوری آنها از نظر بهینه سازی تصویر، عملکرد و کیفیت می دهیم.

۱٫ reSmush.it

reSmush.it بهترین پلاگین فشرده سازی وردپرس است. این به شما اجازه می دهد به صورت خودکار تصاویر را در آپلود بهینه کنید و گزینه ای برای بهینه سازی فله برای تصاویر قدیمی ارائه دهید. با استفاده از API reSmush برای بهینه سازی تصاویر و به شما اجازه می دهد تا سطح بهینه سازی برای آپلود های خود را انتخاب کنید. ضعف آن این است که سطح فشرده سازی متفاوت ندارد.

همچنین محدودیت بهینه سازی برای آپلود کمتر از ۵ مگابایت است. شما می توانید تصاویر فردی را از فشرده سازی در صورت نیاز به اضافه کردن یک تصویر به اندازه کامل حذف کنید .

۲٫ EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer یک گزینه عالی برای پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس است. آسان برای استفاده است و می تواند به طور خودکار بهینه سازی تصاویر شما در آپلود را انجام دهد. همچنین می توانید تصاویر خود را که قبلا آپلود شده اند فشرده و بهینه سازی کنید.

این فشرده سازی را روی سرورهای خود انجام می دهد، بدین معنی است که نیازی به ثبت نام برای یک حساب برای دریافت یک کلید API نیست. این همچنین می تواند تصاویری که توسط دیگر افزونه های وردپرس تولید شده و به جای پوشه های کتابخانه رسانه شما ذخیره می شود، بهینه سازی شود. این یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه نیاز ندارد، اما برای API های خود می توانید برای دریافت ویژگی های اضافی ثبت نام کنید.

۳٫ Compress JPEG & PNG images

Compress JPEG & PNG images  توسط تیم TinyPNG ایجاد شده است و شما باید یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه ایجاد کنید. شما فقط می توانید ۱۰۰ عکس هر ماه با حساب رایگان بهینه سازی کنید. این می تواند به صورت خودکار تصاویر را پس از آپلود فشرده کند، و همچنین می توانید تصاویر قدیمی را به صورت فله ای بهینه سازی کنید.

تنظیمات پلاگین به شما اجازه می دهد  که اندازه های تصویری که می خواهید بهینه سازی کنید ،انتخاب کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید حداکثر اندازه برای آپلود اصلی خود را تنظیم کنید. تصاویر بزرگتر از اندازه به طور خودکار توسط افزونه تغییر اندازه خواهد شد.

۴٫ ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی وردپرس است. این پلاگین به یک کلید API برای ارائه آدرس ایمیل خود نیاز دارد. حساب رایگان اساسی اجازه می دهد تا شما فشرده سازی تا ۱۰۰ عکس در هر ماه، را انجام دهید و همچنین برای افزایش این محدودیت ها بایستی نسخه پولی ان را خریداری کنید و گاها ان را ارتقاء دهید .همچنین به شما اجازه می دهد فایل اصلی را با نسخه فشرده مقایسه کنید تا تفاوت کیفیت را ببینید.

۵٫ WP Smush

WP Smush یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی وردپرس است. این به طور خودکار تصاویر را در آپلود فشرده می کند و همچنین می تواند برای فشرده سازی و بهینه سازی فایل های تصویری قدیمی تر مورد استفاده قرار گیرد. شما همچنین می توانید حداکثر رزولوشن تصویر را تنظیم کنید، و در هنگام فشرده سازی تصاویر شما را به اندازه های معقول تر می رسند.

نسخه رایگان پلاگین نیازی به ایجاد یک حساب برای استفاده از کلید API خود ندارد. ویژگی بهینه سازی انبوه شما اجازه می دهد تا حداکثر تا ۵۰ تصویر را در یک زمان بهینه سازی کنید و شما می توانید بهینه سازی فله را برای فشرده سازی تصاویر بیشتر مجددا راه اندازی کنید.

مقایسه نمرات تست شده برای پلاگین های فشرده سازی تصویر

اکنون که درباره گزینه های فشرده سازی تصویر وردپرس مختلف می دانید، بیایید نگاهی به نحوه مقایسه آنها در رابطه با عملکرد خود داشته باشیم. برای اندازه گیری این، ما با آپلود همان تصویر با استفاده از هر یک از این افزونه ها، تست را انجام می دهیم.

مقایسه فشرده سازی تصاویر JPEG

ما برای تست ها از تصویر JPEG زیر استفاده کردیم، در اندازه فایل ۱۱۸ کیلوبایت است.

ما هیچ یک از تنظیمات پلاگین را لمس نکردیم و فشرده سازی را خارج از تنظیمات جعبه انجام دادیم. در اینجا نتایج آزمون ما وجود دارد:

Plugin Compressed Size Saved (%) Method
reSmush.it ۷۶ KB ۳۰٫۵۹% Lossless
EWWW Image Optimizer ۱۱۲ KB ۵% Lossless
Compress JPEG & PNG images ۱۱۴٫۷ KB ۲٫۸ % Lossy
ShortPixel Image Optimizer ۶۹٫۲ KB ۴۱٫۹۴% Lossy
WP Smush ۱۱۲ KB ۵% Lossless

مقایسه فشرده سازی تصاویر PNG

ما از تصویر PNG زیر برای تست استفاده کردیم و در اندازه فایل ۱۰۲ کیلوبایت است.

نتایج :

Plugin Compressed Size Saved (%) Method
reSmush.it ۳۶ KB ۶۳٫۸% Lossless
EWWW Image Optimizer ۹۷٫۵ KB ۱٫۹% Lossless
Compress JPEG & PNG images ۳۴٫۳ ۶۴% Lossy
ShortPixel Image Optimizer ۳۷ KB ۶۳٫۵% Lossy
WP Smush ۹۹ KB ۲٫۹% Lossless

کدام بهترین پلاگین فشرده سازی تصویر برای وردپرس است؟

گر به دنبال گزینه های انعطاف پذیر در پلاگین فشرده سازی تصویر خود نباشید، پس از آن reSmush.it به شما بهترین نتایج را از نظر عملکرد با ایجاد تفاوت واقعی در اندازه فایل تصویر می دهد .

EWWW Image Optimizer یک پلاگین عالی با تنظیمات انعطاف پذیر است، اما برای دسترسی به سطوح فشرده سازی که باعث تفاوت واقعی می شوند، شما نیاز به کلید API پرداخت خواهید داشت.

امیدواریم این مقاله هم مفید واقع شده باشه .

موفق باشید .

مهرنوش دهقانی