وب سایت های خوب وب سایت های شلوغ هستند زیرا آنها باعث ایجاد علاقه تجاری و پتانسیل فروش می شوند. بنابراین، اگر سایت شما مشغول است، پس از آن لازم است که یک سیاست پشتیبان گیری در جای خود برای حفظ تمام اطلاعات به صورت امن است. بکاپ گیری وردپرس بهترین خط دفاع برای پاسخ دادن به هر گونه عدم اطمینان و از دست دادن کل اطلاعات وب سایت است.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان وردپرس با افزونه BackWPup

آموزش تهیه نسخه پشتیبان وردپرس با افزونه BackWPup

از طریق پشتیبان گیری، شما به راحتی می توانید وب سایت خود را به شکوه سابق خود بازگردانید. این مقاله به شما  چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس خود را با استفاده از BackWPup، یک پلاگین پشتیبان گیری وردپرس محبوب نشان میدهد.

چرا به پشتیبان گیری نیاز دارید؟

  •   وب سایت شما می تواند هک شود.
  •   یک سوء عملکرد سرور می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات وب سایت شود.
  •   شرکت میزبانی وب شما می تواند ورشکسته شود

تصور کنید اگر پشتیبان وردپرس نداشته باشید و یک مشکل  همانطور که در بالا ذکر شده اتفاق بیفتد. شما تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد و هیچ راهی برای بازیابی وب سایت وردپرس شما وجود نخواهد داشت .

چگونگی بکاپ گیری از سایت وردپرس

قبل از پشتیبان گیری اول این را باید بدانید که از چه چیز هایی در سایت تان بایستی بک آپ بگیرید . در پایین لیستی از قسمت های مورد نیاز به تهیه نسخه پشتیبان را میتوانید مشاهده کنید .

  •      پایگاه داده (شامل تمام تنظیمات و محتوا)  
  •      پوشه wp-content (شامل تمام تم ها، آپلود ها، پلاگین ها)
  •      فایل htaccess (شامل تنظیمات پیکربندی سرور)
  •     فایل wp-config.php (شامل تنظیمات پیکربندی وردپرس)

همچنین شما می توانید نسخه پشتیبان تهیه وردپرس را به صورت دستی انجام دهید، اما این ایده هرگز ایده خوبی نیست، زیرا زمان زیادی برای تهیه یک وب سایت بزرگ وردپرس یا چندین وب سایت وجود دارد.

در این آموزش، قصد دارم از افزونه BackWPup  برای ایجاد پشتیبان استفاده کنم. نسخه رایگان این پلاگین پشتیبان گیری وردپرس دارای ویژگی های لود شده است و به شما امکان ایجاد پشتیبان گیری سایت را می دهد. توصیه می شود که پشتیبان گیری خود را در جایی غیر از سرور میزبانی خود نگه دارید تا از مواردی که سرورهای شما غیر قابل برگشت است محافظت کنید.

مرحله ۱: نصب BackWPup

 سریعترین راه برای نصب پلاگین وردپرس این است که به WP Admin -> افزونه ها -> افزودن بروید و پلاگین خود را دنبال بگردید ، که صفحه مانند زیر را خواهید دید .


روی نصب کلیک کنید و روی فعال کلیک کنید. شما به صفحه مدیریت BackWPup هدایت می شوید که در آن میتوانید قابلیت های پلاگین پشتیبان وردپرس را مشاهده کنید .

پس از اتمام فرایند نصب، گام بعدی شما باید قادر به تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت شما باشد.

مرحله ۲: یک پشتیبان گیری دستی انجام دهید

پس از اتمام فرایند نصب، گام بعدی شما باید قادر به تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود باشید . برای گرفتن یک نسخه پشتیبان از سایتتان ابتدا بایستی یه جاب جدید یا به عبارتی یه کار جدید با رفتن به این مسیر WP Admin -> BackWPup -> Add new job ایجاد کنید .


برای کار خود یک نام انتخاب کنید و موارد زیر را انتخاب کنید:

۱٫ پشتیبان گیری از پایگاه داده
۲٫ لیست پلاگین نصب شده
۳٫ پشتیبان فایل

در قالب آرشیو، شما می توانید هر روش فشرده سازی را انتخاب کنید، اما برای هدف این آموزش، قصد دارم از فرمت ZIP استفاده میکنیم. سپس برای ایجاد یک پشتیبان محلی در همان سرور، Backup To Folder را انتخاب کنید

سپس ایمیل خود را وارد کنید .

در قسمت برنامه، تنها کتابچه راهنمای کاربر را انتخاب کنید.

در برگه DB Backup اطمینان حاصل کنید که تمام جداول برای تهیه پشتیبان کامل از پایگاه داده وردپرس خود انتخاب شده اند.

روی Save Changes کلیک کنید و سپس به BackWPup -> Jobs بروید. شما اینجا کار را مشاهده می کنید و می توانید هر زمان که میخواهید با کلیک روی Run ان را اجرا کنید .

شما می توانید بر روی Logs کلیک کنید تا ببینید آیا نسخه پشتیبان تهیه شده است و یا خیر. برای دسترسی به پشتیبان گیری، می توانید آنها را به طور مستقیم از منوی پشتیبان ها به دستگاه محلی خود دانلود کنید یا می توانید با سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla به سرور خود متصل شوید و به public_html -> wp-content -> uploads -> backwpup-xxxx-backups بروید.

امیدواریم که این مقاله در نحوه پشتیبان گیری سایت وردپرسستان با استفاده از پلاگین BackWPup کمک کرده باشد .

موفق باشید .

مهرنوش دهقانی